Az bir bütçe ile, nasil bir tesviye makinasi alabilirim.

Screenshot_20211130-162123_Chrome.jpg

Bizim konya tarafında kullanılan tesviye bu geçen sene aralık ayında 4 metre için 12 bin tl fiyat verdi 3 metreside var şu an ne fiyat verirler bilmiyorum

Çok teşekkürederim, erzurum'da tesviye konusu pek bilinmiyor. lazer tesviye hiç gormedim. bir kaç yerde var diyorlar. verim az oldugu için pahali makina alma imkanimiz yok.

fakat sizin bu gönderdiginiz fotograftaki makina gibi makul fiyatlari karşilayabilirim.

siz bu makinayi kullanilirken gordünuz mü, kullandiniz mi, birebir tecrübe ile tavsiye eder misiniz. iyi aksamlar.

Çok teşekkürederim, erzurum'da tesviye konusu pek bilinmiyor. lazer tesviye hiç gormedim. bir kaç yerde var diyorlar. verim az oldugu için pahali makina alma imkanimiz yok.

fakat sizin bu gönderdiginiz fotograftaki makina gibi makul fiyatlari karşilayabilirim.

siz bu makinayi kullanilirken gordünuz mü, kullandiniz mi, birebir tecrübe ile tavsiye eder misiniz. iyi aksamlar.
Kullandım 5-15 cm e kadar tarla yüzeyini düzeltiyor ekimde eşit tav çizgisi sağlıyor fakat lazer tesviye gibi tepeleri indirip çukurları doldurmaz 20 cm den büyük çukur veya tepelerin doldurup-dağıtmadan yüzeyini düzeltip bırakır

• Beğen
Tepkiler: Mmurat ve The_Hoca
Kullandım 5-15 cm e kadar tarla yüzeyini düzeltiyor ekimde eşit tav çizgisi sağlıyor fakat lazer tesviye gibi tepeleri indirip çukurları doldurmaz 20 cm den büyük çukur veya tepelerin doldurup-dağıtmadan yüzeyini düzeltip bırakır
Pancarda Mısır'da ayçiçeğinde eşit sürede çıkışı sağlayamıyorum.bunun sebebi hem eşit tav çizgisini sağlayamıyor olmamız hem de tarlalarımızda lokal olarak tesviye bozuklukları olması
Bu tip tesviye kürekleri sorunuma çare olur mu hocam, eşit sürede ve homojen çıkış için hatrı sayılır, gözle görülür bir faydası dokunur mu bu aletlerin
Bölgemizde tesviyeye dair farkındalık çok az

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln
Tabiki faydası olur fakat homojen çıkışta bildiğiniz üzere bir çok etken var bende güzel çıksın istiyorum ama olmuyor
Bitki kalıntıları,kesekler, ekim makinesi ayarı,tav çizgisi,toprak sıcaklığı, hava sıcaklığı gibi
Biz bu yıl ektikten sonra havalar soğudu çıkışta yine sıkıntı yaşadık