çayırova döner dingilli römork testi..

Ynt: çayırova döner dingilli römork testi..

bu yeni birşey değil arkadaşlar. topal ahmet (ece) firması bunu normal römorklara yapıyor zaten 2009 bursa tarım fuarına getirdiklerinde görmüştüm. bildiğim kadarıyla 16 tonluk 17.000 liraydı. ayrıca normal çift dingil arabadan bir farkı yok. linkte resim mevcuttur arkadaşlar.

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=489540241093&set=a.305840666093.149954.191830331093&type=3&theater

Donen dingilli römork maliyetleri için firmayla görüştüm. Tır tipi römorklarda maliyeti 1500 - 2000 tl artırıyormuş. Ayrıca ikinci el römorklara da uygulanabiliyormus. Dönüşlerde dingil ve lastilerdeki yıpranmayı önlüyormuş. Herhalde bu önümüzdeki yıllarda çok yaygınlaşır .
:)

Birde 6,12 ve 24 ton olmak üzere 3 farklı kapasitedeki römorklara göre ayrı ayrı uretiliyormus. Konya fuarında da bir çok firmanın römorkunda uygulamışlar. :)

paylaşım için teşekkürler . Öncelikle özellik şahane lakin onun üstüne 20 ton yüklenildiğinde acaba hidroliklerin döndürebilme güçlerinde azalma olurmu onu öğrenmek lasım boşta kolay sağlam bir yükte görmek isterim ben şahsen . Yoksa bu özelliğin manası olmaz . Bende de çift dingil 10 tonluk var bunu kanıtlarsa bende bu romorku almak isterim köy içlerinde ve çiftlikte iyi manevra kabiliyetine sahip olmuş olurum. Tabi ülke olarak bunun gibi girişimlere girmemiz göğüs kabartıcı , kanaatimce firmanında daha iyi bir test gösterisi ile çiftçiye bunu göstermesi lazım görür . Böylelikle müşteri portföyünü geliştirmiş olur.