Buğday hasadımızı yaptik

23.04.2009
14,019
24,036
35
Bilecik

Arkadaşlar kurak gecen mart nisan mayis ortasindan sonra sşiddetli sagnak ve dolu yağisinin ardindan hasadimizi yaptik verimler cok dusuk benim yine 300 kg civar geldi zaten normaldede hep busekilde geliyodu bu tarlalar kalite olarak cok düşük kararmis hep taneler ve cok otlu yari yaş yarı kuru hasat ettik birazdan yine yağis var bitirdik çok şukur hepinize hayirli hasatlar
Fiyat olarak 850 den saattim peşin para 20180625_125900.jpg20180625_123046.jpg

Sagolun tesekkurler
bereketli olsun.
yaş olmasının etkisi varmı bilemiyorum ama arpa- buğday fiyatları maalesef :(
Sagolun bugdaylar kuru otlar yaş oda taneyi yumsaltiyo
Yaş olması bit yapar o yüzden ayrı yerde tutmaları gerek ve ucaza gider
En iyisi 850 burda ben yine iyi verdim
300 kg zarar mı kar mı memnun etimi sonuçlar?
Allah'a şükür iyi

Arkadaşlar kurak gecen mart nisan mayis ortasindan sonra sşiddetli sagnak ve dolu yağisinin ardindan hasadimizi yaptik verimler cok dusuk benim yine 300 kg civar geldi zaten normaldede hep busekilde geliyodu bu tarlalar kalite olarak cok düşük kararmis hep taneler ve cok otlu yari yaş yarı kuru hasat ettik birazdan yine yağis var bitirdik çok şukur hepinize hayirli hasatlar
Fiyat olarak 850 den saattim peşin paraEkli dosyayı görüntüle 28825Ekli dosyayı görüntüle 28826
Cemal Ustam, rekolte düşük de olsa bereketi bol olsun...

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Cemal Ustam, rekolte düşük de olsa bereketi bol olsun...
Sagol cok tesekkür ederim
Bereketli olsun.Türkiye ortalaması 260 kg civarlarıdır, nasip neyse odur.
Sağol abi beklentimin üstünde bi verim aldim
bizim buralarda aynı 300-350 kg
Bizde 300 ü gören yok gibi
Bereketli olsun cemal
Sagol volkan tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bereketli olsun.Bizdede verimler aynı.Hatta dekara 100 kilo alan çok var.Birazdaha bakım yapanlar pas ilacıdır odur budur atanlar 40-50 kg fazla çıkıyor.Aama taneler zayıf kuş yemi gibi paçal yapıp gönderiyolar.Fiyatta burda 15 gün önce 90 kuruştan alıyordu tüccar.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Bereketli olsun cemal abi
Sagol tesekkur ederim
Bereketli olsun.Bizdede verimler aynı.Hatta dekara 100 kilo alan çok var.Birazdaha bakım yapanlar pas ilacıdır odur budur atanlar 40-50 kg fazla çıkıyor.Aama taneler zayıf kuş yemi gibi paçal yapıp gönderiyolar.Fiyatta burda 15 gün önce 90 kuruştan alıyordu tüccar.
Sagol tesekkur ederim bizdede genelde 200 kg civari
Bereketli olsun abi bizde arpaları biçeceğiz yağıştan giremiyoruz tam kuruyor bir yağmur yağıyor tekrar bekliyoruz.
Sagol ridvan bizdede ayni 3 gun yagis bigun bicim busene boyle hayirlisi