Çizel Alacak Arkadaşların Dikkatine..

Ynt: çizel alacak arkadaşların dikkatine

nailyetek link=topic=74117.msg913550#msg913550 date=1408728975' Alıntı:
Yapamadın mı laa? bi çizdirecek :) Senden satın almanı beklemezdim. Kesin imal eder demiştim.
yaaaa oldu..
HacıNail sen beni gözünde çok büyüttün..
bunu erzurumda yapmaya kalksam buranın sanayi esnafı bunu bana
10.000 gaymeye maleder..

bu arada konunun ismini değiş haci
çizel alacakların kırdığı ve alamadığı en uzun topik rekoru.. :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74117.msg913552#msg913552 date=1408729423' Alıntı:
yaaaa oldu..
HacıNail sen beni gözünde çok büyüttün..
bunu erzurumda yapmaya kalksam buranın sanayi esnafı bunu bana
10.000 gaymeye maleder..

bu arada konunun ismini değiş haci
çizel alacakların kırdığı ve alamadığı en uzun topik rekoru.. :)
:D neden farklı coğrafyada yaşıyoruz veya doğmuşuz anlam veremedim, yoksa çizel yapmak bu konuya 5 sayfa yorum yazmaktan daha kolaydı.
Bu arada yeni konu ismi süperdi Hacı.:D

a.s kamile..
fatihle bazen tlfde kamil için plan proje yapiyoz ;D
benzetme yapayım..
dereden uzun atlama yapıyorduk..
abimizin biri geldi ben eskiden öyle böyle atladım..
çekilin bakim dedi ..
geri açıldı açıldı ve açıldı..
hızla geldi ve suyun ortasına atladı..
şimdi bu konu aynı hikayeye döndü vardır bir keramet.. :)

Yusuf... Burda kimi;

95 ' lik tümoya 11 ' li takıyo

kimi.. 100 ' lük erkunta 7 ' li.. 80 ' lik erkunta 7 ' li takan da var..

Zetor 7441 ' i sattığımız çiftlikte... bizim 9 ' luyu NH-100 çekmiş ama sahibi çok zorlandığını söylüyordu.. hatta Zetor 74 çekerse alırız senin çizeli dedi.. hiç düşünmeden çeker dedim.. onun gözü biraz korkmuş.. bakalım denemeye çağıracak:)

Yani senin deutza 7 ' li al.. duruma göre ayarlanır derim.. ya vites düşer ya 2 ayak sökülür.. vs.

Çizel konusunda Deutz bölümüne bir konu açmış ve hatta orada türkaysan marka çizel kullanarak yaptığım bir sürümün videosunu paylaşmıştım, o videodaki türkaysan 7li çizel bir arkadaşıma ait, 2 sene önce aldığım satıcının marka olarak 'akhisar ' dediği bana ait çizeli kullanamadığım için satıcıya geri verdim o da imalatçısına gönderip çizeldeki mevcut imalat hatalarını gidermesini istedi, bakalım sonuç ne olacak, kendime ait çizeldeki hatalara gelince: 1: çizel ayakları zora girdiğinde sağa ya da sola doğru eğriliyor, hatta aynı ayağın üst kısmının sağa uç kısmının sola eğrildiği dahi oluyor, ayakların üzerinde HDS markası var, satıcı eğrilen ayakların yerine 'tosun' marka başka ayak gönderdi ama bu ayaklarında mevcut kelepçelere takıldığında açısı değiştiği için kullanamadım, bir diğer sıkıntı ayaklarda sigorta olarak 19 mm yatak kullanılmış ama bu yataklara uygun sigorta civatası takılırsa zora girdiğinde sigortayı kesmek yerine kelepçedeki ana civatayı kopartıyor ya da kelepçe kulaklarını kırıyor, bir diğer sorunda kullandıkça ayaklardaki açıların hepsi değişti, kimisinin açısı daha eğimliyken kimisi daha dik, bu durumda traktörü aşırı zorluyor, yani 'nasılsa teferruatı fazla olmayan basit bir alet en ucuzunu alayım' diye düşünmeyin sakın, mutlaka kendini kanıtlamış bir marka tercih edin derim ben..

mf185 link=topic=74117.msg917814#msg917814 date=1410326788' Alıntı:

düzceden zafer bey ve erzurumdan yusuf bey gönderilecek çizeller bacaklar bıçaklar hariç 77 cm

Çok güzel olmuş.

Lakin Yusuf Abi ' nin Deutz cekemez bunu.

İmamoğlu ' nun ki çeker. Duzce ' den Zafer Abi ' ninki de ceker. Yusuf Abi ' nin ki çekmez.

imamoglu link=topic=74117.msg917836#msg917836 date=1410336010' Alıntı:
Çizel konusunda Deutz bölümüne bir konu açmış ve hatta orada türkaysan marka çizel kullanarak yaptığım bir sürümün videosunu paylaşmıştım, o videodaki türkaysan 7li çizel bir arkadaşıma ait, 2 sene önce aldığım satıcının marka olarak 'akhisar ' dediği bana ait çizeli kullanamadığım için satıcıya geri verdim o da imalatçısına gönderip çizeldeki mevcut imalat hatalarını gidermesini istedi, bakalım sonuç ne olacak, kendime ait çizeldeki hatalara gelince: 1: çizel ayakları zora girdiğinde sağa ya da sola doğru eğriliyor, hatta aynı ayağın üst kısmının sağa uç kısmının sola eğrildiği dahi oluyor, ayakların üzerinde HDS markası var, satıcı eğrilen ayakların yerine 'tosun' marka başka ayak gönderdi ama bu ayaklarında mevcut kelepçelere takıldığında açısı değiştiği için kullanamadım, bir diğer sıkıntı ayaklarda sigorta olarak 19 mm yatak kullanılmış ama bu yataklara uygun sigorta civatası takılırsa zora girdiğinde sigortayı kesmek yerine kelepçedeki ana civatayı kopartıyor ya da kelepçe kulaklarını kırıyor, bir diğer sorunda kullandıkça ayaklardaki açıların hepsi değişti, kimisinin açısı daha eğimliyken kimisi daha dik, bu durumda traktörü aşırı zorluyor, yani 'nasılsa teferruatı fazla olmayan basit bir alet en ucuzunu alayım' diye düşünmeyin sakın, mutlaka kendini kanıtlamış bir marka tercih edin derim ben..
burada en güzel yanıtı nasıf bey verir herhalde :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74117.msg917877#msg917877 date=1410348405' Alıntı:
burada en güzel yanıtı nasıf bey verir herhalde :)
Yusuf kardeşim çizel imal eden bazı üreticiler şaseyi kendisi yapıyor ayakları ve kelepçeleri başka yerden alıyor, ve sorunda ayaklarda çıktığı için çizel imalatçısı arkadaşların buna dikkat etmesinde yarar var, biz iki arkadaş ayak markası HDS olan çizelleri imal eden yere geri gönderdik, ve sorun ayakların eğrilmesi ve hatta açılarının dahi değişmesiydi.