Case yi kurtaran hattat

Başak traktörün yerinde 135 masseyde olsa yine yeterdi :) Ben her zaman savunmuştum hala savunurum. 4x4 traktörlerin hiçbirisinde üst çekiye takılmaz. Çünkü üst çekideki römork traktor çektiği anda ön aksı yukarı kaldırma eğilimi gösterir. Bu sebepten dolayı çift çeker traktörlerde olabildiğince aşağıya takmakta fayda var. Bu şekilde 2 römorkla 12 ton olacağına, öndeki 10 ton tandem tipi arkadaki 5 ton sofralı olsun heryerden iner çıkar. Ben 80-66 ile 2 romork 16 ton bugdayi kırklarelinden edirneye getirmistim. Banada güzel bir tecrübe olmuştu :)

Başak traktörün yerinde 135 masseyde olsa yine yeterdi :) Ben her zaman savunmuştum hala savunurum. 4x4 traktörlerin hiçbirisinde üst çekiye takılmaz. Çünkü üst çekideki römork traktor çektiği anda ön aksı yukarı kaldırma eğilimi gösterir. Bu sebepten dolayı çift çeker traktörlerde olabildiğince aşağıya takmakta fayda var. Bu şekilde 2 römorkla 12 ton olacağına, öndeki 10 ton tandem tipi arkadaki 5 ton sofralı olsun heryerden iner çıkar. Ben 80-66 ile 2 romork 16 ton bugdayi kırklarelinden edirneye getirmistim. Banada güzel bir tecrübe olmuştu :)

Sana katılıyorum yük dengesi icin önde tandem olmali arkadakiler o kadar onemli degil

Benim fikrim hidrolik vursaydı ön tekerler yerden kesilirdi şehir içinde riskli olurdu ama o rampayı çıkmaya değerdi(çünkü rampayı çıkmasına çok az kalmış) . Tabi en önemlisi kurallara uymaktır. O kurallar bizim dolayısıyla firmaları kötü duruma düşürmemek içindir. Herkes 3,5 ton yazılı römorka 3,5 tondan fazla yük atmıştır. Burda sorun römorkta olsa bile 3,5 tondan fazla yükleme yaptığımızdan sorumluluk bize ait olmuş oluyor. Traktör ne kadar güçlü olursa olsun onun da bir sınırı var. Case jx90 - jx110 arası model galiba. Hattat ın yetişmesi ise gerçekten alkışlanacak hareket

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade