Çok rahat çekiyor

099f5c984978770fe5ff741301899d7a.jpg
830503b3bbe844f8e010bd0177d229bd.jpg
fda8198fa6b503f3bbac5ee73046230e.jpg
ceb00eb92591c2f2f9c30b562816b7c8.jpg
32e587d187db30e98c1ff9607bc96f12.jpg

Ben diskar yerine bunu kullaniyorum 28li azim yapımı. Normal diskarlardan hem daha pratik hemde ihtiyaca gore daha derin iscilikdr yapilabiliyo bunun bi espirisi var ne kadar hizli giderseniz o kadar un gibi yapiyo topragi :)

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Bizim dağ köyü bu tiller ve goble buralarda yok. Bir bilen anlatabilirmi lütfen, ne işe yarıyor bu aletler. Pulluk yerine mi kullanılıyor.topragi nasıl ve ne derinlikte işliyor. Detayli bilgi alabilirmiyim

Kısa ve öz olarak şöyle diyim kardeşim. Bu diskarolar tırmık ve kaz ayağını unutturuyor. Ayrıca buğday vb hasat sonrası toprağı bununla sürürp ekebilirsin ikinci ürün için.. yaklaşık 25-30 cm derinlikte toprağı işliyor. Traktörün gücüne göre diskaronun disk sayısı ve ağırlığı değişiyor. Ben de yeni aldım 24 diskli 1600 kg ağırlığında benim traktör 110 hp. Daha düşük hp lerde daha hafif modeller tercih ediliyor. Bu ekipmanı hızlı kullanırsan daha iyi işler..

Ben diskar yerine bunu kullaniyorum 28li azim yapımı. Normal diskarlardan hem daha pratik hemde ihtiyaca gore daha derin iscilikdr yapilabiliyo bunun bi espirisi var ne kadar hizli giderseniz o kadar un gibi yapiyo topragi :)[/QUOTE]

Sendeki de diskaro zaten merdanesi hidrolik değil mekanik sadece farkı bu gördüğüm kadarıyla. Yakılmış baya [emoji106]

Ben diskar yerine bunu kullaniyorum 28li azim yapımı. Normal diskarlardan hem daha pratik hemde ihtiyaca gore daha derin iscilikdr yapilabiliyo bunun bi espirisi var ne kadar hizli giderseniz o kadar un gibi yapiyo topragi :)

Sendeki de diskaro zaten merdanesi hidrolik değil mekanik sadece farkı bu gördüğüm kadarıyla. Yakılmış baya [emoji106][/QUOTE]
Burada tiller diyorlar yanlıs olduysa kusura bakmayin ilk cikan model bu sindikilerin merdanesi pistonlu

Kısa ve öz olarak şöyle diyim kardeşim. Bu diskarolar tırmık ve kaz ayağını unutturuyor. Ayrıca buğday vb hasat sonrası toprağı bununla sürürp ekebilirsin ikinci ürün için.. yaklaşık 25-30 cm derinlikte toprağı işliyor. Traktörün gücüne göre diskaronun disk sayısı ve ağırlığı değişiyor. Ben de yeni aldım 24 diskli 1600 kg ağırlığında benim traktör 110 hp. Daha düşük hp lerde daha hafif modeller tercih ediliyor. Bu ekipmanı hızlı kullanırsan daha iyi işler..
25 30 cm derken hocam ?