Balya İpi

Allah aşkına balyacılar 25 kg lık balyayı 2 liraya bile mırın kırın ettiler bu yıl haşbaysız birde. Toplama samanları 10 liraya verdim 2 si balyacıya 2 si topla indir 2 nakliye bize ne kalıyor ne anladık bu işten
Yapmasina 2 tl ise cok ucuz 1 ip 10 tl idi bu sezon mazot 6.50 yi gecmisti ben 2.5 tan yaptim millet burun kivirdi yapmayin allah askina bizimde ailemiz var simdi 2 tlden yapinca ne yiyecek bu yapan adam mazotunami versin yoksa parcayami parcasini alsa mazotunu alamicak e mazot alsa is yapamiycak parca alamiyo bu sene 3 tlden yapicam valla

• Beğen
Tepkiler: metemet
Yapmasina 2 tl ise cok ucuz 1 ip 10 tl idi bu sezon mazot 6.50 yi gecmisti ben 2.5 tan yaptim millet burun kivirdi yapmayin allah askina bizimde ailemiz var simdi 2 tlden yapinca ne yiyecek bu yapan adam mazotunami versin yoksa parcayami parcasini alsa mazotunu alamicak e mazot alsa is yapamiycak parca alamiyo bu sene 3 tlden yapicam valla
Abi bu yıl 2den yaptık.millet ona bile isyan ediyo.yapmam diyemiyoruz adama.adam vuracakmış gibi bakıyo.ona yaptın bana nasıl yapmassın parasıyla değil mi?Taşköprü de biçerci vurdular benide vuracaklar die korkuyorum.
zaten milletin yarısı batmış.5binden fazla alacak var daha sade bu yılın.kendi işimiz olmasa durmaz satarız.

Allah aşkına balyacılar 25 kg lık balyayı 2 liraya bile mırın kırın ettiler bu yıl haşbaysız birde. Toplama samanları 10 liraya verdim 2 si balyacıya 2 si topla indir 2 nakliye bize ne kalıyor ne anladık bu işten

Adam ne kazanıcak mazot dünya para ip dünya para peşin para vermiyorsunuz ha bire sallıyorsunuz kilosunu 500 den satıyorsun 12 lira para yapıyor ne kazanamıyorsun ben tarladan 4 liraya aldım kilosunu 400 den sattım harmanda verdiğim kadar kazandım.Balyacıda kazancak bende bu sene kendi makinamı alıyorum

Abi bu yıl 2den yaptık.millet ona bile isyan ediyo.yapmam diyemiyoruz adama.adam vuracakmış gibi bakıyo.ona yaptın bana nasıl yapmassın parasıyla değil mi?Taşköprü de biçerci vurdular benide vuracaklar die korkuyorum.
zaten milletin yarısı batmış.5binden fazla alacak var daha sade bu yılın.kendi işimiz olmasa durmaz satarız.
Ya adama diyorum abi ipi masraf mazot parca hep masraf senin masrafindan banane diyo baskasi 2 den yapiyo bende dedim git ona yaptir abi balyani dedim ben kazanamadigim yerde durmam ciktim geldim o adamada 400 donum yerimi yapmadan gittim.baglamaya geceleride kendi yerlerimi yapmaya calistim gece makinam yanacakti

En sonunda ikinci el ucuz bi balya makinası alıcam , 1 balyanın masrafı taş çatlasın 50 kuruştur, 1.5 lira kar... böyle kar olmaz

Allah aşkına al kardeşim 50krş a bi balya nası bağlanır bizede öğret haşpaylı zaten 65 krş mazot tutar 30 krş ip tutar makina yağ masrafı sapın içinden bişey çıkar bi yeri kırar sıcağın içinde toz kepir yangın riski bağlama bozulur dert adama iyilik yaparsın bozuk balyayı dağıt yeniden bağla dert traktörün yıpranma payı kendi yıpranma payın millete uzaktan davulun sesi hoş gelio yapın bu işleride davulu dibinizde bi çaldırın

Sezon yaklaşıyor makinanın bakımlarına başlayacağım parçalarını almaya başladım bide ip fiyatlarını sorayım dedim harman ip 12tl trak ip 14 tl gonca ip 15 tl arılı ip 17 tl ben iki sezondur Gül ip kullandım çok memnundum bilmiyorum o ne kadar oldu bu fiyatlarla nasıl para kazanılır hiç bilmiyorum geçen sezon aldığım bi dişli 250 tl di şimdi sorduğumda aynı dişli 400 tl olmuş bakımda kaç para yer bilmiyorum ustalık en azından kendim yapıyorum parça parası bile insanı zorluyor iş yapıyorsun para alamıyorsun geçen sene Mayıs ayından alacak paralarım duruyor kimsede benim borcum ne kadar diye sormuyor

Gül ip traktan çok daha kaliteli ben 12 yıl gediz kullandım 9 yıldır da gül kullanıyorum. Gül ün kalitesi süper. Fiyatlarıda uygun trak bende kullandım 1 ton aldım randıman vermedi geri verdim