Bayraktar Kütahya

Ekim zamanı 15 ekim
Ekimle birlikte Toros gübre 20.20.0+çinko 25kg ve 25 kg sertifikalı bayraktar tohum
Kardeşleme zamanı tam olarak hatırlamıyorum 20 kg üre olması lazım
Bunların dısında hiç bir uygulama yapılmamıstır ne ot ilacı nede hastalıkla mücadele.
Toplam ekilen alan 20 dekar (20.000 metrekare) ve kurak.
Verim 9 tona yakın.
Toplam balya 400 , tanesi 5 TL den satıldı.
Dekar 20 TL den biçildi - 1.25 TL den balya yaptırıldı.
Allah bereket versin.
Tarımda yeniyim ve verimim bu arkadaslar bu yıl toprak analizi yaptırıp öyle ekim yapıcam daha bilinçli bir şekilde Allah nasip ederse.
Gübre için ve verimli tohum arastırmak da şart.

Bereketli olsun verim buseneye gore cok iyi
Bizde sizin yaptiginiz hizmetin 3 katini yaptik en verimli yerde 450 kg aldik ve hic ot ilaci atmadan bukadar temiz bugday olmasina sasirdim biz iki kez attimiz halde bukadar temiz olmuyo tarlalar

Ekim zamanı 15 ekim
Ekimle birlikte Toros gübre 20.20.0+çinko 25kg ve 25 kg sertifikalı bayraktar tohum
Kardeşleme zamanı tam olarak hatırlamıyorum 20 kg üre olması lazım
Bunların dısında hiç bir uygulama yapılmamıstır ne ot ilacı nede hastalıkla mücadele.
Toplam ekilen alan 20 dekar (20.000 metrekare) ve kurak.
Verim 9 tona yakın.
Toplam balya 400 , tanesi 5 TL den satıldı.
Dekar 20 TL den biçildi - 1.25 TL den balya yaptırıldı.
Allah bereket versin.
Tarımda yeniyim ve verimim bu arkadaslar bu yıl toprak analizi yaptırıp öyle ekim yapıcam daha bilinçli bir şekilde Allah nasip ederse.
Gübre için ve verimli tohum arastırmak da şart.

Bereketli olsun. Kaça sattınız acaba ?

Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bayraktarlar bu sene genel olarak çok güzeldi. Bende Kütahyalıyım hiç bakım yapmayan ekip gübre atıp biçime giden adamlar bile bizim dönümle tona yakın buğdaya aldı.Biz bu sene ekmemiştik bayraktar. Geçen sene anca 1600 m2 den 450 kg alabildik. Seneye bayraktar iyi deyip çok ekmemenizi tavsiye ederim

Herbirinize çok çok tesekkr ederim arkadaslar Allah hepimize yeteri kadar versin inşallah.
Buğdayları satmadım tohum olarak ayırmayı düşünüyordum
Sayın agrolux75 evet haklı olabilirsiniz bende düşündüm ama artık sansa dansa seneye ne olup bitecek görücez
Bu arada komsu tarlalarda da bayraktar ekenlerde vardı ama onların verimi 300 kg mı geçemedi dekarda benim bu tarlalar nadastı birde ikiledim güZel oldular
Ama ekim zamanı yapmur yapmadıgı için çıkıslar baharda oldu ona rağmen bence iyi sonuc oldugunu düşünüyorum