Bu Elektrikli Çit Teli İşimi Görür mü?

Bizim buradaki eşşeklerde domuz kadar falan :)

Böyle bir sorunu yaşamamak için tedbir alınabilir. Işık, reflektör, rafya, yada ses çıkartan bir şey çite eklenirse domuzun hızlı gelmesi engellenebilir.

mantıklı bir çözüm ama dediğinizi mısır 1 metre olmadan yapmak lazım. Çünkü domuz alıştığı gere bodazlama dalıyor :)

mantıklı bir çözüm ama dediğinizi mısır 1 metre olmadan yapmak lazım. Çünkü domuz alıştığı gere bodazlama dalıyor :)

Domuz salak bir hayvan olsaydı bu sefer başka sorunlar çıkartacaktı. Biz domuzun aklını kullanacağız. Araziyi çok iyi biliyor. En ufak değişiklik dikkatini çeker. Alıştırmama konusunda hemfikiriz. Zaten mısıra ara çapa yaptıktan sonra biz teli çekeriz.

Doğru alıştığı yere gelir ama alışmadığı yerede hemen dalmaz sadece kontrol eder problem hissederse riske girmez.

Polislerin kullandığı cihazlardan kullanmak lazım. Geceleri yanıp sönecek. Bunların yerini her gün değiştireceksin. Elektrikli çiti çekeceksin falan. Dolşacaksın tarlayı. Sağa sola renkli bezler asacaksın. Feleği şaşacak giremeyecek tarlaya :)

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Polislerin kullandığı cihazlardan kullanmak lazım. Geceleri yanıp sönecek. Bunların yerini her gün değiştireceksin. Elektrikli çiti çekeceksin falan. Dolşacaksın tarlayı. Sağa sola renkli bezler asacaksın. Feleği şaşacak giremeyecek tarlaya :)

Teli kontrol etmek için dolaşmak gerekir ama korkutmak için hiç gerek yok. Teli kopartmadan bir kere çarpılsın yeter. Bir daha girmeyi denemez. Ama tel kalkarsa onu anlar ve o gün dalar, tecrübe ile sabit.

• Beğen
Tepkiler: ALİGÜRSOY

Aynı dertten ben de müzdaribim. Bu sene ekeceğim yerin 3 yanı boş. 1 ine fasülye ekiyorlar. Yakında mısır tarlası olmayacak.

konuyu en baştan takip ediyorum . bizim ekeceğimiz arazinin ölçüleri yaklaşık 800×470 eğer 1.5 metre boşluk bırakırsak 800+470+800+470=2540×1.5=3810 yani yaklaşık 4 dekar. dekar başı 1500 kg ortalama hesap etsek 6000 kg mısır (bugün fiyatıyla) 6000×680=4080 TL çarşı karıştı VESSELAM :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
konuyu en baştan takip ediyorum . bizim ekeceğimiz arazinin ölçüleri yaklaşık 800×470 eğer 1.5 metre boşluk bırakırsak 800+470+800+470=2540×1.5=3810 yani yaklaşık 4 dekar. dekar başı 1500 kg ortalama hesap etsek 6000 kg mısır (bugün fiyatıyla) 6000×680=4080 TL çarşı karıştı VESSELAM :)

Doğrudur Ali. Bizim köyde yapanlar öyle yapmıyor çok boş bırakmıyorlar ama bakalım bizim nasıl olacak. Yanda 2 tane 20 şer dekar yer var boş onları da alabilsem süper olacak :D

• Beğen
yeterli şu kaynağınız varsa ve +40 dekara maddi manevi bakım gücün varsa ve tarla sahiplerini kafalaya bilirsen neden olmasın :D

Su kaynağı var göletten sulanacak zaten. Geçen çift sürerken benim tarlayı işle diye geldi dayı tamam dayı ekelim dedim. Ben oğluma da danışayım dedi gidiş o gidiş :) Ben de peşine düşmedim :) Kiralarsam zaten mısır ekmem oralara artık.

• Beğen
Tel etrafındaki mesafeyi bizim buradaki şartlara göre söyledim. Amaç otların tele değmesine engel olmak. Siz ilaçla vs otların temasını engellerseniz ve üzerine etraftaki uzun otlar herhangi bir sebeple tel üzerine düşmezse sorun olmaz.