Case Jx 75 c hidrolik kol yüksekliği ayarı ve hız ayarı nasıl yapılır

Römorka gübre yüklemek istedik ancak kepce(normal pistonsuz) istediğimiz yüksekliğe kaldıramadık. Kol yükseklik sınırı nasıl ayarlanır bir bilen var mı acaba ? Birde kolların indirme hızları yavaş onun çözümünü bilen var mı? Teşekkürler şimdiden

IMG_20201124_140242.jpg
IMG_20201124_140157.jpg
burda içerden kolu kaldırdığımızda şu iki taraftan diş açılmış pim kelebek gibi olan parçayı itiyo ve o kelebek en son alt taraftaki parçaya yaslaniyo ve duruyor. Acaba burda o pimdeki boyla oynarsak daha fazla yükseğe kaldırabilir mi

M
Römorka gübre yüklemek istedik ancak kepce(normal pistonsuz) istediğimiz yüksekliğe kaldıramadık. Kol yükseklik sınırı nasıl ayarlanır bir bilen var mı acaba ? Birde kolların indirme hızları yavaş onun çözümünü bilen var mı? Teşekkürler şimdiden
Merhaba kollar sökülüp frezeden ayarlanacak başka türlü ayarı yok. İndirme hızıda bu vida ile ayarlanabilir arka taraftaki somun 13 düz anahtar ile gevşetilip halat az öne alınıp öndeki vida sıkılacak

Resimler ve ekler

• Screenshot_20201124_144214.jpg
    Screenshot_20201124_144214.jpg
    163 KB · Görüntüleme: 197
  • Beğen
Tepkiler: eko22
M
Merhaba kollar sökülüp frezeden ayarlanacak başka türlü ayarı yok. İndirme hızıda bu vida ile ayarlanabilir arka taraftaki somun 13 düz anahtar ile gevşetilip halat az öne alınıp öndeki vida sıkılaca

M
Merhaba kollar sökülüp frezeden ayarlanacak başka türlü ayarı yok. İndirme hızıda bu vida ile ayarlanabilir arka taraftaki somun 13 düz anahtar ile gevşetilip halat az öne alınıp öndeki vida sıkılacak
Hız konusunu kavradım ancak kolların neden frezelenmesi gerekiyor pek anlamadım.

Hız konusunu kavradım ancak kolların neden frezelenmesi gerekiyor pek anlamadım.
Askı kolları sonda toplanmış iken en üste kolları kaldırdığımızda, buğday mibzerinin süpürge yayları çizi içine düştüğümüzde geri geri çıkarken toprağa değip yamuluyor.
Havalı mibzerde çizi içi geçişlerde kurslar toprağa sarabiliyor.
Askı kollarının 30 cm gibi uzama mesafesi var.