ATİLLA ABİM VE 1977 106 S

Ynt: ATİLLA ABİM VE 1977 106 S

atilla link=topic=10671.msg110233#msg110233 date=1229370500' Alıntı:
o yıllarda dahi 106s te yarım otomatik diferansiyal kiliti vardı...78 yılında çift takviye koluyla 25 ileri 8 geri vites vardı ...o yıllarda sürüngen vites seçeneği mevcuttu..
paylaşım için tşk ler,bizzat incelediğim bir traktördür,bu özellikleri farkedince hayli şaşırmıştım,gerçekten fendt teknoloji olarak lider durumda...

nt@hmet link=topic=10671.msg112084#msg112084 date=1229538066' Alıntı:
paylaşım için tşk ler,bizzat incelediğim bir traktördür,bu özellikleri farkedince hayli şaşırmıştım,gerçekten fendt teknoloji olarak lider durumda...

hangi bölgedeki makinaydı acaba ağırlıklı olarak trakya tarafında olduğunu biliyorum

insomnia link=topic=10671.msg112161#msg112161 date=1229542745' Alıntı:
eğer sahibini görür iseniz bizlerden selam söyleyin elindeki altın değerinde bir makina kıymetini bilmekte fayda var diye düşünüyorum
valla bir ara sahibi bizdik çünkü ticaretini yapıyoruz,galerimizde durdu biraz sonra satmıştık ...

bunlar orjinal altan arka tekerın onunden çıkıyo egzoz bendede vardı aynısı 76 modeldı senede arkayı kırıyodu sattım en sonunda motorundan hıç sorun vermezdı rektefe bıle yaptırmamıstım ama arkaya bı çare bulamadılar her pancar hasatında muhakkak arkayı kırıyodum ama guzel traktor emeğe sayğı

suleymanjd link=topic=10671.msg149298#msg149298 date=1233752597' Alıntı:
bunlar orjinal altan arka tekerın onunden çıkıyo egzoz bendede vardı aynısı 76 modeldı senede arkayı kırıyodu sattım en sonunda motorundan hıç sorun vermezdı rektefe bıle yaptırmamıstım ama arkaya bı çare bulamadılar her pancar hasatında muhakkak arkayı kırıyodum ama guzel traktor emeğe sayğı

bendede 75 model var halen duruyor arkayı kırıyor derken nasıl bir sorun bu ilk defa duydum

gıstavruz dıslısını kırıyodu arkadasım senede kesın kırıyodu
ee tokattada yok ıstanbuldan parca getırdıyoduk oda yan sanayı gonderıyodu takıyoduk aynen kırıyodu burdan bı akrabamız vardı almanyada oturuyo serı nosunu verdık parca nosunu kopmle arak dıslı yatağını değıstırelım dedık almanyada uretımi durduğu ıçın parçası yok dedıler konyada dıslı fabrıkası kurulmustu ozamn komle dıslı dıslı yataklarını yaptırdık sıparısle guzel oldu ama yınede korkuyoduk kırılacak dıe sattık bızım burdada çoktu 8 tane vardı 5 tanesınde aynı sorun vardı suan o 3u kaldı onlanra motorlarından sorun verıyo çok teknolojik bı makına 76 modelde o eknoloji var ustalar yapamıyo yapıyım derken tamamen bozuyolar ısın gerçeğı bu olsun isi bılen tam bı usta yapar ama tokatta olmadığı ıçn malesef kullanamadık 6 sene kullandım toplam simdi jd aldık hayırlısı

suleymanjd link=topic=10671.msg149833#msg149833 date=1233785783' Alıntı:
gıstavruz dıslısını kırıyodu arkadasım senede kesın kırıyodu
ee tokattada yok ıstanbuldan parca getırdıyoduk oda yan sanayı gonderıyodu takıyoduk aynen kırıyodu burdan bı akrabamız vardı almanyada oturuyo serı nosunu verdık parca nosunu kopmle arak dıslı yatağını değıstırelım dedık almanyada uretımi durduğu ıçın parçası yok dedıler konyada dıslı fabrıkası kurulmustu ozamn komle dıslı dıslı yataklarını yaptırdık sıparısle guzel oldu ama yınede korkuyoduk kırılacak dıe sattık bızım burdada çoktu 8 tane vardı 5 tanesınde aynı sorun vardı suan o 3u kaldı onlanra motorlarından sorun verıyo çok teknolojik bı makına 76 modelde o eknoloji var ustalar yapamıyo yapıyım derken tamamen bozuyolar ısın gerçeğı bu olsun isi bılen tam bı usta yapar ama tokatta olmadığı ıçn malesef kullanamadık 6 sene kullandım toplam simdi jd aldık hayırlısı

İstavroz kırma gibi bir sorunu ilk defa sizden duydum kendi köyümüzde 6 tane daha var onlardada böyle bir şey duymadım ama öğrenmiş olduk bizim başımıza gelen en büyük sorun rektefiyede yaşadık FENDT yan sanayi malzemeyi kabul etmiyor üzerinde kullanılan malzeme ve element kaliteleri çok yüksek onun yerine daha düşük bir kalitede malzeme kullandığınızda sorun yaşıyorsunuz birebir orijinalini kullanmak durumundasınız genelde orijinal dişli vs parçaları pahalı ama ömürlük oluyor malzeme lazım olduğunda ise çorludan birçok yedek parçasını temin ediyoruz ama artık üretimi biteli çok oldu fabrikasınında birebir orijinal yedek malzeme üretmesinide bekleyemeyiz sağlık olsun zamanının kaliteli ve teknolojik bu makinaları bizim trakyanın bir çok bölgesinde kullanılmakta yukarıdaki fotoğraflardada bunu paylaşmak istedim

Selamlar

evet aynen dddığın gıbı kardesım parca yok olanda yan sanayı dayanmıyo inenmessın son zamanları artık tornadan çıkartıyoduk parçaları bırebır aldığımız sozde orjinal parçalardan fazla dayanıyodu neyse ama bu fendt daha çok çalısır sorunsuz govde rengı bozulmamıs daha saygılar

ben yıllarca kullandım hararet yaptıramadım ..ona kızıyorum ..gaddarca traktör kullanırdım... diferansiyal kilidi basılı tek pulluk çok sürdüm...