ABD - İran krizi

Irani Abd ye yem etmememiz lazim Saddami kaddafiyi alirken gikimiz cikmadi ne kazandik hic bir sey kaybimiz milyar dolarlar Buyuk israilin onundeki tek engel nukleer silahli Irandir.Bizimde acilen nukleer silah edinmemiz gerekir pakistandan mi hindistandan mi yok sa Iran cin yada Rusya farketmez Abd den edinme ihtimalimiz 0 digerlerinden bir umut
Aslında olayın özeti bu konuşma

Yüksek Askeri şurada bu fetöcüleri ordu temizliyordu heryıl. Sonra noldu yaş kararlarına veto geldi. Kim tarafından? Cumhurbaşkanı tarafından. Fetöcüler orduyu ele geçirdi. Bu hainler yüzünden kozmik odalara kadar girdiler. Şimdi fetönün siyasi ayağıda, fetöyü destekleyende cehape oldu, yersen...
Büyük başkan, reis ne diyordu kumpas ergenekon ve balyoz davalarında? Ordu bağırsaklarını temizliyor, kahraman savcılar destan yazıyor, ben bu davaların takipçisiyim savcısıyım.
Çek rekeriya özün altında Mercedes. Kur özel yetkili mahkemeleri at içeri Atatürkçü subayları. Kimini kahrından öldü, kimi kendine sıktı.
Türkiyem uyanıyor ama geç uyanıyor.

Yüksek Askeri şurada bu fetöcüleri ordu temizliyordu heryıl. Sonra noldu yaş kararlarına veto geldi. Kim tarafından? Cumhurbaşkanı tarafından. Fetöcüler orduyu ele geçirdi. Bu hainler yüzünden kozmik odalara kadar girdiler. Şimdi fetönün siyasi ayağıda, fetöyü destekleyende cehape oldu, yersen...
Büyük başkan, reis ne diyordu kumpas ergenekon ve balyoz davalarında? Ordu bağırsaklarını temizliyor, kahraman savcılar destan yazıyor, ben bu davaların takipçisiyim savcısıyım.
Çek rekeriya özün altında Mercedes. Kur özel yetkili mahkemeleri at içeri Atatürkçü subayları. Kimini kahrından öldü, kimi kendine sıktı.
Türkiyem uyanıyor ama geç uyanıyor.
Balyoz vb davalar hep feto olayı , kumpaslari çıktı , çok haklısınız fakat diğer yandan onlarca Yaş toplantısı olmuş , adamlar paşa olmuş , o zamanlar temizlenememis bunada kizmamiz lazım , buda bir zaafiyet , bunlar yuzbasiyken , binbasiyken farkedilip atılmaması da bir zaafiyet , son 16 sene için simdikiler , ondan önce tüm iktidarların suçu var , Yaş ta temizlenmediyse orduyu 12 Eylül den bu yana yöneten herkesin iyi kötü dahli var , kizdigimiz nokta bunlar iktidara gelince yaş kararlarına şerh koymaya başladılar , ama bunlardan öncesi yönetimler ve ordu kademesi nasıl bir tutum içerisindeydi de bunları farkedip daha alt rutbelerdeyken atmadı , atamadı o zaman RTE ve akp yoktu , Ecevit , Yılmaz , Erbakan , İnönü , Demirel , Özal ve Askerlerin kurduğu Bülent Ulusu hükümetleri vardı , onlarada kizmamiz lazım

Irani Abd ye yem etmememiz lazim Saddami kaddafiyi alirken gikimiz cikmadi ne kazandik hic bir sey kaybimiz milyar dolarlar Buyuk israilin onundeki tek engel nukleer silahli Irandir.Bizimde acilen nukleer silah edinmemiz gerekir pakistandan mi hindistandan mi yok sa Iran cin yada Rusya farketmez Abd den edinme ihtimalimiz 0 digerlerinden bir umut
Saddam ve Kaddafi yıkılırken bizzat destekçi olduk
İran'a Rusya ve Çin bile şuan destek çıkmıyor biz neden destekleyelim ki
her koyun kendi bacağından asılır bizim çıkarımıza olan durumlarda destek vermemiz gerekiyor
Nükleer silah olayına gelince s400 alırken durumları herkes gördü nükleer başlıklar ülkemize girerse ya Irak a yapıldığı gibi bize de askeri müdahale yapılır ya da Kuzey Kore gibi yaptırımlar altında eziliriz
Büyük İsrail gibi komple teorilerini fazla inanmayın zaten abd nin yönetimi israilli şirketlerin elinde istese abd bizim sınıra kadar israil büyütür şu anki otorite boşluğundan faydalanarak

Saddam ve Kaddafi yıkılırken bizzat destekçi olduk
İran'a Rusya ve Çin bile şuan destek çıkmıyor biz neden destekleyelim ki
her koyun kendi bacağından asılır bizim çıkarımıza olan durumlarda destek vermemiz gerekiyor
Nükleer silah olayına gelince s400 alırken durumları herkes gördü nükleer başlıklar ülkemize girerse ya Irak a yapıldığı gibi bize de askeri müdahale yapılır ya da Kuzey Kore gibi yaptırımlar altında eziliriz
Büyük İsrail gibi komple teorilerini fazla inanmayın zaten abd nin yönetimi israilli şirketlerin elinde istese abd bizim sınıra kadar israil büyütür şu anki otorite boşluğundan faydalanarak
Ne yaparsan yap , Amerikan çıkarı diye bir olgu var , ülkenin anahtarını vermediğin sürece , ülkeye bir Amerikan valisi atamadigin sürece eninde sonunda kötü oluyorsun , ben öyle anladım bu işten , Suriye parçalandı , Libya da öyle .
Büyük balıklar İran , Türkiye , Mısır ve Suudi Arabistan var , bunların hepsi sırayla bu girişimlere maruz kalacak , Suudlar ülkenin anahtarını verdiler gibi ama onlarda parçalanacak eninde sonunda , çünkü haçlı çıkarları böyle gerektiriyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Balyoz vb davalar hep feto olayı , kumpaslari çıktı , çok haklısınız fakat diğer yandan onlarca Yaş toplantısı olmuş , adamlar paşa olmuş , o zamanlar temizlenememis bunada kizmamiz lazım , buda bir zaafiyet , bunlar yuzbasiyken , binbasiyken farkedilip atılmaması da bir zaafiyet , son 16 sene için simdikiler , ondan önce tüm iktidarların suçu var , Yaş ta temizlenmediyse orduyu 12 Eylül den bu yana yöneten herkesin iyi kötü dahli var , kizdigimiz nokta bunlar iktidara gelince yaş kararlarına şerh koymaya başladılar , ama bunlardan öncesi yönetimler ve ordu kademesi nasıl bir tutum içerisindeydi de bunları farkedip daha alt rutbelerdeyken atmadı , atamadı o zaman RTE ve akp yoktu , Ecevit , Yılmaz , Erbakan , İnönü , Demirel , Özal ve Askerlerin kurduğu Bülent Ulusu hükümetleri vardı , onlarada kizmamiz lazım

Hocam kimin nekadar mücadele ettiği rakamlarla belli. Bahsettiğiniz önceki iktidarlara bu konuda sorumluluk yükleme sadece algı oluşturmak için. Buyurun rakamlar.
- 1990: 47 Subay, 143 Astsubay: 190 kişi(İrtica)
- 1991: 19 Subay, 78 Astsubay : 97 kişi (İrtica)
- 1992: 13 Subay, 48 Astsubay : 61 kişi (İrtica)
- 1993: 13 Subay, 35 Astsubay : 48 kişi (İrtica)
- 1994: 16 Subay, 38 Astsubay : 54 kişi (İrtica)
- 1995: 18 Subay, 59 Astsubay : 67 kişi (İrtica)
- 1996: 46 Subay, 52 Astsubay : 98 kişi (İrtica)
- 1997: Toplamda 297 kişi (İrtica)
- 1998: 127 Subay, 145 Astsubay:272 kişi(İrtica)
- 1999: 20 Subay, 61 Astsubay : 81 kişi (İrtica)
- 2000: 20 Subay, 42 Astsubay : 62 kişi (İrtica)
- 2001: 11 Subay, 70 Astsubay : 81 kişi (İrtica)
- 2002: Toplamda 44 kişi (İrtica)
- 2003: Toplamda 20 kişi (İrtica)
- 2004: Toplamda 20 kişi (İrtica)
- 2005: Toplamda 15 kişi (İrtica)
- 2006: Toplamda 54 kişi (2 irtica, 52'si uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
- 2007: Toplamda 61 kişi (12 irtica, 49'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
- 2008: Toplamda 24 kişi (5 irtica, 19'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
-2009: Toplamda 3 kişi (İrtica)

Hocam kimin nekadar mücadele ettiği rakamlarla belli. Bahsettiğiniz önceki iktidarlara bu konuda sorumluluk yükleme sadece algı oluşturmak için. Buyurun rakamlar.
- 1990: 47 Subay, 143 Astsubay: 190 kişi(İrtica)
- 1991: 19 Subay, 78 Astsubay : 97 kişi (İrtica)
- 1992: 13 Subay, 48 Astsubay : 61 kişi (İrtica)
- 1993: 13 Subay, 35 Astsubay : 48 kişi (İrtica)
- 1994: 16 Subay, 38 Astsubay : 54 kişi (İrtica)
- 1995: 18 Subay, 59 Astsubay : 67 kişi (İrtica)
- 1996: 46 Subay, 52 Astsubay : 98 kişi (İrtica)
- 1997: Toplamda 297 kişi (İrtica)
- 1998: 127 Subay, 145 Astsubay:272 kişi(İrtica)
- 1999: 20 Subay, 61 Astsubay : 81 kişi (İrtica)
- 2000: 20 Subay, 42 Astsubay : 62 kişi (İrtica)
- 2001: 11 Subay, 70 Astsubay : 81 kişi (İrtica)
- 2002: Toplamda 44 kişi (İrtica)
- 2003: Toplamda 20 kişi (İrtica)
- 2004: Toplamda 20 kişi (İrtica)
- 2005: Toplamda 15 kişi (İrtica)
- 2006: Toplamda 54 kişi (2 irtica, 52'si uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
- 2007: Toplamda 61 kişi (12 irtica, 49'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
- 2008: Toplamda 24 kişi (5 irtica, 19'u uyuşturucu alışkanlığı ve diğer nedenlerle)
-2009: Toplamda 3 kişi (İrtica)
Hocam en fazla alanı bunlar zamanında ele geçirdiler bu bir gerçek , bunu kimse inkar edemez , göz var nizam var , akıl var hizan var
Bunlardan öncesi içinde ;
Fakat Siz buna algı diyorsunuz ama ben gercekler diyorum , ihmal diyorum , görevi ihmal diyorum , sonucta zamanında atilsalar bu kadar zarar veremezlerdi diyorum

Hocam en fazla alanı bunlar zamanında ele geçirdiler bu bir gerçek , bunu kimse inkar edemez , göz var nizam var , akıl var hizan var
Bunlardan öncesi içinde ;
Fakat Siz buna algı diyorsunuz ama ben gercekler diyorum , ihmal diyorum , görevi ihmal diyorum , sonucta zamanında atilsalar bu kadar zarar veremezlerdi diyorum
Hocam bende sizi anlıyorum. İllaki geçmiş dönemde de bir zafiyet oluşmuştur ancak son dönem hepimizin malumu...
Bulaşmayacağım diyorum ama yine bulaşıyorum şu lanet siyasete. Söylenecek çok şey var, yapılan-yapılmayanlar konusunda uzun uzun yazar çizeriz ama tamamen siyasete girecek konular. O yüzden uzatmayalım.
Gidiş hayra alamet görünmüyor ama hayır olsun diyelim.
ALLAH(c.c) milletimize askerimize yardım etsin.

Dışarıyla uğraşmaktan kendi sorunlarımızı unuttuk insanlar parasızlıktan intihar eder oldu daha bugün bir üniversite öğrencisi ihtihar etti daha önceden siyanürden ihtihar edenler var askeri ücrete komik zamlar biz ise İstanbul'a parayı gömme peşindeyiz libyaya asker göndereceğiz e sonra bizim çıkarımız ne olacak libyada destekledimiz adam libyanın %10 nunu temsil ediyor yarın bugün yıkılacak yerine abd nin desteklediği komutan gelecek bizim anlaşma çöp olacak
Abd İran a müdaha ederse bu havadan olacaktır karadan bu çok zor iran dağlık bir bölge en az bizim kadar eski tarihi vardır karadan girilmesi çok zor bir coğrafyası var neyse
Abdnin havadan müdahalesinden biz Rusyanın gazına gelipte üstlerimizi kapatırsak umarım böyle bir aptallık yapmazlar Nato dan çıkartılma riskini göze almazlar inşallah
Güçlenmemiz toparlanmamız gereken bir dönemdeyken biz ısrarla son enerjimide kullanmak kendimizi bitirmek için çaba sarfediyoruz
Bir yandan yenilenebilir enerji kaynaklarında çalışmalar yapıyoruz elektrikli araba vs bir yandan akdenizde fosilyakıtlar için mücadale veriyoruz
Biz ne yaptığımızı biliyor musunuz yoksa dostlar alışverişte görsün mü diyoruz

Rusyanın dedi degilde kendi insiyatifizmizle hava sahalarımızı amerikayaya açmayız inşallah siz bi temmenide bulunmussunuz bana göre yanlış açsak amerika iranı vursa ne olacak bizim elimize ne geçeçek bir gün amerika gidecek biz yine sınır komşumuzla kalacagız kimse yapılanı unutmaz inşallah oyle bi hataya düşmez büyüklerimiz

Ne yaparsan yap , Amerikan çıkarı diye bir olgu var , ülkenin anahtarını vermediğin sürece , ülkeye bir Amerikan valisi atamadigin sürece eninde sonunda kötü oluyorsun , ben öyle anladım bu işten , Suriye parçalandı , Libya da öyle .
Büyük balıklar İran , Türkiye , Mısır ve Suudi Arabistan var , bunların hepsi sırayla bu girişimlere maruz kalacak , Suudlar ülkenin anahtarını verdiler gibi ama onlarda parçalanacak eninde sonunda , çünkü haçlı çıkarları böyle gerektiriyor
Abd orta doğuda güçlü bir İngiltere olamasını istemez o yüzden Türkiye ye muhtaçtır
Avrupa orta doğu ile arasında bir kale ister o da yine biziz
Rusya sıcak denizlere inmek ister abd yi ingiltere yi akdenizde istemez onlarda bizimle iyi olmak ister çıkarları doğrultusunda yani
Ülkemizin jeopolitik konumu dünyanın hiç bir ülkesinde yok bunu kullanmayı bilmek önemli abd uçaklarını indirecekse indirsin ben onunla alışverişim var çıkarım var
İranla ne işim var ancak kaçak mal giriyor
Türkiye'yi ortadoğudaki ülkelerle kıyaslamak saçma olmuş onların sınırlarını avrupa çizdi onlar parçalar
Biz kendi sınırımızı kendimiz kazandık

Abd orta doğuda güçlü bir İngiltere olamasını istemez o yüzden Türkiye ye muhtaçtır
Rusya sıcak denizlere inmek ister abd yi ingiltere yi akdenizde istemez onlarda bizimle iyi olmak ister çıkarları doğrultusunda yani
Ülkemizin jeopolitik konumu dünyanın hiç bir ülkesinde yok bunu kullanmayı bilmek önemli abd uçaklarını indirecekse indirsin ben onunla alışverişim var çıkarım var
Türkiye'yi ortadoğudaki ülkelerle kıyaslamak saçma olmuş onların sınırlarını avrupa çizdi onlar parçalar

Bu konuda size katılıyorum. Amerika bizim dostumuz olmasada köprüyü geçene kadar dayı demeyi bilmeliyiz. İrana gelince; pkk itlerine olan tutumlarından, bize terörle mücadelede en ufak destek vermemelerinden dolayı stratejik ortak olarak filan görmüyorum aksine kin güdüyorum bunlara.

Katılıyorum ülke yönetimi ve dış siyaset dost ülke düşman ülke diye yönetilmez ülkelerin çıkarları vardır. Iranla işimiz olursa iran abd ile işimiz olursa abd ülkenin dini olmaz iran müslüman diye duygusallık yapmanın manası yok. Yıllarca iran ırak savaşı ile geçti orta doğuda demekki kimse ülkenin müslümanlığına bakmıyor. Biz nato üyesiyiz bunun bilincinde olmamız lazım. Ayrıca bizim için en büyük tehlike abd nin Türkiyeden ısrarla istediği kanal istanbul olayıdır. Abd karadenize savaş gemilerini geçirmek için ısrarla bu projeyi istiyor. Bu kanal dolayısıyla karadenize girecek savaş gemileri asıl bizim için tehlikedir.

Türkiye ye bişey yapamazlar kim gelirse gelsin bu millet akıl sahibi

He bi şey yapamazlar füzelere kafa atarız. En büyük yanılgıda bu işte bize bi şey olmaz biz adamın .... goruhhh. Artık malesef işler öyle yürümüyor, strateji, politika, uluslararası prestij birçok konu var. Adamlar bi papazı kıvrandıra kıvrandıra aldılar, onlarda böyle meydanlarda “ onların doları varsa bizimde imanımız var” diyerek yürüyolardı. Sonra soluğu Amerikada aldılar 20 dk bile muhattap olamadan geri yollandılar.