Bacası Tüten Bir Çiftlik Kurmak Düşüncem Var

Ynt: Bacası Tüten Bir Çiftlik Kurmak Düşüncem Var

malkaralı_yusuf link=topic=53635.msg624680#msg624680 date=1346135675' Alıntı:
Son durum, köyde miras olarak 42 dönüm yer kaldı kendi üzerime tapulu 15 dönüm yerim vardı etti 57 dönüm. Bu hafta sonu itibariyle 6300 m2 olan yere açık besi ahır yapmak üzere çalışmalara başlıyorum kısmetse. Önce tel örgüye alarak başlayacağım. Sonra nisan mayısta düve toplayıp kurban bayramına yetiştirmeye çalışacağım. Koyunlar için de küçük bir yer yapmam lazım.

Herşey istediğin gibi olur inşallah. :)

Her şeyin hayırlısı diyelim Ekonomi yönetimi çok önemli Uzun vadeli ve kısa vadeli planlarını iyi düşün Ailenin yaşamını zora sokacak işler yapmadan önce yukarıda arkadaşların yazdıklarını tekrar oku şakası yok bu işlerin tekrar her şeyin hayırlısı

Hayırlısı olsun ama devamlı her hafta sonu gidip gelmek zor olur Bende her hafta sonu tekirdağ hayraboluya gidyorum.
Ama tabi bu sefer evdekiler onlara vakit ayırmadığımdan dolayı dert yanıyorlar.Gerci gencken birşeyler yapmalı yaş gectikten sonra istesekte yapamayız.
Şimdiden ALLAH utandırmasın ALLAH yolunuzu acık etsin

rocky link=topic=53635.msg624685#msg624685 date=1346137060' Alıntı:
hadi hayırlısı olsun yusuf abi Allah yardımcın olsun inşallah umduğun pozisyona en kısa zamanda gelirsin paylaşımlarını bekliyorum abi.
Sağol Fatih, inşaallah bir başlayalım bakalım neleri yapıp neleri yapamayacağımı daha iyi göreceğim. :)
768 link=topic=53635.msg624687#msg624687 date=1346137159' Alıntı:
Herşey istediğin gibi olur inşallah. :)
Sağol Abi, Amin :)
ismail_17 link=topic=53635.msg624693#msg624693 date=1346138484' Alıntı:
Her şeyin hayırlısı diyelim Ekonomi yönetimi çok önemli Uzun vadeli ve kısa vadeli planlarını iyi düşün Ailenin yaşamını zora sokacak işler yapmadan önce yukarıda arkadaşların yazdıklarını tekrar oku şakası yok bu işlerin tekrar her şeyin hayırlısı
Sağol hemşehrim, Barış ' ın çiftliği görünce kısır besiciliği bana daha uygun dedim, kredili ahırdan vazgeçtim kendim yaptırağım inşaallah. kısa vadede 30-40 büyükbaşlık yarı açık besi. Uzun vadede 100 büyükbaş için planlı projeli besi çiftliği + süt inekçiliği belki. :)
keykubat link=topic=53635.msg624694#msg624694 date=1346138599' Alıntı:
Allah iş rastlığı versin.
Sağol arkadaşım. Amin. Şansa ihtiyacım olacak. :)
285 ASLAN link=topic=53635.msg624702#msg624702 date=1346139624' Alıntı:
Hayırlısı olsun ama devamlı her hafta sonu gidip gelmek zor olur Bende her hafta sonu tekirdağ hayraboluya gidyorum.
Ama tabi bu sefer evdekiler onlara vakit ayırmadığımdan dolayı dert yanıyorlar.Gerci gencken birşeyler yapmalı yaş gectikten sonra istesekte yapamayız.
Şimdiden ALLAH utandırmasın ALLAH yolunuzu acık etsin
Hemşehrim gerçi ile başlayan cümlendeki amaç için uğraşıyorum. Çok zor olacağını peşinen kabul ediyorum. Ama bu yaşta çalışmazsam sonra daha zor olur. Sağol tecrübeni paylaştığın için. :)

Allah kolaylık versin abi bu düşünce bizimde kafamızda vardı bizde tekirdağ merkezde oturuyoruz çiftçiliği köyde yapıyoruz traktör ekipmanlar köyde arada işler çok sıkışık olduğunda git gel olmasın diye köyde kalıyoruz ilk başta ahırı yapıp 100-150 tane büyükbaş hayvan sadece dana besiciliği yapıcaktık sürekli köyde kalmadığımız için mutlak bakımına bir tane aile baktık ilk başta ama pek çiftliği emanet edeceğimiz güvenilir insan bulamadık sonrada babam caydı alem ile iş zor olur bende gidip sürekli köyde kalıp hayvan bakmam diye bizimde proje sarktı gitti :) ama ileride benim hep projeyi hayata geçirmek gibi bir düşüncem var

Sağol kardeşim, hayırlısı ne ise o olsun diyorum. Ben bu projemde ne kadar başarılı olurum Allah bilir. Kar zarar ortakmış. Beni motive eden tek şey çok yorulsam da toprak ve hayvanla uğraşarak mutlu olacağımı tahmin ediyorum. Yolun yarısını çoktan geçtik azıcık mutlu olduğum bir işi yapayım diyorum. :) Dilerim bakıcı sorununu halledersin ve sen de birşeyler yaparsın inşaallah. :)

inşallah abi herşey dilediğin gibi olur ve işlerin yolunda gider pek sıkıntı zahmet çekmezsin severek ve isteyerek yapılan iş gibisi yok tarlanda var abi hayvanların yemlik ihtiyacınıda ekersin tarlana yem karmak için en kısa zamanda faaliyete geçtiğin zaman abi ziyaretine gelirim

recover90 link=topic=53635.msg624733#msg624733 date=1346151531' Alıntı:
Abi işler başladıysa ve gittikçe paylaşım bekliyoruz senden...
Bu hafta sonu inşaallah başlayacağım ve kısmet olursa ilk baştan yavaş yavaş tüm aşamaları paylaşırım inşaallah. :)
Mahzen link=topic=53635.msg624734#msg624734 date=1346151580' Alıntı:
inşallah abi herşey dilediğin gibi olur ve işlerin yolunda gider pek sıkıntı zahmet çekmezsin severek ve isteyerek yapılan iş gibisi yok tarlanda var abi hayvanların yemlik ihtiyacınıda ekersin tarlana yem karmak için en kısa zamanda faaliyete geçtiğin zaman abi ziyaretine gelirim
Sağol, beklerim tabiki. :) Ayrıca trakkulup bir imece başlatsa ve benim çiftlik ilk iş olsa ne güzel olur. :)