Buğdaylar da son durum.

Bereketli olsun İslam. Her yıl olduğu gibi bu yıl yine bol hizmet yaptınız buğdaylara. Karşılığını da alırsınız inşallah. Şartlar değişken gitti bu yıl ama sizde pek etkilenmemiş mahsul galiba.
Teşekkür ederim İsmail abi. Elimizden geleni yaptık. Hayırlısı artık.
Biz ilaç atarken millet traktörü kirlenecek diye tarlaya gitmiyordu. 20180331_172317.jpg

Bizde yağmur soğuk demeden ilaçları ve gübreleri zamanında attık sadece bir tarlaya diğerlerinden 1 hafta sonra gübre ve ilaç atabildik. Geç atılan tarla resmen 300 kg bu kadar fark beklemiyordum açıkçası diğer tarlalar trakyada Nisan ayının kurak geçmesine rağmen Mart ayında attığımız ureler bizi kurtardı. Allah hayırlısi ile bicmeyi kısmet etsin
IMG_20180529_102530.jpgIMG_20180414_144814_AO_HDR.jpgIMG_20180407_140925_AO_HDR.jpgIMG_20180519_142139.jpgIMG_20180422_144053.jpgIMG_20180428_134905.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Yan parselde demir tekerlekle yağmur yağarken üre attılar ocak 1de. Biz giremedik tek çeker ile. Bu yıl kışın yağmurda çamurda girilir mi erken daha, kışın gübre mi atılır, yerler dize kadar yarılcak, motor zorlancak diyen çok bilmiş akıl hocaları oyunu kaybetti. Kim girdiyse çamurun içine buğdayı gözle görülür farklı.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade

Yan parselde demir tekerlekle yağmur yağarken üre attılar ocak 1de. Biz giremedik tek çeker ile. Bu yıl kışın yağmurda çamurda girilir mi erken daha, kışın gübre mi atılır, yerler dize kadar yarılcak, motor zorlancak diyen çok bilmiş akıl hocaları oyunu kaybetti. Kim girdiyse çamurun içine buğdayı gözle görülür farklı.

Kesinlikle kardeşim yüzde yüz katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Bizde yağmur soğuk demeden ilaçları ve gübreleri zamanında attık sadece bir tarlaya diğerlerinden 1 hafta sonra gübre ve ilaç atabildik. Geç atılan tarla resmen 300 kg bu kadar fark beklemiyordum açıkçası diğer tarlalar trakyada Nisan ayının kurak geçmesine rağmen Mart ayında attığımız ureler bizi kurtardı. Allah hayırlısi ile bicmeyi kısmet etsin
Ekli dosyayı görüntüle 27882Ekli dosyayı görüntüle 27883Ekli dosyayı görüntüle 27884Ekli dosyayı görüntüle 27885Ekli dosyayı görüntüle 27886Ekli dosyayı görüntüle 27887

Arpaların güzel.Bizim bölgemizdede bu sene arpalar iyi buğdaylar o kadar iyi değil.Bu sene aslında tecrübe oldu.Mart ayında nerdese 2 günde bir yağmur yağdı taki nisanın 2 sine kadar.Nisan 2 den mayıs 5 e kadar damla düşmedi.Tecrübe oldu derken tarlaları derin sürmüştüm ve zaten boylu olan arpada toprak nemini vermedi ve kuraklıktan zararsız çıktık gibi bir şey oldu.Ve artı olarak amino asit potasyum ve opera max pas ilacının kurak yıllarda faydasını net şekilde gördüm.Sizin arpalarınıZda gayet güzel ve canlı Tane dolumunda skıntı yoksa isteğiniz verimi alırsınız inşallah.