Dolu Hasarı

Tkk ile tarsim arayıcılığı ile yapıldı.

Biz Ziraat bankasından sübvansıyonlu kredi kulladığımızda tarsim yapıcaz dediler ama 2000tl civarı tutuyordu poliçe. Tutar çok olmaz falan dedik hatta kredidende vazgeçicektik. Sonra verdiler parayı nasıl olduysa. Sistemden sorgulatınca 590tl lik tarsim yapmışlar gözüküyor. Bize hangi parsel olsun ne kadar verim yazalım falan demediler ama.

Peki tarsimin ayrıca bir formu mu var onu öu imzalıyorsun? Yoksa memurun kafasına göre mi?

Biz Ziraat bankasından sübvansıyonlu kredi kulladığımızda tarsim yapıcaz dediler ama 2000tl civarı tutuyordu poliçe. Tutar çok olmaz falan dedik hatta kredidende vazgeçicektik. Sonra verdiler parayı nasıl olduysa. Sistemden sorgulatınca 590tl lik tarsim yapmışlar gözüküyor. Bize hangi parsel olsun ne kadar verim yazalım falan demediler ama.

Peki tarsimin ayrıca bir formu mu var onu öu imzalıyorsun? Yoksa memurun kafasına göre mi?

TKK Müdürü bölgece sevilen biri o max verim değerlerini yazıyor yoksa bizede sorduğu yok nereye ne yazalım diye :)

Gecmis olsun. dolu gecen yil bizdede vardi resmen bicti gecti hemde harmana 15 gun varken.
tarsim de kg lari policeyi yaptirirken kendin seciyosun.her kg da police tutari artiyor.
ama dolu vurdugu zaman senin yazdirdigin kilo nun bi onemi yok.
En alt verimden hesaplama yapiliyor.
4-5 sene once bizi yine dolu vurdu eksper bicer tarlaya girince geldi % 60 zarar da anlastik
Ama odeme eylul oldu ve parayi olan hasar kadar vermediler.

Gecmis olsun. dolu gecen yil bizdede vardi resmen bicti gecti hemde harmana 15 gun varken.
tarsim de kg lari policeyi yaptirirken kendin seciyosun.her kg da police tutari artiyor.
ama dolu vurdugu zaman senin yazdirdigin kilo nun bi onemi yok.
En alt verimden hesaplama yapiliyor.
4-5 sene once bizi yine dolu vurdu eksper bicer tarlaya girince geldi % 60 zarar da anlastik
Ama odeme eylul oldu ve parayi olan hasar kadar vermediler.

Tkk borcunu silsin yeter ümidi ile bakıyorum ben olaya yoncaya yulafa ümit bağladık artık

Isiniz tarim krediye kaldiysa Allah yardimciniz olsun.
ben cikali 2 yila yakin oldu zaten bi alisverisim yoktu.
niye dersen piyasada 3 lira olan mal orda 5 lira.
ertelemeye gelince erteler ama faizsiz ertelemez.
bu yil odenmiyen borc seneye hic odenmez.
benim kac tane tanidigim bu tkk yuzunden icralik oldu veya iflas etti.
he dersen ki almasinlar diye ben zaten soylerken dilimde tuy bitti.
adam tkk den gidip dap aliyor tohumun hepsini sertifikali aliyor.
sonra harmanda cikan borcunu odemiyor.
Sertifikali hersene bende ekiyom ama 1 ton tohum yenilensin diye.
tutupta 500 donum yerin hepsine sertifikali bugdayi DAP la ekerse bi adam.
zaten o para odenmez.
20.20 ile ve sertifikali ektigim bugdaydan cikan bugdayla ekiyom tohumumu.
tkk den Allah herkesi kurtarsin.
gerci adamlar kimseye zorla bisey satmiyor.
bu anlattiklarimi senin icin soylemedim.sen ustune alinma.
genel olarak yasadiklarim bu sekilde.

Isiniz tarim krediye kaldiysa Allah yardimciniz olsun.
ben cikali 2 yila yakin oldu zaten bi alisverisim yoktu.
niye dersen piyasada 3 lira olan mal orda 5 lira.
ertelemeye gelince erteler ama faizsiz ertelemez.
bu yil odenmiyen borc seneye hic odenmez.
benim kac tane tanidigim bu tkk yuzunden icralik oldu veya iflas etti.
he dersen ki almasinlar diye ben zaten soylerken dilimde tuy bitti.
adam tkk den gidip dap aliyor tohumun hepsini sertifikali aliyor.
sonra harmanda cikan borcunu odemiyor.
Sertifikali hersene bende ekiyom ama 1 ton tohum yenilensin diye.
tutupta 500 donum yerin hepsine sertifikali bugdayi DAP la ekerse bi adam.
zaten o para odenmez.
20.20 ile ve sertifikali ektigim bugdaydan cikan bugdayla ekiyom tohumumu.
tkk den Allah herkesi kurtarsin.
gerci adamlar kimseye zorla bisey satmiyor.
bu anlattiklarimi senin icin soylemedim.sen ustune alinma.
genel olarak yasadiklarim bu sekilde.

Noktasından virgülüne kadar aynı düşüncelere sahibiz TKK konusunda. Hepi topu 23.000 bin borcum var tkk oda malzeme eksiklerim vardı ordan almam gerekti yoksa iş değil tkk

Çok geçmiş olsun kardeşim.Gerçcekten üzücü bir durum.Allah bütün çitçi kardeşlerimizi afattan korusun.Çitçinin çiftçiden başka dostu yok Ne zorluklarla ekiliyor biçiliyor bunu bilen varmıki.Masa başınada işe benzemiyor bunlar kimse derdinden anlamaz anca biz çiftçiler anlarız ama yapacak bir şey yok veende allah alanda allah.Allah seneye daha bereketli verir inşallah.Bizim başımıza gelmice ne malum kaldı hasada 15 gün bir dolu ne var ne yok götürür işimiz allaha kaldı o nasıl iseterse öyle olacak.

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim abiler kardeşler.

Şimdi hiç biçmeden biçimine balyasına uğraşmadan direk sürsem daha mantıklımı olur ? Sizce hangisi daha mantıklı ?

Sürsem diyorum elin gavurunun yaptıgı yeşil gübreleme olayı tam olarak olmasada onu andırır fayda sağlar mı ?

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim abiler kardeşler.

Şimdi hiç biçmeden biçimine balyasına uğraşmadan direk sürsem daha mantıklımı olur ? Sizce hangisi daha mantıklı ?

Sürsem diyorum elin gavurunun yaptıgı yeşil gübreleme olayı tam olarak olmasada onu andırır fayda sağlar mı ?
Bu biçimde sürme işinde kullandınız pulluk inci büyük ve traktör baya güçlü olmalıki tarladaki yeşil aksamı topra gömsün. Toprak yüzeyinde yeşil aksam kalmıycak bicimde aktarma yapabilirseniz dediginiz olabilir.