ARPA, BUĞDAY TARIMINDA TAVUK GÜBRESİ DÖNÜME NE KADAR ATILMALI

Ynt: ARPA, BUĞDAY TARIMINDA TAVUK GÜBRESİ DÖNÜME NE KADAR ATILMALI

honest88 link=topic=46132.msg436050#msg436050 date=1313924600' Alıntı:
Zaten satıcıyla konuştum gerekli ıslahdan geçirilmiş fakat içimizde atan arkadaşlar varsa bilgilerini tecrübelerini paylaşırlarsa bilgi edinebiliriz.
ben kullandım bu gübreyi edirnede kuru bugday tarımı için.1000 m2 ye 200 kg attım fır fırla paletlenmiş yumurta tavugu gübresi.bakalım görecez yazın allah ne kadar verecek.

umut71 link=topic=46132.msg733910#msg733910 date=1366303967' Alıntı:
2011 yılın da konu açılmış şimdi 2013 uygulayan kullanan arkadaşlar sonuç nedir...kurak tarlada ne kadar uyguladınız....

Bu yıl 45 araba* 20 ton olmak kaydı ile çok attık ama tecrübesini ancak seneye anlatabilirim...

eriş tavuk gübresini eriş yem bayilerine getirtebilirsiniz çuvalı 20 liraydı 1 tona 1 çuval hediyesi vardı ama erişinki toz formda bide güreş tavuk gübresi vardı galiba o palet formda erişinki yumurta tavuğu gübresi diğeri etlik piliç gübresi erişinki daha kuvvetlidir.

S. A arkadaşlar yıl 2021 varmı pelet tavuk gübresi kullanan. Verim durumu kullanım durumu nedir bilgi alalım. Malum gübre fiyatları uçtu. Suluda kıraçta dekara 1000m2 nekadar kullanılıyor

Daha almadık ama fermente edilmiş haliyle 25 kglık paketlenmiş halde kilosu yaklaşık 27 kuruşa veriliyor. Bence kuru için 70-80 kg çok gelebilir, diye düşünüyorum. ürik asit olduğu için kuru tarla yanabilir.Bu nedenle kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini araştırıyorum.