Büyükbaş mı küçük baş mı

Arkadaşlar öncelikle merhaba benim 15 saf anaç ineğim var yarısı simental yarısı montofon 150 de anaç koyunum var ikisi birden çok zahmetli olduğu için koyunu satıp saf simental almak istiyorum sizce mantıklı mı ayrıca bu hayvanlara yonca mısır slajı buğday slajı ve Mısır kırmasıyla bakmak istiyorum bu urunleri arazimden karşılayacağım bu şekilde verim alabilirmiyim

Arkadaşlar öncelikle merhaba benim 15 saf anaç ineğim var yarısı simental yarısı montofon 150 de anaç koyunum var ikisi birden çok zahmetli olduğu için koyunu satıp saf simental almak istiyorum sizce mantıklı mı ayrıca bu hayvanlara yonca mısır slajı buğday slajı ve Mısır kırmasıyla bakmak istiyorum bu urunleri arazimden karşılayacağım bu şekilde verim alabilirmiyim
Şuanda küçükbaş daha karlı gibi

Küçükbaş(Koyun)çok bereketlidir. Büyükbaş da olacaksa Simentalleri boşver(çok yem tüketir) Montofon en ideali, üstelik A2 gene sahip yani sağlıklı ve bol yağlı-proteinli-kurumaddeli süt üretir Jersey gibi.

Bence mantıksız kuban bayramında inekleri elinden çıkar 150anac koyunun getirisi sana yeter de artar yemi kendin çıkaracağım için

• Beğen
Tepkiler: Zeki Turan
Küçükbaş(Koyun)çok bereketlidir. Büyükbaş da olacaksa Simentalleri boşver(çok yem tüketir) Montofon en ideali, üstelik A2 gene sahip yani sağlıklı ve bol yağlı-proteinli-kurumaddeli süt üretir Jersey gibi.
Ben 17 yıldır montofon bakıyorum tmm sağlam dayanıklı hayvan ama piyasası kalmadı artık simentalle aynı Rasyonu yiyor ama kondisyonu çok düşük zayıf iki montofon ineği satsan bi simental inek alamıyorsun birde burdan bak

Koyunun cinsi karayaka yılda 120 kuzu alıyorum aşağı yukarı kurbanda da 70 binlira gibi bi para geçiyor elime senede bir gün o da 364 gün nasıl geçineceğim o şekilde ama

Ben hobi amaclı 15 koyun bakıyorum hıc parasiz kalmıyorum sürekli adaklik yeni traktör alan yeni araba alan ev yapan çocuğu olan sürekli satiliyor hep harcligim oluyor

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Koyunun cinsi karayaka yılda 120 kuzu alıyorum aşağı yukarı kurbanda da 70 binlira gibi bi para geçiyor elime senede bir gün o da 364 gün nasıl geçineceğim o şekilde ama

Senin koyunlarda bi sıkıntı var 150 amaçtan 120kuzu çok az 120kuzudan 70 bin lira çok az koyunculugu nerde yapıyorsun bizim burda kuzunun kg 20tl 40kg ulaşan kuzu hemen kesilir 800tl kurbanı beklemene gerek yok