ayçiçekleri nihayet ekebildik 286 G dan çektiğim bazı fotolar...

Ynt: ayçiçekleri nihayet ekebildik 286 G dan çektiğim bazı fotolar...

önce kolay gelsin bereketli olsun ....aykut kardeşim neden gülelim biz geldiğimiz yeri hiç bir zaman unutmadık hadi biz biraz buldukda zamanında bizim babalarımız bunu bulamamışlar onun için hiç bir aletten utanmaya veya övünmeye gerek yok her zaman işini gören alet en iyisidir bils-*- anlş-*s

bereketli olsun kolay gelsin kardesim
ayni gubre makinasindan bendede var marka onallar renk yesil
sizlerinde niye bu kadar sasirdigini anlayamadim konyada bu makinler hala kullaniliyor ve halada uretimede devam ediliyor

yanlız adam link=topic=43836.msg409954#msg409954 date=1306777566' Alıntı:
benda daha yeni ektim arkadaşım ayın 23-24-25 inde izin almıştım işten 15 gün daha gittiğim gibi same nin yağını değiştirdim kendime 245 dülüm yer hazırlayıp ektim kayınpederinde 70 dölümünü ektim 250 saat doldu neredeyse tekrar yağ değişim zamanı geldi ihşallah ektiklerim çıkarhepside birdaha işçili yapmak zorunda kalmayız çiçeklerin bereketli olsun
teşekkür ederim.. same yi çok yormuşsun bakımını yap allah çiçeğine bereket versin... )))

ekoç link=topic=43836.msg409964#msg409964 date=1306778209' Alıntı:
önce kolay gelsin bereketli olsun ....aykut kardeşim neden gülelim biz geldiğimiz yeri hiç bir zaman unutmadık hadi biz biraz buldukda zamanında bizim babalarımız bunu bulamamışlar onun için hiç bir aletten utanmaya veya övünmeye gerek yok her zaman işini gören alet en iyisidir bils-*- anlş-*s
evet ergun abi doğru söylüyorsun bencede işimi geören alet en iyisi... şimdiye kadar 8 metrelik teneke ilaç pompasıda kullanıyorduk şimdi onu değiştirecez kısmetse gübre makinası daha çok iş yapar... anlş-*s

rahimavci link=topic=43836.msg410100#msg410100 date=1306784229' Alıntı:
bereketli olsun kolay gelsin kardesim
ayni gubre makinasindan bendede var marka onallar renk yesil
sizlerinde niye bu kadar sasirdigini anlayamadim konyada bu makinler hala kullaniliyor ve halada uretimede devam ediliyor
abi bizim buralarda sanırım üretilmiyor kullananda pek bi az 640 a dahi çiftli pırpır takıyolar... konya civarı ufak çiftçiler de çok olduğundan dolayı üretimi yapılıyordur ufak motor için...

aykut güler link=topic=43836.msg410221#msg410221 date=1306787006' Alıntı:
abi bizim buralarda sanırım üretilmiyor kullananda pek bi az 640 a dahi çiftli pırpır takıyolar... konya civarı ufak çiftçiler de çok olduğundan dolayı üretimi yapılıyordur ufak motor için...

konyada ufak çiftci mi :) ufak motor mu :) yok kardeşim ben td95 e takıyorum hakeza aynı köyüm komple bundan dolu 1 yada 2 kişide çift fırfırlı 600 kg mi ne var tamam onun harici herkes bunla atar gübreyi bizde

rahimavci link=topic=43836.msg410346#msg410346 date=1306819561' Alıntı:
konyada ufak çiftci mi :) ufak motor mu :) yok kardeşim ben td95 e takıyorum hakeza aynı köyüm komple bundan dolu 1 yada 2 kişide çift fırfırlı 600 kg mi ne var tamam onun harici herkes bunla atar gübreyi bizde
abi benim bi arkadaşım var konyalı orada ufak çiftçilerin yoğunlukta olduğunu söylemişti bana ben onun için öyle dedim kusura bakma bildiğimden değil yani...

bizde nihayet 25 mayısta ekebildik ama bakalım sonu nasıl olacak hergün yağmur hergün yağmur hastalıktan inşallah verim alabiliriz,paylaşım için teşkkürler ,,,traktörün önündeki tampon dar yerlerden dönerken sorun olmuyormu

aykut güler link=topic=43836.msg410606#msg410606 date=1306867664' Alıntı:
abi benim bi arkadaşım var konyalı orada ufak çiftçilerin yoğunlukta olduğunu söylemişti bana ben onun için öyle dedim kusura bakma bildiğimden değil yani...

estagfirullah kardeşim neyin kusuruna bakacam ayıp ediyon ama ben sadece güldüm evet normale göre küçük çiftciler olabilir ama en küçügünde yine 150 dekar tarla ama dag tarafı veya kırmızı toprak tarafı farklı oralar ufak ufak

vale link=topic=43836.msg410770#msg410770 date=1306901383' Alıntı:
bizde nihayet 25 mayısta ekebildik ama bakalım sonu nasıl olacak hergün yağmur hergün yağmur hastalıktan inşallah verim alabiliriz,paylaşım için teşkkürler ,,,traktörün önündeki tampon dar yerlerden dönerken sorun olmuyormu
bereketli olsun inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız babam bugün dolaşmaya gitmiş 1 parçayı bozup tekrar ekecek bakalım diğerleri daha iyi.. tampon daha da kolaylık sağlıyor biz iyice alıştık bu tampon 4 traktör gördü geçirdi merkez de şehir içinde geziyor sürekli ve daha rahat oluyor...

rahimavci link=topic=43836.msg410832#msg410832 date=1306915429' Alıntı:
estagfirullah kardeşim neyin kusuruna bakacam ayıp ediyon ama ben sadece güldüm evet normale göre küçük çiftciler olabilir ama en küçügünde yine 150 dekar tarla ama dag tarafı veya kırmızı toprak tarafı farklı oralar ufak ufak
en küçüğü 150 dönüm güzelmiş bizim burda 20-30 işleyeni vae ev geçindiyor.. bizde çiftçeker motor var 120 dönüm yer işliyoruz.. (tabi biz motoru başka işte kullanıyoruz çiftçilik dışında)