Akü şarj olmuyor

Merhaba Arkadaşlar 240S traktörün aküsü bir yıl önce değişti soğuklar başlayınca akü şarj olmamaya başladı göstergedeki şarj lambası devamlı yanıyor,akü göstergesi yeşil yanıyor,sorun nedir sizce elektrik aksamı ile ilgili bilgi sahibi değilim,bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum

Merhaba Arkadaşlar 240S traktörün aküsü bir yıl önce değişti soğuklar başlayınca akü şarj olmamaya başladı göstergedeki şarj lambası devamlı yanıyor,akü göstergesi yeşil yanıyor,sorun nedir sizce elektrik aksamı ile ilgili bilgi sahibi değilim,bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum
Eksi kutpunu konrol et şasi almaya bilir.
Birde dikkat et dinamo da sıkıntı olabilir konjektör müdür nedir o bozulunca fazla şarj ediyor akü motoru çalıştırmıyor başıma geldi bu olay elektirikci bir saat lamba yaktı aküden akü sonra bastı ama benim akünün içinden geçti 1500 TL dikkat et

Traktör çalışırken lambaları yakın akünün eksi kut
Soğuk havalardan aküyü korumak gerek ben cam yünüyle sarıyorum.aküyü ölçü aleti yoksa traktör çalışırken lambaları yak akünün eksi kutbunu çıkart lambalar yanıyor mu bak yanmıyorsa sıkıntı şarj dinamosundandır.gaz verince şarj göstergesi sönüyor mu onada bakın