Açık büfe besi nedir ?

Nette video izlerken denk geldi hayvanın önünde sınırsız kesif yem duruyor sizce bu besleme yöntemi nasıl değerlendirmeli başarı oranı nedir aramızda bu yöntemle besicilik yapan varmı ?

Hayvanlar verim sağlayabilmek için yağ asidine ihtiyac duyar. Bu da kesif yemlerle elde edilir. Ama fazla kesif yem fazla yağ asidi demek. Ve arkasından gelen asidoz. Sınırsız kesif yem vermek hayvan için hem sağlıksız hem de maliyetli olacağı kanaatindeyim. Eşref şekerlinin kendisi almanyada çektiği bir videoda besici bir kadın sınırsız kuru ryegras ve mısır silajı verip sadece günde 4 kilo buğday mısır karışımı veriyordu. Besi basindan sonuna kadar aynı. Sınırsız kaba yemi böyle işletmelerde duyduk ama sınırsız kesif yemi bilemeyeceğim. Saygılar.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

E ayirabiliyorsan sinirsiz kesif yem vermenin hayvana binbir turlu hastalik ve butceye anormal zarar getirecegnide bilmen lazim. Sinirsiz kesif yem bi hayvana verilebilir mi sence?

Bende ilk defa gördüm ve sizlerle paylaştım nedir bu diye adam sınırsız ot sınırsız arpa ezmesi sınırsız kesif yem şeklinde ayrı ayrı koymuş istediğinden istediği kadar yiyor diyor bereket TV'nin hayvancılık üzerine yaptığı videolarda Afyon'da çekilmiş link bulduğumda göndereceğim

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06

Devamli önünde olunca buzagiliktan itibaren zarari olacak kadar yemez tecrube ile sabittir
Buzagi yemi önce sonra besi baslangic gelistirme bitis yaninda yetrince kuru ot
Karlılık acisindan vakit olarak cok cabuk yetisir kesime gelir
Yanliz burasi cok onemli buzagiliktan itibaren devamli önünde yem var ve benim yari acik besi salma bolmede
Aliskin olmayana sinirsiz verilmez kesif yem

• Beğen
Tepkiler: Yenikentli123
Bende ilk defa gördüm ve sizlerle paylaştım nedir bu diye adam sınırsız ot sınırsız arpa ezmesi sınırsız kesif yem şeklinde ayrı ayrı koymuş istediğinden istediği kadar yiyor diyor bereket TV'nin hayvancılık üzerine yaptığı videolarda Afyon'da çekilmiş link bulduğumda göndereceğim
Cok ilginc. Bende gun icinde bi goz atayim bereket tvnin videolarina bulursam ozellikle dinlicem. Bence bu soruyu hayvancilikakademisi sayfasindan yetistirici kosesinden ismet turkmen hocamam sor. Sana cok detayli bilgi yazar.