Bu arkadasi gorenler dikkat..!

Ozelikle kirsehir bolgesindeki ciftci arkadaslar bu tuccar olacak dolandirici ankara evren deki ciftcilerin mahsul paralarini odemedi taniyanlar varmi? Parasi kalmayan insan yok denecek kadar az biz yandik siz yanmayin
2a53100c6710d42284ce0b6860070a04.jpg

Fotoğraflarına dolandırıldığınızı anlatan yorum yazsanız
3 tane dayim alamadi parasini ve alamayan vatandaslar var ben bu adama vermedim mahsulumu sadece kirsehir bolgesindekileri uyarmak icin yazdim sizin soylediginizi yapmam icin benimde dolandirilmam lazimdi ama ben dilandirilmadim iftira atamam ama öz dayilarim dolandirildi

Öncelikle geçmiş olsun dayılarınıza ve diger çiftçi arkadaşlara.
Olayı biraz daha detaylı anlatırmısınız ,kimdir, ne iş yapar,ne zmn ve ne şekilde bir beyanla ürün alıp dolandırmış vatandaşı.
Bu hasat doneminde yani 6. Ayin sonu 7. Ayin ortasina dogru kirsehir mucurda yerleri var imis ve kamanda da alim yapiyorlarmis gidip goren ciftci arkadaslar var bu gun yarin ertsi gun sallayip sapitti mahkemelik olanda var arpa bugda alimi yapti kirsehir bolgesinde calisiyor fatura fis kesiyor ama iste iki ortaklar necmettin diye bir ortagi var her turlu hububat alimi yapti tir tir mahsulunu cekti burdan giderken satayim verim dedi alirkende 2 gunlugune dedi

Bu hasat doneminde yani 6. Ayin sonu 7. Ayin ortasina dogru kirsehir mucurda yerleri var imis ve kamanda da alim yapiyorlarmis gidip goren ciftci arkadaslar var bu gun yarin ertsi gun sallayip sapitti mahkemelik olanda var arpa bugda alimi yapti kirsehir bolgesinde calisiyor fatura fis kesiyor ama iste iki ortaklar necmettin diye bir ortagi var her turlu hububat alimi yapti tir tir mahsulunu cekti burdan giderken satayim verim dedi alirkende 2 gunlugune dedi
Ee şimdi deposunda yada yazahanesinde kimse yokmu telefonlara cevap vermiyormu gören duyan yerini bilen yokmu..

geçmiş olsun gürkan..
inşallah tez zamanda bulunur ve hakkınızı alırsınız..
aylarca gece gündüz tarlada canı çıkıyor bu milletin..
her kuruşu alnının teridir..
kimse yemeye bile cesaret edemesin..
izin vermeyin.haddini bildirin..
aleme ders olsun..

geçmiş olsun gürkan..
inşallah tez zamanda bulunur ve hakkınızı alırsınız..
aylarca gece gündüz tarlada canı çıkıyor bu milletin..
her kuruşu alnının teridir..
kimse yemeye bile cesaret edemesin..
izin vermeyin.haddini bildirin..
aleme ders olsun..
Allah razi olsun yusuf abi. Ama yastiga basini koyunca nasil uyuyor bu emek hirsizlari onu merak ediyorum yada cocuklarina cocuklarimizin hakkini yedirerek?

Yeri belli hatta telefonla konusuyorlardi en son ama adam para yok yarin verecegim hesabinda surekli bahane uyduruyormus
Gürcan bey kusura bakmayın ama bence bu adama dolandırıcı dememelisiniz yeri belli telefonu belli sadece parayı erteleyelen en fazla paraya sıkışmış üçkağıtçı biri olabilir bakın hemde facebook profilinde karısı ve çocuğu da var dolandırıcının tanımı(bence) malı almış kaybolmuş telefonu yok gören yok bilen yok polis onu arayor biridir. Bu sadece şahsi fikrim burada adamı savunmuyorum yanlış düşündüysem ya da kalbinizi kırdıysam lütfen beni düzeltin yaşım 18 sizi kırmak istemem yanlış mıyım.?

Gürcan bey kusura bakmayın ama bence bu adama dolandırıcı dememelisiniz yeri belli telefonu belli sadece parayı erteleyelen en fazla paraya sıkışmış üçkağıtçı biri olabilir bakın hemde facebook profilinde karısı ve çocuğu da var dolandırıcının tanımı(bence) malı almış kaybolmuş telefonu yok gören yok bilen yok polis onu arayor biridir. Bu sadece şahsi fikrim burada adamı savunmuyorum yanlış düşündüysem ya da kalbinizi kırdıysam lütfen beni düzeltin yaşım 18 sizi kırmak istemem yanlış mıyım.?
Tmm dusuncenize saygi duyuyorum ama siz mahsulu aldiniz diyelim o an paraniz yok kâri ile sattiniz uzerinden kac ay gecmis sizcede odemesi lazim degilmi kirsehir akbank subesine git git gel yol yaptilar bizimkiler gecte olsa cikar benim bu adami paylasmamin amaci kimse mali ile perisan olmasin

Tmm dusuncenize saygi duyuyorum ama siz mahsulu aldiniz diyelim o an paraniz yok kâri ile sattiniz uzerinden kac ay gecmis sizcede odemesi lazim degilmi kirsehir akbank subesine git git gel yol yaptilar bizimkiler gecte olsa cikar benim bu adami paylasmamin amaci kimse mali ile perisan olmasin
Ben bu çiftçililiği yeni yeni babamdan öğreniyorum malın nasıl kazanıldıgını az çok biliyorum bi tarlanın başına 7 veya8 kere gidilir mahsül çıkana kadar süre geçer borç yapılır faiz biner ama hasattan sonra babam hep şunu der oğlum buğday 83 kuruş diyelim 80 kuruşa ver bildik ve tanıdık tüccara veya alıcıya ver ama burda paraya çok ihtiyacı olan abilileri kandırmış olabilir bu adam tabiki malın değerini ödemedi geerekir kolay yetismiyor ancak bu işin polisi var mahkemesi var oralara başvurulabilir biz de zaman geldi 1 ay vadeli sattık 20 gün daha uzattılar ancak bilinmeyen tanınmayan tüccara mal vermek doğru mudur tartışılır..

face profili bu ...
nette profili bellidir..
borclularına profili değil..
kendi lazım..
bu çiftçi hakkı.2 günlüğüne alıp 2 hafta bile gecikirse..
petrolcu söver.. Biçerci söver..
banka öldürür..
yemci söver.. parçacı döver v.s..
yani çark dönmez..
e çiftçi her gün kasa çekmiyorki ..
yılda BİRKEZ hasılat çeken çiftçinin parasını saniye bile geciktirilmemeli..

Ben bu çiftçililiği yeni yeni babamdan öğreniyorum malın nasıl kazanıldıgını az çok biliyorum bi tarlanın başına 7 veya8 kere gidilir mahsül çıkana kadar süre geçer borç yapılır faiz biner ama hasattan sonra babam hep şunu der oğlum buğday 83 kuruş diyelim 80 kuruşa ver bildik ve tanıdık tüccara veya alıcıya ver ama burda paraya çok ihtiyacı olan abilileri kandırmış olabilir bu adam tabiki malın değerini ödemedi geerekir kolay yetismiyor ancak bu işin polisi var mahkemesi var oralara başvurulabilir biz de zaman geldi 1 ay vadeli sattık 20 gün daha uzattılar ancak bilinmeyen tanınmayan tüccara mal vermek doğru mudur tartışılır..
Bu arada ben sadece dolandırıcı kelimesine takıldım dediğim gibi sizi kırdıysam affedin hayırlı akşamlar..

• Beğen
Tepkiler: Gurcan
face profili bu ...
nette profili bellidir..
borclularına profili değil..
kendi lazım..
bu çiftçi hakkı.2 günlüğüne alıp 2 hafta bile gecikirse..
petrolcu söver.. Biçerci söver..
banka öldürür..
yemci söver.. parçacı döver v.s..
yani çark dönmez..
e çiftçi her gün kasa çekmiyorki ..
yılda BİRKEZ hasılat çeken çiftçinin parasını saniye bile geciktirilmemeli..
Çok haklısınız sizide kırdıysam özür dilerim madem mahkemeye falan başvurulsun sonuç alirlar.

Çok haklısınız sizide kırdıysam özür dilerim madem mahkemeye falan başvurulsun sonuç alirlar.
benim canım kardeşim.. :)
Özürdilemeyi böyle kolaylıkla başaran bir mücevhersin..
senden kırılan aptaldır..
yolun ve bahtın açık olsun..
hayırlı paylaşımlar