Dik freze + mibzer kombinasyonu

28.07.2010
2,411
371
KONYA

Selamlar hayırlı akşamlar
Bu yıl dikfreze arkasına mibzer kombinasyonu yapmak istiyorum inşallah

sormak istediğim bu kombine her freze olurmu yani bu videolardaki gibi arkasına mibzer bağlayabilirmiyiz
Taşır mı yani yoksa farklı mı o videolardaki Frezeler 😂

Birde mibzer ne tercih edilmeli hatunsaraylı yada irtem yada başka markalar

G
arion 450 sıkıntı olmaz herhalde

frezelerde arka mil var nerdeyse hepsinde
freze nin gövdesi taşıyormu yani
Gaspardo dik freze kombinede havalı makinada 5 yıldır kullanılıyor frezede veya mibzerde bir sıkıntı yok traktörde john deere 6430 yalnız traktörün önü çok kalkıyor kendi ağırlığı yetmiyor ek ağırlık takıyorlar.

Böylemi diyorsunuz?

Resimler ve ekler

• 84F117CE-F20C-41E8-86B8-C9DD3FFBAC43.jpeg
    84F117CE-F20C-41E8-86B8-C9DD3FFBAC43.jpeg
    394.2 KB · Görüntüleme: 82
Tava Ekim yapıyorsanız çok gerekli bir uygulama değil lakin kuruya ekiyorsunuz 1 iş günü kolaylık sağlar
Tava ektiğimizde oluyor kuruyada

256 dingil mesafesi var maxxum 130 238 dingil mesafesi var ön uzatma ve ek ağırlıkla gübresiz Ekim makinesini dik freze arkasına takıyorlar

G

Gaspardo dik freze kombinede havalı makinada 5 yıldır kullanılıyor frezede veya mibzerde bir sıkıntı yok traktörde john deere 6430 yalnız traktörün önü çok kalkıyor kendi ağırlığı yetmiyor ek ağırlık takıyorlar.

havalıda kullanmak

Böylemi diyorsunuz?

Evet fakat havalıda kullanmak istiyorum normal ekim mibzeride

Evet fakat havalıda kullanmak istiyorum normal ekim mibzeride

açıkça söyleyebilirimki hiiiiç bir gereği yok kombine yapmanın traktöre külfetten başka hiçbir numarası yok

Dik rotavatörü kombine yaparım diye 3 metre aldım pişmanlığımı anlatamam şimdi başlarım kombinesine keşke 4 metre alsaydım diyorum..