Bolgenizde makarnalik bugday ve arpa fiyatlari ??

Sivas'ta Ağustos ayında 1350 TL olan kırmızı sert makarnalık buğday şuan 1800-2000 TL civarında
%30 zam gelmiş esas olması gereken fiyat bu idi.fakat çiftçinin borçlu olması malını harmanda ucuza satması sonuç %30 tüccarın cebinde.çiftçi bşrazdaha gayret gösterip malını bekletmeli , borç vadesini ona göre ayarlamalı , yoksa hersene zarar yazıyor çiftçi.

%30 zam gelmiş esas olması gereken fiyat bu idi.fakat çiftçinin borçlu olması malını harmanda ucuza satması sonuç %30 tüccarın cebinde.çiftçi bşrazdaha gayret gösterip malını bekletmeli , borç vadesini ona göre ayarlamalı , yoksa hersene zarar yazıyor çiftçi.
Çok doğru söylüyorsun abi. Biraz daha fiyat yükselip satılsa kimse zarar etmez.

Eylül'ün ilk haftasinda Polatlı borsasında 1696 ya sattım.
Değerler şöyleydi :esperia bugday
Protein 16.4
Süne:1.2
Hektolitre:74.9
...şimdi herkes bana diyo şuanda senin buğday 2000 yapardı diyorlar ama satacak buğday yoggg[emoji5]

Bekletmek için yerde yok burda ki depocu da aşırı fahiş fiyat çekiyor haydan gelen huya gidiyor bir nevi bu fiyatlara satsaydik şuan borç kalmamisti
Of of gerçekten uykum kaçacak şimdi hesap yaparsam ancak kafadan 50 bin liradan fazla kayıbım var bu fiyatlara göre. Yazın kredi çeksem satmasam mahsulü daha iyiydi, bankaya 50 bin faiz ödemezdim.
Net 60 bin lirada bizim kaybımiz var satmayip bekletsek bu kezde kimse yüzüne bakmayacakti tüccar bu fiyata veriyor üretici satmaya çalışınca mırın kırın ediyorlar

Bekletmek için yerde yok burda ki depocu da aşırı fahiş fiyat çekiyor haydan gelen huya gidiyor bir nevi bu fiyatlara satsaydik şuan borç kalmamistiNet 60 bin lirada bizim kaybımiz var satmayip bekletsek bu kezde kimse yüzüne bakmayacakti tüccar bu fiyata veriyor üretici satmaya çalışınca mırın kırın ediyorlar
İmkanları zorlayıp malınızı muhafaza edecek depo yapın emanet verdimi yine gebe kalınıyor onların istediği fiyata gidiyor mal kendi deponda olursa elin kuvvetleniyor.