Buğday'da Geniş Yaptaklı Ot ilaçları

Ynt: Buğday'da Geniş Yaptaklı Ot ilaçları

Yaprak gübresiyle combi geneli ve saf gübre serisiyle yani bitki ihtiyacına göre 15 gün aralıklı cinko sulfat magnezyum sulfat mangan sülfat şelatlı demir map potasyum sıvı kükürt vs gibi kendi capımda denemeler yaptım yanlız ürün buğday deil farklı ürünlerde en güzel sağlıklı verimi saf gübre serisinin daha sağlıklı oldugunu gördüm buğday da bu yıl saf seriden gidiyorum dediğim şartlar sulu arazi ve yağmurlama sistemiyle sulanan toprak gübrelemedir her bitkide kendine has bi gübre elementini seviyor gübreleme konusunda yanlış bilgiler vermek istemiyorum her bölgenin kendine göre toprak yapısı bitki örtüsü ürün ceşitlilği vardır yaprak gübresiyle traktörle atılan combi gübrelerle beslenen bitkiler beklenen neticeyi vermedi bende bunu ifade etmeye calıştım yaprak gübresi yerine göre iyidir ama fazla beklentiniz olmasın

Ynt: Buğday'da Geniş Yaptaklı Ot ilaçları

]Kardeş tavşan bıyığı otunu mustang ve ralon karışımı attım ama ölmedileri.Tarladaki diğer yabancı otların hepsi öldü bu ot için hangi ot ilacını önerirsin.

Ynt: Buğday Arpa İçin Yabancı Ot İlacları...

Arkadaşlar malumunuz artık ilaç atım zamanı geldi çattı bizde bu hafta buğdayları,arpaları ilaçlayacağız mustang aldık bu sene ilaç olarak ilk atacağız mustang ı holder 600lt lik depoya ne kadar kaç litre mustang katacağız yardımcı olursanız sevirim.saygılar...

Güleçler Tarım link=topic=72972.msg991859#msg991859 date=1428612032' Alıntı:
Arkadaşlar malumunuz artık ilaç atım zamanı geldi çattı bizde bu hafta buğdayları,arpaları ilaçlayacağız mustang aldık bu sene ilaç olarak ilk atacağız mustang ı holder 600lt lik depoya ne kadar kaç litre mustang katacağız yardımcı olursanız sevirim.saygılar...
depoyu kaç dönüme yetirdiğin önemli

Güleçler Tarım link=topic=72972.msg991919#msg991919 date=1428616950' Alıntı:
depo enaz 30 dönüme yetiyo
ozaman 1.5-2 litre arası ilaç kullanacaksın depoda. bizde 27 dönüme yetiriyoruz 1,5 litre corvet veya muadili ilaçlardan koyuyoruz. Dönüme 50-70ml arası atılıyor genelde bu ilaçlar.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
En uygun bu konunun altından devam:bu gün ilaç ları hazırladım.sadece axial ve Lancolette ile beraber.karıştırdım 5 dönümé denedim çok çamur erteledim.yılmaz hocayı dinleyip vitaminleri daha sonra atıcam.

Resimler ve ekler

• 20160305_081923.jpg
    20160305_081923.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 1,112
  • 20160305_081907.jpg
    20160305_081907.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 288
peki nasıl bir ilaç pek bilgim yok ilaçlar hakkında. Tek ilaç mınatmak lazım çoklu ilaç mı. Veya bu ilaç niye bu kadar ucuz

1988 yılında piyasaya sürülmüş , toprakta kalıcı etki bırakabilen etken maddeye sahip eski bir ilaç. Yani tehlikeli. Üreticiler artık bu tür ilaçları tercih etmiyorlar. Hammadde de Çin'den ithal edilmiş Koruma tarafından. Bu yüzden de ilaç çok ucuz.

• Beğen
Tepkiler: karga