CEYHAN 99 - 21.02.2022

Merhabalar
Buğdaylarımıza Kök boğaz ilaçlaması ve aminoasit-çinko fosfor uygulaması yaptık.
Amino asit olara italpollina firmasının Trainer Kullandım Çinko fosfor olarak Dr tarsa Cate ZnP kullandık
Kök Boğaz olarak ADAMA Embrelia kullanmayı tercih ettik.
Ayrıca bugün 2. ve son parti üre uygulaması yaptık. 12 Kg/Dekar Dr Tarsa DASH 46 kullandım.

FE38EF07-5601-4EC8-917C-A9DFE4CFE203.jpeg

Merhabalar
Buğdaylarımıza Kök boğaz ilaçlaması ve aminoasit-çinko fosfor uygulaması yaptık.
Amino asit olara italpollina firmasının Trainer Kullandım Çinko fosfor olarak Dr tarsa Cate ZnP kullandık
Ayrıca bugün 2. ve son parti üre uygulaması yaptık. 12 Kg/Dekar Dr Tarsa DASH 46 kullandım.
Hocam kolay gelsin Rabbim bereketini artırsın bu llacların fiyatı ne kadar dekara ne kadar maliyet biniyor. Tesekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR
Merhabalar
Bereketli olsun Mehmet Bey sulu tarımda iyi bir bakımla rahat 800 kiloyu devirir tecrübe ile sabittir

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR
Merhabalar
Ceyhan 99 ve Adana 99 çeşitlerinin en büyük sıkıntısı kök boğazı çürüğü (septorya) karşısında zayıf olması. Bol yağış ve yüksek azotta daha da hastalığa açık olması. Geçen yıl da aynı durumla karşılaşınca artık bu çeşidi düşünmüyorum. Diğer yandan, adamonun septorya ilacı çok yüksek bir etkiye sahip değil ve diğer ot ilaçları ile de karşımda biraz sıkıntılı. Bayerinki ise kendi ot ilacı olmak şartı ile karışım yapılıp bir defada atılabildiği gibi, tesir gücü bakımından da çok daha güçlü. Ada odan çok az daha pahalı, ancak değer. Çünkü tam etki. Tecrübe ile sabit.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin