bulgurlukta tarımım geldiği en son nokta tümosan valtra kapışması yeni

Ynt: bulgurlukta tarımım geldiği en son nokta tümosan valtra kapışması yeni

motorcu link=topic=29703.msg253280#msg253280 date=1266343666' Alıntı:
mazi edelim :D ;D ;D
Evet bence de.. Konuyu biraz fazla ele aldık ve gündem de tuttuk galiba.. Biraz da ' erişemediğimiz için mındar ' ettik galiba.. Ben kendi adıma; Valtra nın kalitesi için en ufak bi tereddüte düşmedim ve Valtra hakkındaki düşüncelerim de negatif bir şey oluşmadı. Şayet bir gün işlerim büyür ve Valtra A-95 ' e ihtiyacım olursa bu videodaki görüntü beni etkilemez. Nedeni ise; bu çekişmelerin hepsinde traktörler amacı dışında kullanılmaktadır.. Döküm kalitesi her nekadar yüksek de olsa, traktör şasesi çelikten de olsa; EN, DIN,Euro N CAP , v.s. v.s. bilmem kaçtane güvenlik, kalite, dayanıklılık gibi testlerden de geçmiş olsa bir yere kadar.. değilmi..?

nailyetek link=topic=29703.msg253294#msg253294 date=1266344652' Alıntı:
Evet bence de.. Konuyu biraz fazla ele aldık ve gündem de tuttuk galiba.. Biraz da ' erişemediğimiz için mındar ' ettik galiba.. Ben kendi adıma; Valtra nın kalitesi için en ufak bi tereddüte düşmedim ve Valtra hakkındaki düşüncelerim de negatif bir şey oluşmadı. Şayet bir gün işlerim büyür ve Valtra A-95 ' e ihtiyacım olursa bu videodaki görüntü beni etkilemez. Nedeni ise; bu çekişmelerin hepsinde traktörler amacı dışında kullanılmaktadır.. Döküm kalitesi her nekadar yüksek de olsa, traktör şasesi çelikten de olsa; EN, DIN,Euro N CAP , v.s. v.s. bilmem kaçtane güvenlik, kalite, dayanıklılık gibi testlerden de geçmiş olsa bir yere kadar.. değilmi..?
bence abi bu motor saptamalarını kesmiş zamanla motor yolda veya tarlada çok zıplamaktan meydana geliyo galiba aynısı bizim köyde landiniye olmuştu.dediğin doğru abi bunlar tarım aracı ama bu çekişmeler tam saçmalık

traktörlerde ön dingil amortisörü ve radyal lastik zıplamayı azaltır.
birazda kalite şart be abiciğim.komşumuzun 1969 model mf 165 i (ilk sahibi) 4 çift arka lastik eskitmiş.3 defa rektefe olmuş.orjinal krank mili ile hala çalışan ve hala bir fiil tarlada kullanılan mf 165,bu zıplamayla helak olmuş 3-5 senelik traktörlerin 41 yaşında bir ağa paşası bence.ne dediğim sanırım anlaşıldı.

şüphesiz şimdi teknoloji 1969 dan daha ilerde.ama hiç bozulmayan,hiç eskimeyen traktörler tüketim toplumuna ters.satılan bir mal bozulacak eskiyecek ki.üretilen yeni ürünler elde kalmayacak.

nailyetek link=topic=29703.msg253294#msg253294 date=1266344652' Alıntı:

Olsun..İşi sağlama almak lazım. Piyasadan toplanmalı diye düşünüyorum..Hemde çok yakan Valtra sahibi meslektaşlarımız kurtulmuş olur :) :)

Yine boşbeleş bir video.Traktör alacağım ama buna bakıp valtrayı almayacağım öylemi. TÜMOSAN aynı şekilde önden kopsaydı bu yorum yazanlar ne yazacaktı acaba merak ediyorum
Herhalde TÜMO 5 para etmez yazmazlardı.................

masseysuper90 link=topic=29703.msg253425#msg253425 date=1266360214' Alıntı:
Yine boşbeleş bir video.Traktör alacağım ama buna bakıp valtrayı almayacağım öylemi. TÜMOSAN aynı şekilde önden kopsaydı bu yorum yazanlar ne yazacaktı acaba merak ediyorum
İnsanlar birbirine şaka da mı yapmasın?

ben şunu anlamıyorum her yazılanın için de neden bir art niyet aranıyor...veya ona yazdığınızı buna yazarmıydınız gibi....neden yazmıyalım fabrikası babamın malımıki ?....

masseysuper90 link=topic=29703.msg253425#msg253425 date=1266360214' Alıntı:
valtranın sahıbı traktoru hayvan gıbı kullanmıs ondan önü kopmus oda cekısmeye denk gelmıs bununla ne alakası var bak adam ne yazmıs valtracı zorla cekısmek ıstemıs yarası olan gocunur :D

şimdiye kadar burda bi sorun yoktu herkez gırgır şamata şaka yapıyoduk burası paylaşım sitesi reklam sitesi degil herzaman her yerde muhalefetsin sen her yeri karıştırıyosun takıntılı kalmışn muhalefet olmaya her zmana her yerde cok bilirsin saten

Tartışma bi yana yazık olmuş valtracıya ne işin var kardeşim sen tarımını yap tarlada zorlat orda kır kıracaksan şimdi ne diyeceksin garantiye herşey ortada

Umarım gelinen nokta burası değildir... Bunun traktörün bakımlı olup olup olmaması ile de pek alakası yok... Bir de bu darbe az bir darbe değil öyle kolay kolay goblede veya yolda hızla giderken meydana gelebilecek...