Bu da bize hayırlı olsun Kubota m7040

Traktörü 1000 saatte 2. El olarak aldık ama gerçekten çok temiz kullanılmış yardımcı 2. Traktör olarak kullanılmış almamızdaki en önemli sebep debriyaj balatası bulunmaması . Güzel dilekleriniz için çok sağolun fiyat olarak da 65.000 ₺ ye geldi bize

• Beğen
Tepkiler: gecit89
Bugün itibari ile Türk Fiat 65-46 traktörü verip kubota m7040 a geçmiş bulunuyoruz Allah utandırmaz inşallah
052923e33c893659b7b8e83f14b61df6.jpg

Hayırlı olsun Allah utandırmasın.

Evet donanım olarak gerçekten çok dolular bende bugün fuardaydım 119.000 ₺ dediler sıfır fiyatına sadece kubota olarak değil tüm markalar fiyatlar çok Yüksek :(
Fiyatlar az bile dolar yüksek ve yükselmeye devam ediyor. Euro dan bahsetmiyorum bile. Bu gidişle sonumuz iyi değil iphone 8 6000tl ile Türkiye gelecekmiş. Güçlü bilgisayarlarda 4.000tl den başlıyor artık. Gelecek ucuz hint kore ve çin traktörlerin olacak gibi. Mecburen lüksten taviz vericez 1980 teknolojilerine döncez. Tabi bu dediklerim küçük çiftçiler için geçerli piyasa sahibi büyük çiftlik sahipleri fendt vario 1050 almaya devam edecektir. Çünkü gelişmemiş ve gerileyen ülkelerin en somut örneğidir zenginler az ama çok çok zengin fakirler çok ama çok fakir. Dışa bağımlı bir ülke olarak dolar ve Euro ya çok dikkat etmemiz gerekiyordu. Olan halka oluyor zaten ama tabi ülke bölünse batsa daha mı iyi. Ülkeyi bok ediyorlar telefasini halktan çıkarıyorlar mtv zammı nedir öyle %40. Adamlar durduk yere en büyük döviz kaynaklarımızdan biri olan dolar ve euro yu sabit tutan turizm sektörünü bitirdi.

• Beğen
Tepkiler: samet denk
Tekrar çok sağolun arkadaşlar. Bugün 40 dönüm bir yer sürdüm yakıt hesaplama gibi durumum olmadı ama 10” 4 lü pulluklar küçük geldi biraz 5-2 vitesle 8 km/h ile çok rahat gidiyor 12 numara 4 lü tam olacak inşallah dönerli bile düşünebiliriz

Yeni pulluk alırsan muhakkak yavru biçakli pulluk al, toprak üzrinde hiç bitki artiği birakmiyor. Ayrica topraginiz derin yapili, alüvyal ise büyük bicakli olsun. 4 lü 12 li yerine 3 lü 18 numara filân.

Öneriniz için çok sağolun toprak yapımız orta diyebileceğimiz türden dediğim gibi 10-4 lü pullupu 17 gazda 8-km/h civarı götürüyor zorlanmadan benim tercihim yüksek çatılı bir pulluk olacak 10-4 lü çok fazla toplama yapıyor az otlu pis bi tarlada hemen topluyor

Ot tıkaması yanlizca çatı yüksekliği ile ilgili değil, pulluk aralarınin kisa olmasi ile de ilgili. İlaveten bicaklar arası mesafenin de uzun olmasi gerekli.
Ayriyetten yavru bicakli 18 numara pulluk hem çati yüksek, hem ara uzun. Yavru bıçak otlari gömdügü için tıkama çok zor. Avrupa videolari izlemeni tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: sms1989