Case İh Fabrikasında Steyr

Ynt: Case İh Fabrikasında Steyr

Artık dünya globalleşti .Bir bakıyorsun opelde fıat motoru multijet kullanılıyor.Hattatda perkings motoru kullanılıyor.Bunun gibi nhcase grubuda fort steyr dahil fıat lisanslı motorlar kullanıyorlar.Orijinal Steyrlerin çok çektiğini,çok yaktığını ve motoruda çabuk rektifiye ihtiyacı olduğunu duyuyorum.Ben bunu 4 silindirli olmalarına bağlamışımdır,hep,.3 silindirli motorlar uyumlu çalışırken 4.silindir kranka etki yönünden farklı çalışıyormuş gibi geliyor.fazla yakmalarıda bundan.Tabiki yüksek güçlü motor ihtiyacına göre silindir sayılaı 4,6 gibi olacaktır.Tek sayılı silindirlere sahip motorlar daha iyiymiş.

Şimdi inceledim Steyr in teknik verileri çok iyi mesela max tork devrini 1300 dev/dak.düşürmüşler.Bu demekki rölentide dahi çift sürebilir ve az yakar.
Nhc de max.tork deviri 1400dev./dak. idi.
Tümosan da 1500 dev./dak.
Same de 1600 Dev.dak.
Yani bu devirlerden itibaren gücünü vermeğe başlarlar.Tabi ne kadar düşükse o kadar az yakar.

Koç böyle şerefsizlik yapıyor işte.
Yurt dışına giden tdd ve jx ile Türkiyeye verdikleri tdd ve jx arasında dünya kadar fark var.
Bizde de var arkadaş.Neyine alıyorsun.Enayi yerine koyuyorlar adamı.
Şu Valtra ' nın ikinci el piyasası yok .Olsa nhleri def ederim.
Massey Ferguson ' da aynı şekilde.İkinci el piyasası yok.Bu devirde traktörü aldıktan sonra satacağını da düşünmek lazım oluyor.
İleri zamanlarda nakite sıkıştığın zaman sıkıntı yaşıyorsun sonra...

Yazık KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR AMA BUNDA BİZİMDE PAYIMIZ BÜYÜK KİMSE KUSURA BAKMASIN AVRUPA ÜLKELERİNDE ÇİFTÇİLER GREV YAPTIKLARINDA DURUM ORTADA BİZDE SADECE BURDA İYİLER YURT DIŞINA GİDİYOR DİYORUZ...

herzaman olduğu gibi buzdolabının iyisi almana tv nin iyisi hollandalı ya kendi fabrikamın traktörü full ü yunan çiftçisine en boş versiyonu milletin efendisi türk köylüsüne