Ayçiçek Yağı Raf Fiyatları

21.12.2020
1,458
2,218

Bugün Ülker Bizim Toptan Markette çektiğim fotoğrafı:
1lt ayçiçek yağı 30 TL
2lt ayçiçek yağı 45 TL
5lt ayçiçek yağı 140 TL
18lt ayçiçek yağı 500 TL civarında satılmaktadır.

Bu esnafın aldığı fiyat. 50 kg şeker de 350 TL.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
20211218.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Trakya Birliğin 2lt yağı 74,50tl markette. Kooperatifimiz sezonda 5.4tl den çiçeği aldı. Deposuna attı. Yağı ise şimdiki fiyatlara göre satıyor. Çok kar ediyoruz maşallah iyi ticaret yapıyor kooperatifimiz.
Tarım kredilerin geneli böyle zam geldikçe ellerini ovuşturup fiyat güncelliyorlar yahu bu gübre depoya iki ay önceden geldi ozamanki kur dan aldın iki ay önceden alınan gübreyi devletin kooperatifi çiftçisine bunu niye yapar ta öncelerden bunlar denetleniyordu kooperatifler çok cüzi bir kăr ile bu işi yapardı bu oranı artıran memur sıkıntı yaşardı
Bu şartlarda üretim yapanın yapmaya çalışanın Allah yardımcısı olsun

İyi günler bunlar aç kalacağımız günlerde olacak millet gübre atamadı verimden düşecek rahmetli babam anlatırsı edirneden gelirken yol kenarında açlıktan ölen insanları 2 koyuna 1 çuval un alıyormuş dedem bereket 300 e yakın koyunları varmış o zaman eskiden birbirinw yardım vardı şimdi ölüyorum desen adam kalmadı boşaldı köyler eskisi gibi komşulukta yok şehire ev yapana köylü toplanır traktörlerle deren kum çekerlerdi şimdi nerede o komşuluklar bir yudum suya boğacak millet birbirini allah sonumuz hayır etsin çiftçilik kazanamayan geçinwmeyen satacak kiraya verecek şwhire gidecek köydwn 25 hane komple satıp gittibenim bildiklerim evlerini satmayanlarında binalar çöktü harabe oldu

"Alıntıdır."

Hastanın tansiyonunu ölçtüm, biraz yüksekti. Hocaya durumu anlattım, tuz verelim dedi. “ama hocam” diyecek oldum, “tuz ver kızım benden daha mı iyi bileceksin” dedi.

Bir kaşık tuz yalattık. 10 dakika sonra bir daha ölçtüm, “hocam tansiyon daha yükselmiş” dedim, “bir daha tuz verelim dedi”, “ama hocam bütün kitaplarda diyecek oldum”, “en iyi ben bilirim bu işi” dedi.

Hastaya tekrar tuz verildi. Hasta kıpkırmızı oldu, artık hastanın gözlerine bakamıyorum bile ama dayanamadım bir daha ölçtüm tansiyonu. Tansiyon tavan. “hocam hasta gidiyor dedim”, artık eminim tansiyon ilacı verecek, en azından tuz vermeyecek. “hayır bu benim yöntemim, dünyada ilk kez ben uyguluyorum, daha çok tuz verin, tansiyon sebep tuz sonuç dedi. Gözlerime inanamadım.

Yine tuz verdik. Hastanın bilinci gitti. Sonradan öğrendik ki hocanın diploması yokmuş.