ALIN SİZE ÇİFTÇİNİN BİLİNDİK HALLERİNDEN DEGİŞİK BİR VİDEO :D

Ynt: ALIN SİZE ÇİFTÇİNİN BİLİNDİK HALLERİNDEN DEGİŞİK BİR VİDEO :D

bartu link=topic=52385.msg538509#msg538509 date=1329323162' Alıntı:
çiftçilikte istenmeyen kareler ama oluyor işte,
derede maşallah soğan kabak çöplüğüne dönmüş,
derenin kısmetine sırada patetezmi var acaba?
valla bildin iki hafta önce patateste döktüm video çekemedim geceydi ama azdı zaten 1 ton filandı yine sirada soğan var galiba görüüşe göre bim-*s

sekoo19 link=topic=52385.msg538510#msg538510 date=1329323262' Alıntı:
valla bildin iki hafta önce patateste döktüm video çekemedim geceydi ama azdı zaten 1 ton filandı yine sirada soğan var galiba görüüşe göre bim-*s
yok zaten videoda arabayı yanaştırdığınız yerdeki zeminde soğan gördüm gibime geldi, yanlış mıyım acaba? :S

yazık oldu gitti bi araba gabak ....derede köyün imha alanı herhal siziden öncede biri soğan dökmüş gitmiş .
video için teşekkürler

çevre felaketi yaratmaktan başka bişey değil soğan dereye döküleceğine koyunculukla uğraşana ver kabağı dereye dökeceğine büyükbaşla uğraşana ver bari az da olsun zararını karşıla böyle bi düşünce olmasın herkez biyerlere bişey dökünce para mı ediyor.

geçen yıllar da anason 17-18 tl etti her yer anason ekildi ne oldu 3-5 tlye düştü yumurcak 2 tl yi gördü şimdi 75 kuruş bu yıl soğan tohumu 50 tl etti seneye herkez tohumluk yapar ne olcağı kesin 5-10 tl bazı fiyat düşüşleri kendi elimizde bakın bu yıl marul 5 tl ye çıktı seneye bu zamanlar seracılar yüklenecek marula ve 50 kuruşa satılacak isterseniğz not düşüp seneye bakın bu yoruma

yanlış anlamayın arkadaşlar bildiklerimi içimden geldiğince söyledim

vale link=topic=52385.msg538519#msg538519 date=1329323845' Alıntı:
yazık oldu gitti bi araba gabak ....derede köyün imha alanı herhal siziden öncede biri soğan dökmüş gitmiş .
video için teşekkürler
öyle genelde buraya dökülüyor
murat_saribas link=topic=52385.msg538530#msg538530 date=1329324391' Alıntı:
çevre felaketi yaratmaktan başka bişey değil soğan dereye döküleceğine koyunculukla uğraşana ver kabağı dereye dökeceğine büyükbaşla uğraşana ver bari az da olsun zararını karşıla böyle bi düşünce olmasın herkez biyerlere bişey dökünce para mı ediyor.

geçen yıllar da anason 17-18 tl etti her yer anason ekildi ne oldu 3-5 tlye düştü yumurcak 2 tl yi gördü şimdi 75 kuruş bu yıl soğan tohumu 50 tl etti seneye herkez tohumluk yapar ne olcağı kesin 5-10 tl bazı fiyat düşüşleri kendi elimizde bakın bu yıl marul 5 tl ye çıktı seneye bu zamanlar seracılar yüklenecek marula ve 50 kuruşa satılacak isterseniğz not düşüp seneye bakın bu yoruma

yanlış anlamayın arkadaşlar bildiklerimi içimden geldiğince söyledim
haklısın kardeşim sen çifçimiz öyle ne para ederse herkez onu ekiyor

canınız sağ olsun kısmet böyleymiş..ama bal kabağı elde kalmıycak bi mahsül bence ..mahsül sonrası insan pazarlarda satardı..bulundugun yerde cokta satılmıyorsa olmayan talep gören yakın yerlere götürseniz satılırdı bence..bizim burda tanesi 5 tl ye kadar satılıyordu iriliğine göre fiyat değişiyor..

tümosan 8095 link=topic=52385.msg539553#msg539553 date=1329413083' Alıntı:
canınız sağ olsun kısmet böyleymiş..ama bal kabağı elde kalmıycak bi mahsül bence ..mahsül sonrası insan pazarlarda satardı..bulundugun yerde cokta satılmıyorsa olmayan talep gören yakın yerlere götürseniz satılırdı bence..bizim burda tanesi 5 tl ye kadar satılıyordu iriliğine göre fiyat değişiyor..
daha çoktu satılan satıldı burada kaldı satamadılar hayırlısı bu sene kazanırız allahın izniyle inş

sekoo19 link=topic=52385.msg539560#msg539560 date=1329413454' Alıntı:
daha çoktu satılan satıldı burada kaldı satamadılar hayırlısı bu sene kazanırız allahın izniyle inş
çiftçinin karnını açmışlar içinden 40 tane seneye inşallah çıkmış.
bizim iş böyle malesef hep seneye inşallah demekle geçiyo ömrümüz. :)

geçmiş oısun, bazen oluyor böyle ne yapacan....
anayurtlu 3105d link=topic=52385.msg538298#msg538298 date=1329313233' Alıntı:
Bizim köyden birisi bi akrabasına balkabağı götürmüş,Adamda yaw abi bunu niye getirdin şimdi bunu pişirmeye 5kg şeker ister 1tanede tüp ister sen bunu geri götür demiş ;D ;D
sirkeyi, sarımsağı hesap eden işkembe çorbası içemez deseydin. ;)

sekoo19 link=topic=52385.msg539560#msg539560 date=1329413454' Alıntı:
arkadaşlar bal kabağının çekirdeğini satıyorlar marketlerde akkabak çekirdeği diye kipa gibi marketlerle görüşün bi bari çekirdeğini değerlendirirsiniz