Bereket TV'nin Yeni Yarışması: Traktör Arena

Ynt: Bereket TV'nin Yeni Yarışması: Traktör Arena

ibrahim_11 link=topic=84918.msg1040230#msg1040230 date=1448820958' Alıntı:
Yok yaw 4 teker bende kullanıyorum ama sıkıntı oldu heycan dan shuttle ye zor alıştım ama kepce joystick çok keyifli idi

4 teker bize ters :D Kepçe işi çok zevkli olsa gerek :D

FatihEFE link=topic=84918.msg1040233#msg1040233 date=1448821309' Alıntı:
ben 4 tekeri hayatta geri götüremem hiç kullanmadım bizde de yok
bazen dayımınkini alıyorum onda da geri gitmem hiç
2 teker kullananlar için 4 teker römörkte ters dümenleme oluyor çünkü :D

4 teker römork mü olur yaw :D
Bi denedim bu yaz oraya kırıyom oraya gidiyor duruma alışıyosun bu sefer çizgiden sapıyo toplayayım diye motor şekilden şekile giriyor baktın olmuyo geldiğin yolu başa dönüyosun bidaha başlıyo aynı macera :)
Ha traktörü ters dümen yapacan o zaman 2 tekerliyi kullanır gibi kullanırsın ;)

kubilay07 link=topic=84918.msg1040236#msg1040236 date=1448822084' Alıntı:
4 teker bize ters :D Kepçe işi çok zevkli olsa gerek :D

4 teker römork mü olur yaw :D
Bi denedim bu yaz oraya kırıyom oraya gidiyor duruma alışıyosun bu sefer çizgiden sapıyo toplayayım diye motor şekilden şekile giriyor baktın olmuyo geldiğin yolu başa dönüyosun bidaha başlıyo aynı macera :)
Ha traktörü ters dümen yapacan o zaman 2 tekerliyi kullanır gibi kullanırsın ;)
aynen
bak sana şunu söyleyeyim rahmetli babamların ilk römörkü 4 tekermiş ona alışmış o zamanlar harman yerinde geri geri istediğin mesafeyi gider istediğin yere girer çıkarmış babam sonra 2 tekere alışınca 4 teker kullanma yetisini kaybetti zorlanmaya başladı aynı senin dün attığın videodaki ters çevirilmiş bisiklet direksiyonundaki durum
ben römörkü sağa çevirmeye çalışıyorum römörk sola dönüyor :D

FatihEFE link=topic=84918.msg1040233#msg1040233 date=1448821309' Alıntı:
ben 4 tekeri hayatta geri götüremem hiç kullanmadım bizde de yok
bazen dayımınkini alıyorum onda da geri gitmem hiç
2 teker kullananlar için 4 teker römörkte ters dümenleme oluyor çünkü :D
4 tekerin Allah belasını versin :D saman arabalarında az küfür etmedim sonradan baya alıştım ama :D 2 tekerde yok gibi gidioz da 4 zor yav
bu ters dümenlemede dediniz gibi ustalık değil aslında usta adam yapamaz bunu yıllardır düz giden adama sen ters dümen verirsen gidemez

Aslında yarışmada tüm yarışmalar tüm etapları görmeli bence ve her etaptaki toplam sürelerinin ortalaması alınıp sıralama yapılmalı
Çünki adam ta 1gün önceden ülkenin diğer ucundan gelmiş ve yarışma başlıyor ilk etap olan ters dümende eleniyor saat 11,00 gibi yarışması bitiyo. halbuki adam yükleyiciyi çok iyi kullanıyo belki o turda birinci olacak ama yarışamıyo.. bizim yarışmada aksaraylı bi abi vardı 4 tekerlekle gerigeri fizana giderim dedi ama ilk tur olan ters direksiyonda sonuncu olmuştu galiba böyle durumlar oluyo.
Ama organizasyon filan süper herşey dörtdörtlük çok eğlenceli bi ortam oluyo önümüzdeki senelerde devam edeceği söyleniyor formatta da biraz değişiklikler olmalı bence..

volkanuzel link=topic=84918.msg1040275#msg1040275 date=1448829216' Alıntı:
Aslında yarışmada tüm yarışmalar tüm etapları görmeli bence ve her etaptaki toplam sürelerinin ortalaması alınıp sıralama yapılmalı
Çünki adam ta 1gün önceden ülkenin diğer ucundan gelmiş ve yarışma başlıyor ilk etap olan ters dümende eleniyor saat 11,00 gibi yarışması bitiyo. halbuki adam yükleyiciyi çok iyi kullanıyo belki o turda birinci olacak ama yarışamıyo.. bizim yarışmada aksaraylı bi abi vardı 4 tekerlekle gerigeri fizana giderim dedi ama ilk tur olan ters direksiyonda sonuncu olmuştu galiba böyle durumlar oluyo.
Ama organizasyon filan süper herşey dörtdörtlük çok eğlenceli bi ortam oluyo önümüzdeki senelerde devam edeceği söyleniyor formatta da biraz değişiklikler olmalı bence..

Senin süre kaçtı la :D unutmadan üzerinize giymiş olduğunuz polar hırkalar sizdemi kalıyor yoksa alıyorlarmı :D

Ağır Abi link=topic=84918.msg1040277#msg1040277 date=1448829545' Alıntı:
Senin süre kaçtı la :D unutmadan üzerinize giymiş olduğunuz polar hırkalar sizdemi kalıyor yoksa alıyorlarmı :D
söylemem süpriz :D Polar bizde kalıyo bide newholland çantası veriyolar içinde çakmak şapka çakı kalem filan var :D

volkanuzel link=topic=84918.msg1040275#msg1040275 date=1448829216' Alıntı:
bende bunu diyorum zaten
örneğin puanlama olsun her etabın en iyi süreyi yapanlarını 10 dan geriye puanlasınlar etaplarıda biraz daha kısaltsınlar dümenleme etabı çok uzun mesela ön yükleyici de öyle
etapları kısaltıp daha fazla etap eklesinler
geri geri römörk başlı başına bir etap olabilir
bir etapda pulluk takma olabilir turan pulluk sponsor olmuş ama yarışmada görsel olarakda bulunabilir bu şekilde
bu şekilde ilk 2 etap sonunda bir eleme yapılır daha sonra her etapda eleme yapılarak son iki final etabında yarışır daha heyecanlı bir yarışma olur.
direk ilk etapda 5 kişi gönder sonra 2 kişi daha gönder olunca heyecanıda kalmıyor işin
ama benim dediğim gibi olsa geriden gelenin diğer etaplarda iyi puanlar alarak zirveye gitme şansı olacağı için yarışmayada heyecan gelmiş olur.
artık bu programlar bu şekilde devam ederde bundan sonrası için Ömer Kuloğlu ' na tavsiyelerim bunlardır

ibrahim_11 link=topic=84918.msg1042575#msg1042575 date=1449352670' Alıntı:
Tr6.140 varken ben onları hiç görmedim :D
bu gün bir detay farkettim ibrahim 200 pilotla 20 bölüm çekilecek her turun birincilerini aynı yarışa bir daha soksalar en az +2 bölüm finalle birlikte toplamda 23, bölümden önce traktörü vermeyecekler
yarı finaldeki grupları 5er kişilik yaparlarsa işler daha da uzayacak

FatihEFE link=topic=84918.msg1042588#msg1042588 date=1449354987' Alıntı:
bu gün bir detay farkettim ibrahim 200 pilotla 20 bölüm çekilecek her turun birincilerini aynı yarışa bir daha soksalar en az +2 bölüm finalle birlikte toplamda 23, bölümden önce traktörü vermeyecekler
yarı finaldeki grupları 5er kişilik yaparlarsa işler daha da uzayacak
2. yarışlar şubat sonu martta yapılcak finall nisanda

d45624727369a904ddd8dd6808a0441b.jpg

a7e49f585ff99d80ac0c1312d91dfd0b.jpg

Programı kacırdım youtubeden izledim simdi bizim drakula isa abi fenaymış yaw oda trakklupçüdür aslında :)
Tekrardan Tebrikler cemal