Bloktaki Su Kanalı Çatlağı

Arkadaşlar motor bloğundaki su kanalında çatlak varmış galiba bunun tamiri mümkünmü nasıl yapılır? çok önemli bir sorunmu motor için?randıman verirmi ?

bi arkadaş amcası ile ortak traktörü vardı 1998 de sıfır aldılar amcası ankarada bu bakardı motora köyde kışın motor yeni ama ikinci sene falandı antifiriz bitmiş olacakki çatlatmış. amcasına demeden gitti ilden usta getirdi garajda spiral ile oydurdu hafifçe sonra kaynak yaptırıp tekrar taşladı bide boya traktörde yeni olduğu için boyada belli olmadı traktör hala duruyo amcasında bi sorun olmadı bu dediğim olayları yaptığında ben 15 o 16 yaşındaydı ne akıl ehliyetsiz araba ile ilden adamı getiriyoz adam gece yapıyo ertesi gün boyacı getiriyoz gece

traktör massey ferguson 240s sol tarafta pompanın arkasından çatlamış ordan dışa su sızdırıyor
Ebro blok.catlak.tkayici var 2 kutu alip traktorde antifiriz koyuyorsaniz antifirizle su koyduysaniz bugune kadar su ile. Birlikte kullanin. Cok asiri derecede catlak deilse keser. Gonul rahatligi ile kullanin
Benimde basima geldi 3 yildir traktor calisiyor sorun yok

• Beğen
Tepkiler: Usakstyle64

Hararet çabuk yükselir gibi şeyler duydum varmı böyle birşey? Bide su eksiltme olurmu?
Hararete hic bir etkisi yok 3 yildir catlak tikayici sivi icinde. Catlak tikayicida cok kucuk partekul halinde izocam kalintisi [emoji1][emoji1] zarari hic olmaz
Benim suyu direk motorun yagina veriyordu yarim saatte radyoterdeki suyu komple yaga veriyordu buyuk bir catlakti ben fayda etmez diye dusunerek bir uygulayim dedim.3 yildir calisiyor.
Sansinizi bir deneyin derim blok yama kaynak ile ugrasmadan bir cozum sunabilir

Hararete hic bir etkisi yok 3 yildir catlak tikayici sivi icinde. Catlak tikayicida cok kucuk partekul halinde izocam kalintisi [emoji1][emoji1] zarari hic olmaz
Benim suyu direk motorun yagina veriyordu yarim saatte radyoterdeki suyu komple yaga veriyordu buyuk bir catlakti ben fayda etmez diye dusunerek bir uygulayim dedim.3 yildir calisiyor.
Sansinizi bir deneyin derim blok yama kaynak ile ugrasmadan bir cozum sunabilir

Uygulamayı bende deneyeceğim.olmazsa 0 blok alıp taktırmayı düşünüyorum komple rektefede yaptırırım uzun süre arkama bakmam en azından

Blok.degistirme maliyetini kurtarmaz acik soyleyeyim.bu suyu akittigi yer don.tıpalarindan olmasin.bloktami catlak ust kapaktami catlak su kanallari ust kapakta olur.foto varsa atabilirmisiniz

IMG_0130.JPG 118 yazısının hafif sağ üst çaprazında

Ekli dosyayı görüntüle 24014 118 yazısının hafif sağ üst çaprazında
Cok akmamis yerini.kuflenmemis gorunuyor ilk once iyi bir catlak tikayiciyi bir deneyin.buyuk bir olasilikla isinizi gorecektir.sorunu cozmez ise dogru sanayiye. Silindir kapaginda gibi gorunuyor catlak ama icini acmadan birsey demek yanlis olur
Bugune kadar traktorde antifiriz mi kullandiniz su mu

Motor silindir gömleğine yapılıyor ama bloğun kendisine uygulanıyor mu bilmiyorum. Şöle bir video vardı ama tabi doğruluğu sorgulanır kardeşim. Ha sorarsan kim uyguluyor diye herhalde sizin oralara yakın bir yerde de uygulama yapan birileri vardır diye düşünüyorum.Yetkili firmayı ara bir sor, derim. Ama risklerini ve garanti süresini mutlaka araştır derim. Benim ki sadece öneri!

[video=youtube;f7sNYm9uEUQ]https://www.youtube.com/watch?v=f7sNYm9uEUQ trakkulup.net[/video]