AUDI - BMW - MERCEDES

Bu oto markalarını Oto test sitelerinde gayet güzel karşılaştırmalı test etmişler.Hemde kullanıcıları tarafından..Bizim burada tartışmamız çok komik ve ciddiyetten uzak olacaktır.. Ama traktör tartışılacaksa tam yeri,hemde en sağlıklı forum diyebilirim,,

• Beğen
Tepkiler: bilal tıraşçı
otomobiller ikiye ayrılır
1- mercedez
2- diğerleri

Bir internet sitesinde okumuştum.
BMW arkadaşın, Mercedez evdeki hanımın gibidir diye yazmışlardı Audi için bişey yoktu.
2. ise Mercedez patronlara BMW serserilere audi gezenlere özeldir diye yazıyordu ama bence yanlış.

Şayet bende BMW hayranıyım BMW seçerim yinede.

:)

• Beğen
Tepkiler: Ali öz
Komik olmaz ya niye olsun güzel konu misal bugün sıfır aldığınız aracın bir yıl sonra karoser güncellemesi sonucu eski kasa oluşunu seyreden başka forumlardaki arkadaşların boş muhabbetleri son derece kofti...o forumlarda araçların donanımları sayılır yok şu yok bu,ama hiçbiri 1991 senesinde üretilen bir opel calibra daki aerodinamik seviyesinin 2017 de üretilen o çok süslü 0.80 sacdan imal edilmiş tenekelerde olmadığını sorgulamaz, çünkü ona göre araba, uyuklarsa yüzüne su fışkırtmalı yada kendi kendine park edebilmeli,en kötüsü 15-20 tane hava yastığı olmalı... Mühendislik bitti araçlarda,yerine reklam amaçlı konulan Gereksiz ve bıkkınlık getiren saçma donanımlar arabaları araba olmaktan çıkarttı,araba diye Çin malı robotlar var heryerde ...şahsım adına araba, torsen diferansiyel sahibi bir audi quattro 'dur... 😁

Son zamanlarda Almanların Türkiye üzerindeki gizli emellerini gördükçe iyice soğuyorum alman arabalarından. hayaller Mazda CX3 hayatlar Partner Tepee.

Türkiye den Almanya ya bakınca öyle görünüyor maalesef Ama bir de Almanya ve Avrupa'ya gidip dışardan Türkiye ye bakmak lazim kazın ayağı öyle değil bence.. Gizli emel plan vs bu paranoyaları bırakıp kendi milli üretim araç uçak vs yapmak lazım ve dünya ya da satacak kalitede üretmek lazım

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Kişisel tercihim bmw. Kasa ve duruş olarak alt segmentte 1 ve 2 serisi mercedes a serisinden daha iyidir orta segmentte 3 ve 5 serisi c ve e serisi ile kapışıyor şuan yakıt vb. Değerler ile. Üst segmentte 6 ve 7 serisi ile mercedes s serisi kişisel tercihe giriyor artık. Spor olarak bakarsan bmw mercedesten 1 gömlek daha üstün. Bide son olarak şunu belirtmek istiyorum mercedes konfor ile öne çıkıyor ama bmw mercedes kadar konforlu bunu bizzat yaşadım yaşıyorum.

• Beğen
Tepkiler: omerali42
Kişisel tercihim bmw. Kasa ve duruş olarak alt segmentte 1 ve 2 serisi mercedes a serisinden daha iyidir orta segmentte 3 ve 5 serisi c ve e serisi ile kapışıyor şuan yakıt vb. Değerler ile. Üst segmentte 6 ve 7 serisi ile mercedes s serisi kişisel tercihe giriyor artık. Spor olarak bakarsan bmw mercedesten 1 gömlek daha üstün. Bide son olarak şunu belirtmek istiyorum mercedes konfor ile öne çıkıyor ama bmw mercedes kadar konforlu bunu bizzat yaşadım yaşıyorum.

Arkadaşlar ben Mercedes E 250 4 matic kullandım 2015 modeldi. şu anda Audi A6 2015 2.0 TDI ultra var bende yani her ikisini de çok iyi biliyorum. BMW kullanan arkadaşlarımda var ve onlarla seyahat ettim. Tespit ve teşhisim şudur: Mercedes eski kalite ve konforunu kaybetmiş o yüzden 3 ay bilemeyip hemen sattık çünki daha önce 2011 Audi a6 vardı güya değişiklik olsun diye almıştık mercoyu ama Audi nin yarısı kadar bile etmediğini anladık ve hemen satıp sıfır a6 aldım ve hala biniyorum. Audi konfor ve sağlamlık olarak şu anda kesinlikle diğerlerinden kat kat üstün. BMW ye gelince BMW hız ve sportiftik açısından her ikisinden de üstün Hız ve eğlence arıyorsan BMW alacaksın Şöyle bir bakın etrafınıza 15-20 yaşında eski BMW göremezsiniz ama Mercedes ve Audi bol miktarda görürsünüz BMW hız arabası ama uzun ömürlü değil ve elektrro mekanik akşamıyla ilgili çok sık servise gidersiniz. Tecrübelerimi paylaştım vesselam