Deut fahr 5115 4g yeni aldım sizce nasıl traktör

Abi bence Görkem'in commanrail tam elektronik bir deutz hayali var.Hayalle gercegi arasinda gidip geliyor gibi
murat görkem hayalleri ile commorail yapıyo..
sabah kalk teslim al misali..
bende lombardini gallardo hayal edecem..: :)
şaka bi tarafa yeni c serisi yakışır hepimize..

Valla bindiğim motoru bilmiyorum common rail yokmuş birisi sorsa commonrail derdim iyi oldu öğrendiğim [emoji23]

Düsünsene Yusuf Abi sabah kalkiyosun sarteli acicam diye kaputu kaldiriyosun motor common rail olmuş çıldırırsın[emoji23][emoji38]
inandığın gibi yaşamak buna denir..
kafalarimız bir..
hayal gücüm manyak çalışıyor bu aralar görkem..
apaörenli murad'ı tt50 ile hayal ediyorum :)

kafalarimız bir..

Hayal kurmak güzelde Murat abiyi nhyle düşünemiyorum kafayı yer:)
c yakışır hepimize de sizi bilemem ama beni kesmez artık;)

kafalarimız bir..

Ben inaniyorum Görkem basaracak.Gelecek vadediyor.Nede olsa hemserim.Abi lutfen hayallerinden benim icin mavi rengi cikar.Beni yesillikler icinde gormeni hayal et.5110c olur bak

hayırlı olsun güçlü bir traktör tabi tek istediğiniz güç ise bu açıdan sizi memnun eder ama kullanışlı bir traktör değil tabi bu benim fikrim nasıl desem bunlarda benim bildiğim power shuttle yok kabin dar,insan sanki çukurda kalıyor koltuğuna oturunca,hidrolik ayarları çok hassas yani istediğiniz ayarı yapmak için biraz uğraşmanız lazım ve bu tarktörü sıraya ekilen bitkilerde kullanacağım derseniz yani iz genişliğini düşürecek olursanız biraz sıkıntı çekersiniz zira ön tekerlerde diğer traktörlerde olduğu gibi bir göbek kısmı yok uğraşmanız gerek ayarlamak için yakıt konusuna gelince bunlarda deutz motor kullanılmıyor yani diğer deutz traktörlere göre fazla yakar vs...

power shuttle bence zaten traktörün gücünü eksiltiyor kendine zarar vermemek için ani vurdurmaları yumuşatıyo kabin olarakta sınıfının en genişlerinden diye biliyorum ve motora gelirsek alman deutz motorlu bi traktör kullandığımdan biliyorumki yakıt olarak emsallerinden çok çok tasarruflu ve diğer markaların 10-15 hp üstü motorların yaptığı işi yapıyo

• Beğen
Tepkiler: Osman yener
power shuttle bence zaten traktörün gücünü eksiltiyor kendine zarar vermemek için ani vurdurmaları yumuşatıyo kabin olarakta sınıfının en genişlerinden diye biliyorum ve motora gelirsek alman deutz motorlu bi traktör kullandığımdan biliyorumki yakıt olarak emsallerinden çok çok tasarruflu ve diğer markaların 10-15 hp üstü motorların yaptığı işi yapıyo
Power stuttle traktorun gucun azaltmaz tam tersine torkunu arttirir. Cekis daha iyi olur. Oyle bisey olsa dunyanin en buyuk traktir ureticileri kullanmazdi.

Traktörün torkuna nasıl bir etkisi var aciklayabirmisiniz?
Power shuttle debriyassiz ileri geri sistemin adidir bunu yapan parca ise mekanik kavrama yerine kullanilan hidrostatik olarak iletimin saglandigi tork konvrrtorudur.

Tork Konvertörü nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bu parça tork yani motorun dönme gücü ile alakalıdır. Konvertör kelimesi ise dönüştürücü anlamına gelmektedir. Tork konvertörü, motor ile şanzıman arasında yer alır ve motordan aldığı torkun etkisini belli bir süre 2-2.5 kata kadar yükselterek şanzımana aktarır. Aslında bu tork katlama özelliği sayesinde adında konvertör yani dönüştürücü kelimesi bulunur

Yakın aletmi zorlar traktörün çekişini yoksa uzun aletmi

Motorun beygirine uygun olduktan sonra hiç biri zorlamaz rahat ol. Cunki ben Agrolukx 80 kullanıyorum 12 inç 5 li tak demelerine rağmen ben 4 li taktım kıyılsalardı sorun olmasın diye Ancak bir çık kişi benim traktöre 5 li takıyor Önemli olan uyumlu alet kısa veya uzun farketmez Arazinin durumuna en uygun hangisi ise onu kullan

8c000efdaa770d3c9a6f1c8ea1aa0557.jpg

4 lü dönerli 14 no hakkıdır