BMC NUFFİELD 10/60 ÇALIŞMA SORUNU

Öncelikle merhaba herkese , arkadaşlar traktörü çalıştırırken düğmeye basmadan çalışmıyor düğmeye basıyorum çalışıyor çalıştıktan sonrada geri atmıyor kendim kerpeten ile geri çekmek zorunda kalıyorum bilen anlayan varsa yardımcı olabilir mi
images (2)~2.jpeg

• Beğen
Tepkiler: grall
Evet genelde soguk havalarda basmasan çalışmaz.
Şimdi o dugmenin içinden geçtiği gergi kolu varya onu simson yazısına doğru ittirip sonrasında dugmeye basman gerekir ve o gergi kolunun birde yayı var traktör calisinca gergi kolunu yay geri çeker yay gevsekse gergiyi çekemez ve düğme atmaz..bunu anlaşmanın yolu pompa şu haldeyken yani yay olmadan gergi yi geriye itip düğmeye bas sonra tekrar gergiyi geri itince çit diye atar..eğer atmazsa dügmeninde içinde basma yayı vardır o kırılmıştır onun içinde sökülmesi lazım ey gidi bmc güzel traktör traktör az yakar çekişi ve şanzumanı çok güzeldir sadece arka hidrolikleri zayıftır

• Beğen
Tepkiler: Nuffieldd ve grall
Şimdi o dugmenin içinden geçtiği gergi kolu varya onu simson yazısına doğru ittirip sonrasında dugmeye basman gerekir ve o gergi kolunun birde yayı var traktör calisinca gergi kolunu yay geri çeker yay gevsekse gergiyi çekemez ve düğme atmaz..bunu anlaşmanın yolu pompa şu haldeyken yani yay olmadan gergi yi geriye itip düğmeye bas sonra tekrar gergiyi geri itince çit diye atar..eğer atmazsa dügmeninde içinde basma yayı vardır o kırılmıştır onun içinde sökülmesi lazım ey gidi bmc güzel traktör traktör az yakar çekişi ve şanzumanı çok güzeldir sadece arka hidrolikleri zayıftır
Yakıti çok azdır, dediginiz gibi hidrolik zayiftır,hidrolige ek piston koymuştuk biz...
Başka sorun varsa yardim edebilecegimiz, baya nuffield kullandık bildigimizi söyleriz

• Beğen
Tepkiler: Nuffieldd
Facebook daki NUFFİELD gruplarından birine yazdım simms yazan kapağı sökün içini tornavidayla oynatın dediler yaptım sonra traktörü çalıştırdım içeriye kahverengi renkte birşey akmaya başladı bu pislikden dolayı çalışmıyor olabilir mi

Soğuk havada tamamda , çalıştırıyorum tarla sürerken stop falan ederse yine o düğmeye basmadan çalışmıyor

Normal sıcaklıkta da aynı sorun var :)
Peki mazot filtresini değiştirmem faydalı olur mu
Tahminime gore fayda etmez, filitre den gecen mazot yetersiz olsa son gazda motor sesi çatırtılı çalisir nuffieldde, yakin zamanda pompa bakımi gorduyse avansla alakali bir durum olabilir, pompa, enjektor, eleman bakimi isteyebilir, fakat tekrar soyleyeyim bizdeki nufeldde ortanin ustu sıcakken stop edince zor calisirdi, soguyunca problem olmazdi.

• Beğen
Tepkiler: Nuffieldd
Tahminime gore fayda etmez, filitre den gecen mazot yetersiz olsa son gazda motor sesi çatırtılı çalisir nuffieldde, yakin zamanda pompa bakımi gorduyse avansla alakali bir durum olabilir, pompa, enjektor, eleman bakimi isteyebilir, fakat tekrar soyleyeyim bizdeki nufeldde ortanin ustu sıcakken stop edince zor calisirdi, soguyunca problem olmazdi.
Teşekkür ederim birde pompanın yağını değiştirmeyi deneyeceğim

Merhaba,Adana da ikamet etmekteyim,bende 1971 model BMC nuffield traktör var.Aldığımdan beri arka hidroliklerle alakalı problem yaşıyorum.11 bacak külfotörü bile traktör yarım saat çalışınca çok fazla gaz vererek yavaş yavaş kaldırabiliyorum.Stop edince hidrolik kaçırdığı için kollar iniyordu bende piston+piston yuvası ve hidrolik beynini Sakarya'dan çıkma alıp kendim değiştirdim.Şimdi stop edince kollar inmiyor ama kaldırma kolları kaldırma konusunda problem devam ediyor.Geçen senede yine çıkma olarak Adana dan bulunan bir pompayla, pompa değişti ama o zaman ben yoktum.O yüzden pompanın sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum ve problem devam ediyor.Problem ne olabilir ve ne yapabilirim.

nuffield hidroligi ile cok ugrastim, aklima geleni yazayim,;Yapılması gereken ilk iş, hidrolik pompasınin basıncını ölçmek, bunu sol tarafta pistondan yağ almak icin konulan tapadan yapabilirsin, sag taraftaki tapa damper icin. Orda basınc normalse (160,170 bar gibi) hidrolik pompasından çıkan rekor patlamış olabilir. Yada dampere zor bir yuk takip deneyebilirsin . Nuffieldde Hidrolik filitlesi cok yetersiz. Bizdeki rekoru patlatmisti.

nuffield hidroligi ile cok ugrastim, aklima geleni yazayim,;Yapılması gereken ilk iş, hidrolik pompasınin basıncını ölçmek, bunu sol tarafta pistondan yağ almak icin konulan tapadan yapabilirsin, sag taraftaki tapa damper icin. Orda basınc normalse (160,170 bar gibi) hidrolik pompasından çıkan rekor patlamış olabilir. Yada dampere zor bir yuk takip deneyebilirsin . Nuffieldde Hidrolik filitlesi cok yetersiz. Bizdeki rekoru patlatmisti.
Birde şanzımanin yağıni kullandigi icin başlangicta yag sogukken guzel kaldirir, fakat yag ısininca kaldirmaz, bizde içerideki pistonu iptal edip disari piston koymustuk, cok saglam oldu ama kaldirmama sorunu devam edince hidrolik pompasini degistirdik sorun duzelmisti

Birde şanzımanin yağıni kullandigi icin başlangicta yag sogukken guzel kaldirir, fakat yag ısininca kaldirmaz, bizde içerideki pistonu iptal edip disari piston koymustuk, cok saglam oldu ama kaldirmama sorunu devam edince hidrolik pompasini degistirdik sorun duzelmisti
Anladım,bizdeki traktörde sol taraftaki tapa yerinden römork hidroliği için başlık takilmis,sağdaki ise tapalı durumda.Pompanın üstündeki borunun üstündeki sarı malzemeyi de değiştirdim önceki kırılmıştı.Yağ basıncını ölçmek için gerekli cihazı dişli yerine göre bulabilir miyim.Numaranizi verebilir misiniz?