Bu same lerden neden türkiyede yok !

https://www.youtube.com/watch?v=tiGw4YqE-aw

Merhaba arkaşadaşlar bu model samelerin neden türkiyede olmadığını bilen varsa söyleyebilir mi ? birde sadece bu model değil expoller 90 80 70 modellerinin avrupada orjinal kabinli olanları var ama türkiyede galiba kimsede yok ! Misal diyelim bu traktörü avrupadan almaya kalksak biz nasıl alınır bilgisi olan var mı ? saygılar.

Samenin dorado serisi var. Çok çok iyi bir traktör ama parayı verenede getirmiyorlar. Böyle mantıktaki adamlarla iş yapmayacaksın bırakın bişey almayın kapansın gitsin. Bize geri kalmış ülke muamelesi yapanlarla iş yapmayın. Mecbur Fendt alcaz adamlar çiftçisine değer veriyorlar.

Bizi ikinci dünya ulkesi gordukleri için sanirim.Adamlar avrupada serisi bitmiş motorlari bizim gibi ulkelerde eritiyorlar.Mesela mf nin 5400 serisi biteli ne kadar oldu avrupada cop durumunda burda ustelik daha zam yapiliyor.samenin explorer 4 serisi cikali nerdeyse 2 yil olcak daha buraya gelmedi.

bende olsam aynı satış stratejisini kullanırım. çünkü karşı tarafta bu kafa varken durum bu. örneğin avrupa daha 60 larda çift çeker traktöre geçerken gurbetçilerin getirdikleri hariç bizler 80 lerin sonunda çiftçekerle tanıştık. ki unutmayın ki bizim fabrikalarda aynı durumu uyguluyor.
sonuç olarak bilinçli tüketici olduğumuzda fabrikalara bunlar eskidi yeni nesil makinalar ve özellikleri olmayan makinaları almıyoruz dersek ancak o zaman belki düzelir.

Bu gibi şeylere şaşırmıyorum ben artık. Bu ülkede 398 traktörünü satıp hattat 285 alıyorsa sorun biz bu traktörleri satanda değil alandadır. Abi diyorum şanzıman aynı herşeyi aynı diyorum neden aldın diyorum vitesi yanda diyor. Kaç para verdin abi üste 40 binlira. Nasıl traktör aldın aynı. Pazar payını gören büyük firmalar nasılsa satılıyor diye nerde kıyıda köşede tutulmayan makina var bize yolluyor. Geçen kahvede konuşuyoruz adam bana diyorki sen şatıla shifte özeniyon ama bir arıza yaparsa ne yapacaksın diye. Adam anlamıyorki bu gibi traktörler çoğalsa bu gibi işlerin maaliyeti azalacak.ne dertliymişim arkadaş 😀

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı
İlk Same eski modelleri, Same Explorer 95 var onlardan hatta katalogların yıllar önce kendim dağıttım, ama hemen arkasından yeni tip sameler çıktı onlar eski model olunca az satıldı

Şu an 30-35 000 lira civarı galerilerde nadiren oluyor, aşağıda Kayseri den video

https://www.youtube.com/watch?v=ffF1IsJRmwQ

Bu motorun 75 i var bende.son yillarda samenin getirmis oldugu en iyi modellerden diye biliriz.explorer olarak.yalniz 75 71 hp 95 hp tir uzerinde yazdiklari gibi algilanmasin.bundan sonraki 3 serisi 85 ve 100 once 82 ve 96 hp olarak cikti 1 yil sonr 85 ve 99 hpe yukseltildi.amac neydi bende anlamadim.sanirim performans alamadilar

Bu motorun 75 i var bende.son yillarda samenin getirmis oldugu en iyi modellerden diye biliriz.explorer olarak.yalniz 75 71 hp 95 hp tir uzerinde yazdiklari gibi algilanmasin.bundan sonraki 3 serisi 85 ve 100 once 82 ve 96 hp olarak cikti 1 yil sonr 85 ve 99 hpe yukseltildi.amac neydi bende anlamadim.sanirim performans alamadilar

Evet o ilk Same ler gerçenten daha kalitelidir hatta sesleri dahi farklıdır