Bir Ömür Boyu Mutlu Olmak İstiyorsan; Toprak İle Uğraş ..

Bu konuyada yazmadan duramadım[emoji4]
Günümüzde toprak ile uğraşmak iyi bir ekonomi yönetimi ilk önce
Iyi bir toprak besleme bilgisi
İyi bir bitki besleme bilgisi
İyi bir çevre bilgisi gerektriyor
Hayvancilikta aynı
Ne alakası var denemez günümüzde sanki lüks birşey oldu toprak işleri ulaşılması zor
Askerliğini yapmış 20 li yaşlarında biri okuma imkani kapasitesi olan okulunu bitirip mesleğine başlayacak maaşini akacak evlenip işine bakacak
Ama toprak ile uğraşmak istenirse toprak lazim
Toprak sahibi nasıl olur genç biri
Geçinmeye hayatini idame ettirecek kadar toprak
Askerlik çağından sonra evlenen ve toprak ile uğraşmak isteyen kişinin önünde secenekler belli
Ya aile birlikte şirket olarak devam edecek gelir paylaşılacak
Yada aile yeni evlenen kişiye bu esin buda işin deyip biraz tarla traktör hayvan neyse verip ayıracak
Toprak huzurdur mutluluktur ama ne oldu günümüzde isin içine ekonomi girdi ve bizleri bir şeylere köle etti günümuzde
Topraktan aldığımızın karşılığı sanki bu değil
Toprağı sevmemizin karşılığı sanki bu değil

EK: Bir ömür boyu zengin olmak istiyorsan da toprakla uğraş..

Ünlü bir zenginin sözüdür. Ben de aynı düşüncedeyim, dünyada kıt kaynaklardan birisi de topraktır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/rogers-lamboghiniye-borsacilar-degil-ciftciler-binecek-20288404

saygılarımla...

birincisi bizlerin ömrü vefa edecek mi acaba ikincisi trakya için malum şirket bu hızla arazi almaya devam ederse bizlerin işlemeye yerleri kalmayacak üçüncüsü lugatımıza ben kelimesini çıkarıp biz kelimesini yerleştirmeden, dördüncüsü de (a-b-c parti ayırmadan)şu andaki meclisteki seçtiklerimizin yerine tarım politikası bilen seçmedikçe işimizin zor olduğu kanaatindeyim.

tükiyede mutsuz olmak istiyorsan çifçilik yap tarlada 30 kurşa domates sat pazarda 6tl yabancı ülkeler de çifçiler güzel paralar kazanıyor ve mutlular ülkemizde ekonomik kriz olsa suçlu artan gıda fiyatları olur sebebini de çifçi ye bulurlar

• Beğen
Tepkiler: OnurrrCa