Büyükbaş besleme

Geçmiş olsun abi benimde sebepsiz yere hayvanlarım öldü, olmassa iyi ama oluyor, bende doğum işlerinden korkuyorum , canlı hayvan işi bana göre değil sağlımı bozuyor.
Sağolasın kardaşım.üzülüyoz can işte geçim kaynağımız yapacak bişey yok hata bizden değil hiç olmassa veteriner getirip baktırdık .içimiz rahat en azından.şimdi baktım ölmüş buzak gördükçe daha fena oluyo insan

Geçmiş olsun abi.kendi malım gibi üzüldüm.şu anda büyük baş yokta.gecmiş yıllarda benimde bitane buzak doğum sırasında sıkışıp ölmüştü.kalanına sağlık olsun.
Sağolasın kardaşım.şimdi baktım ölmüş buzak.tesellim ben gerekeni yaptım veterinerde çağırdım hiç olmazsa kabahatimiz yok.göz önünde durdukça insan daha çok üzülüyo

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Bereketli olsun.19 şubat ta tohumlatığım 3 hayvandan 1 cisi 1 hafta erken doğdu 1 saata bağıra bağıra öldü 2 .hayvanım pazartesi aynı şekilde kendi doğum yaptı hiç süt içmedi buzak dün veteriner bağırsaklar gelişmemiş ölecek abi buda dedi.geriye kaldı 1 doğum onada bişey olacak diye ödüm patlıyo1 senemiz boşuna geçti yapacak bişey yok şimdi ne zaman ölecek diye buzağıya bakıyoruz en kötüsüde o işte .ya sabır .geçimimiz hayvancılık böyle üzücü şeyler olunca insan soğuyo hayvancılıktan ama seneye deyip devam edicez tutulmuşuk bir kere bu mesleğe veren de rabbim alanda rabbim yapacak birşey yok
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşallah

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci48