Bu mibzere bi baksanız

Arkadaşlarım 30 dekar kışlık yulaf, yem bezelyesi vs ekiyorum 5 cm derinliğe. Bizim buralarda 25-30 tl dekar ekim maliyeti. Bu mibzeri alsam benim işimi görmez mi sizce? ne aksilik çıkarabilir ki yağlasak yıkasak?
Otomatik yani ipin bağlı olduğu tepsileri indirip kaldıran mekanizma, diskler felan laşkalaşma mış sa iş görür biraz daha yüksek modelini 14 lü yü çalışır vaziyet 5 bin tlye sattım ona göre planla kafanda

Gübre dökme makaralarının tırnaklı yuvaları oluyor, gübre yıkanmadan bırakılırsa tırnak yerinden çıkıp , yuvayı bozar, boşa döner.
Zincirler pastan kopabilir.
Toprağı süpüren yaylar makine de görünmüyor.
Lastik fazla eskiyse şamireli, şamyeli ısırır.
Hava durumları fazla müsait olmadığı durumlarda , sepetle saçıp , tırmık çekerekte ekim yaparız.
Makineyle 25 kg/dk , fırfırla 30 kg/dk buğday tohumu kullanırız.
Pas çözmek için kola kullanmak daha az maliyetli olur. ;)

Pazarlıkla 1500 e alsan en kötü 500 tl zararla hurdaya verirsin.
Tohum özellikle gübre sandığı sağlamsa iş görür
Otomatik yani ipin bağlı olduğu tepsileri indirip kaldıran mekanizma, diskler felan laşkalaşma mış sa iş görür biraz daha yüksek modelini 14 lü yü çalışır vaziyet 5 bin tlye sattım ona göre planla kafanda
Anlayan biri incelemesi gerek
Arkadaşlarin dediği gibi gubre tohum sistemi aşınmış boşluk yapmış olabilir
Sistem uzun süre yatmaktan küf yapıp sarmış olabilir ve acilmaz dönmez kırılır kopar
Kuruluk ta depoda bakımlı yağli olsa umut verir o zaman
Uzakdur adam olmaz
Mibzeri 1000 liraya verdik fırfırla ekiyoruz şu an
Her ekipmanın eskisi iş yapar ama tohum makinesinin eskisi iş yapmaz zarara sokar
Gübre dökme makaralarının tırnaklı yuvaları oluyor, gübre yıkanmadan bırakılırsa tırnak yerinden çıkıp , yuvayı bozar, boşa döner.
Zincirler pastan kopabilir.
Toprağı süpüren yaylar makine de görünmüyor.
Lastik fazla eskiyse şamireli, şamyeli ısırır.
Hava durumları fazla müsait olmadığı durumlarda , sepetle saçıp , tırmık çekerekte ekim yaparız.
Makineyle 25 kg/dk , fırfırla 30 kg/dk buğday tohumu kullanırız.
Pas çözmek için kola kullanmak daha az maliyetli olur. ;)

Aradım çalışır durumda bakımını yapıp bırakktım büyüğünü aldım dedi. Toprak süpürgelerini soracağım. Bir de bu makine dönüşlere ekmeye devam mı ediyor yerle bağlantısı nasıl kesiliyor?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aradım çalışır durumda bakımını yapıp bırakktım büyüğünü aldım dedi. Toprak süpürgelerini soracağım. Bir de bu makine dönüşlere ekmeye devam mı ediyor yerle bağlantısı nasıl kesiliyor?
İp takarsın dönerken çekersin ekmez kolum ağrıyor dersen piston setleri var onları takarsın uğraşmam diyorsan dönerek ekersin

• Beğen
Sandığın içinin fotoğraflarını falan iste iyice bak. Önde görünen yay takılı dik çubuğa ip bağlanır hareket halinde çekince diskler iner ekme konumuna geçer tekrar çekince diskleri kaldırır.

• Beğen