Çiftçilikten Memnunmusunuz ?

Çiftçilikten Memnunmusunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    195
Bence degil, siyasetle ilgisi yok. Ciftcilikten menmummusunuz derken ciftcin umitli olmasi gerek ki memnun olsun diye dusundum. Hangi parti iktidarda bakan kim onemli degil biz onlarca yildir boyle yonetiliyoruz. Ciftcinin sorunlari son 15 yilin degil belki 50 yilin hatalarindan dolayi. Dogru tesvikler olsaydi, dogru hayvancilik politikamiz olsaydi onlarca yildir her yil geri gitmezdik. Bu tip konulara siyasi yaklasmak hatadir, kulliyen bakmak gerek cunku sozkonusu milyonlarca ciftci, ve ulkenin tariminin gelecegi.

• Beğen
Tepkiler: Bave
sırf şehir hayatından uzak kalmak için seçtim çiftçilik ile uğraşmayı benim için güzel sevmeyen zaten sevmez birtek ben köyde kalıyorum ailenin bütün geri kalanı istenbul ve maraşta imkanlar yeterli olursa çitçilik güzeldir tabi artısı eksi leri tartışılır o başka

Çiftçilik ve hayvamcılık benim için bir hobiden cok yaşam tarzı olmaya basladı.
köyümüzde çoğu kişi çifçiliği en son yapılacak meslek olarak görüyorlar
fabrıkalar coğu için bi cıkış yolu gibi gözüküyor
Benim görüşüm cok farklı şuan üniversite 3. sınıftayım inşallah bitirp yine çiftçiğie devam etmek istiyorum
geliri gayet güzel 1 ay önce 5 tane tosun sattık 13-15 aylık arası ortalama 5.500 e geldi Allah bereket versın
daha arpası buğdayı pancarı yulafı var bence kazancı cok güzel
imkanlar dahilinde çok güzel paralar kazandırıyor Herşeyden önemlisi ŞÜKÜR ve kanaat

Babam emekli öğretmen son 10 yildan fazlada lisede mudurdu. Emekliligi geldi gunu dolar dolmaz dilekce verdi emekli olup tamamen bicerciligine yoneldi dediler bu yasta emeklimi olunur. 59 dogumlu 72 yilindan beridir yapar bicerciligi ogretmenkende yaz tatillerinde yapardi arazimizda 350 dekar civari kirac az bi parca da sulu var birader asker tarlamizi bilmez bende devlet memuruyum ilk firsatta atlarim arabaya 200 km yol sonra tarla. araziden pek biseyde kazanmiyoz ama deselerki seni emekli ediyoz 750 lira maas verecez saglik sigortan falan devam edecek hic dusunmeden emekli olup giderim ciftciligimi yaparim. Degeri 35 milyarlik mutevazi siradan bi aracim var deseler ki kirac tarla satiliyo hic dusunmeden veririm model yukseltme soyle dursun. Bu is birazda icimize islemis babadan dededen gordugumuz bu