ÇİFTCİLİK BAŞLANGICI İÇİN HERHANGİ DESTEK ( KONU İLE İLGİLİ BİLGİ SAHİPLERİ YARDIM )

Merhabalar. 27 yaşımdayım köyüm şehir merkezine 25km uzaklıkta kırsal bölge olarak geçmekte.

Köyde genelde ağırlıklı olarak buğday,arpa,ayçiçeği,nohut,Fii,yonca vb bitkiler ekilir.

Köye dönüş kapsamı adında kredi ve hibe'lerin verildiğini duydum.

Bunların şartları nelerdir ? alan kullanan yapan varmı?

Mevcutta 30-40 dönüm arazim var ancak büyütmeyi düşünüyorum.

Şuanda bir ufak yollu mandıra yapıp ekip biçtiğim mahsülü satmak yerine hayvanları beslemeyi düşünüyorum.(büyükbaş veya küçükbaş)

ancak konu ile ilgili bilgim yok nereye başvuru yapacağımı şartlarının neler olduğunu vs yardımcı olursanız sevinirim.

Bana ne gibi proje destekler uygun olur ?

Cevap: ÇİFTCİLİK BAŞLANGICI İÇİN HERHANGİ DESTEK ( KONU İLE İLGİLİ BİLGİ SAHİPLERİ YA

Tkdk irpad büyük çaplı projeler. Genç çiftçi projesi bu yıl şartları biraz daha zorlaştı ama artık hem canlı hayvan hem ahıra desteğe başladı. Öncelikli olan senin bütçen para olmadan devlette destek vermiyor

Cevap: ÇİFTCİLİK BAŞLANGICI İÇİN HERHANGİ DESTEK ( KONU İLE İLGİLİ BİLGİ SAHİPLERİ YA

genççiftçi projesi var 18-40 yaş arası kişilere veriliyor
Sordum sigorta olmayacak diyor.
Eşimin adına alayım dedim eşi sigortalı olmayacak diyor.
Kardeşimin üstüne alayım dedim öğrenci olmayacak diyor...

Bitürlü tutturamadım. Birde geçenki de 3000kişi başvuru yapmış 150kişiye verilmiş

Tkdk irpad büyük çaplı projeler. Genç çiftçi projesi bu yıl şartları biraz daha zorlaştı ama artık hem canlı hayvan hem ahıra desteğe başladı. Öncelikli olan senin bütçen para olmadan devlette destek vermiyor
3-5 kuruş borç dert bişiler çıkartırım devamı desteklense..