ARKADAŞLAR SİTEMİZDE SİGARAYA DUR DİYEBİLELİM

Eskiden kullanıyordum. 2-3 yıldır ayda senede bir tane belki içiyorum. Onu da içemiyorum, midem bulanıyor yarım atıyorum. Şimdi ben içen miyim, yoksa aksi mi?😊
Ben iki yıl önce içmeyecegm diye attim sigarayı 1 yil icmedim canimda istemedi sonra bitaneden nolacak dedim günde sadece 1 tane ictim bir ay felan simdi 1 paket gidiyor gene onun icin ayda yılda bir bile içmeyin şakası yok 1 bin olarak geliyor

2010 yılında çalıştığım yerde iş kazası geçirdim ameliyattan 10. Gün sonra doktora gittim.doktor ameliyat yerini görünce ilk sorusu sigara kullanmıyorsun değilmi dedi,evet dedim şayet kullanmış olsaydın ,bu yara bu kadar çabuk iyileşmezdi dedi.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Cok denedim cok ugrastim bi turlu baslayamadim:) hemen basim donuyo midem bulaniyo.. her is gibi buna da cekirdekten basliyacan sonradan olmuyo..

Bi senesi yillar once.. koy kahvelerini geziyoz aksamlari.. kapi pencere kapali tam duman alti.. bildigin hitlerin gaz odasi.. gittigimiz her koydede cay ismarliyolar.. icmesen olmaz.. her koyde her kahvede cay cay cay..

Boyle 1-2 hafta gezdikmi.. sonra 1 sene cay icemedim.. uyurken hep dumanli ruyalar gordum:)

Gidin bi garibana verin o parayi cennetlik olursunuz demedi demeyin.. omre vurunca buyuk para:)

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Ben iki yıl önce içmeyecegm diye attim sigarayı 1 yil icmedim canimda istemedi sonra bitaneden nolacak dedim günde sadece 1 tane ictim bir ay felan simdi 1 paket gidiyor gene onun icin ayda yılda bir bile içmeyin şakası yok 1 bin olarak geliyor
İnşallah bundan sonra o bir taneyi (pardon yarım diyecektim) içmem. Zaten kokusundan bile hazzetmiyorum artık.

İnşallah bundan sonra o bir taneyi (pardon yarım diyecektim) içmem. Zaten kokusundan bile hazzetmiyorum artık.

Kadir innnn aşağı. :)

o nasıl içme.. bi dahada içme..
sigaranında ciğeri var bu şekilde çürür ;D
İddiaya girdik sigarayla, kim kimi pes ettirecek diye. :)

bende sigarayı bırakanlardan 17 yıl içtim ,5 yıl oldu bırakalı
yeterki niyetine gir bırakılır.
ama bir itiraf , birsinin elinde çay bardağı ve sigarayı görsem hala ona özeniyorum.
ama siz yinede sigarayı bırakın.

sigara en büyük pişmanlık,hiç tanımamış olmak ne büyük nimet..25 yıl günde 1.5-2 paket içtim, nefret ede ede içtim.Allaha şükür 14 ay oldu bıraktım..irade gücüyle bırakırsanız hayat işkenceye dönüşür.bir ay, iki ay bir sene devamlı bir ömür kendini frenlemek çok zor.hep aklında o varken başka bir şeye odaklanabilirmisin.
allen carr diye bir adam varmış ,80li yıllarda günde 5 paket sigara içerken bırakmak için bir yöntem geliştirmiş beyin yıkama gibi birşey.yöntem şu an dünyada 60 ülkede uygulanıyor.türkiyedeki sorumlusu emre üstün uçar diye biri.istanbulda ücret karşılığı seansa katılıyorsun, bırakamazsan paran iade ediliyor..ben gitmedim katılmadım sadece youtube den videolarını seyrederek bıraktım.
bırakmayı gerçekten isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.youtube dan izleyin.iyi dinleyin faydası olacaktır..

İşe başka açıdan bakalım.

Kapalı ortamlarda sigara içme yasağı bazı küçük ortamlar hariç genelde uygulanıyor. Tütün satışı 18 yaş altı için yasak ama uygulanıyor mu taktir sizin. Saat 22-06 arası alkol yasağı ise pek uygulanmıyor gibi. Kaldı k, bu kurallar harfiyen uygulansa bile tedbirlerin insanlarda bu tür ürünleri kullanma alışkanlıklarını ne kadar değiştirdiği tartışılır.
Kapalı ortamlardaki sigara yasağı özellikle içmeyenleri kollayan doğru bir uygulama. Belkide elde edilen en büyük fayda bu.

Doğru soru yeterli mi ve başka ne yapılabilir?

Sonuca bakarak tedbir ve uygulamanın yeterliliği hakkına fikir sahibi olabiliriz.
Sigaraya, alkole ve hatta uyuşturucuya başlama yaşı düşüyor mu yükseliyor mu dersiniz?
Bir arkadaşım bonzai satışı çok yaygınmış diye ilkokul başlayan kızını evinin yanıbaşındaki çok merkezi bir okula değil şehre uzak bir okula servis ile gönderiyor.
Bir dönemin favori haberi olan bonzaiden ses seda yok. ( Saf düşünelim) Galiba millet bilinçlendi ve artık alan-satan yok. İnşallah öyledirde, bu pek inandırıcı bir yaklaşımda olmaz herhalde.
Neyse biz kafamızı böyle şeylerle meşgul etmeyelim.

Konu açılmışken aklıma geldi tütün, alkol ve akaryakıtın 2 ortak yanı var.
İlki kaç para olursa olsun kullanıcıları bu meretleri alıyor.
İkincisi en büyük vergi gelir kaynağı!

İşe başka açıdan bakalım.

Kapalı ortamlarda sigara içme yasağı bazı küçük ortamlar hariç genelde uygulanıyor. Tütün satışı 18 yaş altı için yasak ama uygulanıyor mu taktir sizin. Saat 22-06 arası alkol yasağı ise pek uygulanmıyor gibi. Kaldı k, bu kurallar harfiyen uygulansa bile tedbirlerin insanlarda bu tür ürünleri kullanma alışkanlıklarını ne kadar değiştirdiği tartışılır.
Kapalı ortamlardaki sigara yasağı özellikle içmeyenleri kollayan doğru bir uygulama. Belkide elde edilen en büyük fayda bu.

Doğru soru yeterli mi ve başka ne yapılabilir?

Sonuca bakarak tedbir ve uygulamanın yeterliliği hakkına fikir sahibi olabiliriz.
Sigaraya, alkole ve hatta uyuşturucuya başlama yaşı düşüyor mu yükseliyor mu dersiniz?
Bir arkadaşım bonzai satışı çok yaygınmış diye ilkokul başlayan kızını evinin yanıbaşındaki çok merkezi bir okula değil şehre uzak bir okula servis ile gönderiyor.
Bir dönemin favori haberi olan bonzaiden ses seda yok. ( Saf düşünelim) Galiba millet bilinçlendi ve artık alan-satan yok. İnşallah öyledirde, bu pek inandırıcı bir yaklaşımda olmaz herhalde.
Neyse biz kafamızı böyle şeylerle meşgul etmeyelim.

Konu açılmışken aklıma geldi tütün, alkol ve akaryakıtın 2 ortak yanı var.
İlki kaç para olursa olsun kullanıcıları bu meretleri alıyor.
İkincisi en büyük vergi gelir kaynağı!
Bilinclenmedikten sonra bir faydası yok ki . Yine insanlar kullnacaktir.