650 DERECEDE DPF TEMİZLİĞİ

https://youtu.be/nFrPsPeG_2g
IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180106/cf57dfbd53aafcd82b697828d3e45dc3.jpg[/IMG]
4fda43869c8f43131cc15f1c64499019.jpg
bb80246022020a612b7857d19dd55fd6.jpg
456cc742adbb7c478069689204599c66.jpg
049882c3253aeb0b3dfcb70bafc7a2f8.jpg
fe6cc82004d57a316516e582c5fc95d6.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Mesut Kolaygelsin ne ediyon yakiyorsun minibüsü sanki

Aynen abim yanıyor [emoji4] partikül filtresi takanmış düşük devir kullanımdan ve kalitesiz yakıttan dolayı normal de araç kendi yapıyor temizlik ama şöför hatasıda var araç temizlik yapacağı zaman yarım bıraktırmışlar stop etmişler o yüzden iş başa düştü

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Mesut kardeşim kolay gelsin, benim araç dacia logan mcv.1.5 dci
Araçta partikül filitresi var,motor yagi değişirken 5 lt (normal olanları 4 lt.)
Partikül filtre özellikli yağ kullanılıyor. O nun dışında farklı bir bakımı olduğunu bilmiyorum. Ortalama 2000 devir kullanıyorum, yeterlimi?

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Mesut kardeşim kolay gelsin, benim araç dacia logan mcv.1.5 dci
Araçta partikül filitresi var,motor yagi değişirken 5 lt (normal olanları 4 lt.)
Partikül filtre özellikli yağ kullanılıyor. O nun dışında farklı bir bakımı olduğunu bilmiyorum. Ortalama 2000 devir kullanıyorum, yeterlimi?

Abi uzun süre rolanti ve düşük devir kullanma sakın ola uzun yola çıktığında yüksek devir kullan vites geçişlerini hemen yapma üç bin üç bin beşyüz deviri bul ve şöyle söyleyeyim dacia markasının sistemi nasıl bilmiyorum bizim İveco lar partikül filtresi dolduğunda enjektör fazla yakıt vererek eksoza gönderiyor oradaki alt üst sıcaklık sensörleri o mazotu yakarak kurum temizliyor mesela Peugeot larda aracın altında küçük bir hazne var onun içinde serum poşeti gibi içinde partikül sıvısı var ordan alarak temizliyor onu belli bir kilometrelerde bittiği için değiştirmek gerekiyor ıvecolerda ekstra doldurman gereken bir sıvı yok ad blue hariç ama Peugeot larda var o yüzden servise sorman lazım senin aracın sistemi nasıl

Mesut abi kolay gelsin. Bu forumun en çalışkan tamir ve bakım ustalarından birisin seni yakindan takip ediyorum, bizim araçta 2004 albea 1.2 16walf benzinli. tüp yok. dizel araçlarda olduğu gibi benzinlilerdede kurum olayı varmı? Kaç devir civarlarında kullanmamı önerirsin? rampalarda motor hacim küçüklüğünden bizim bayılma var bizimkinde yakıt ta ona göre biraz fazla.

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Mesut abi kolay gelsin. Bu forumun en çalışkan tamir ve bakım ustalarından birisin seni yakindan takip ediyorum, bizim araçta 2004 albea 1.2 16walf benzinli. tüp yok. dizel araçlarda olduğu gibi benzinlilerdede kurum olayı varmı? Kaç devir civarlarında kullanmamı önerirsin? rampalarda motor hacim küçüklüğünden bizim bayılma var bizimkinde yakıt ta ona göre biraz fazla.

Öncelikle teşekkür ederim kardeşim güzel düşüncelerin için gelelim araca benzinli araçlarda partikül filtresi yok katalizör var o yüzden korkmana gerek yok katalizör kolay kolay Arıza yapan birşey değil zamanla yapar ve dışardan bi darbe almazsa sorun olmaz aracın altını yani katalizörü sert bir yere vurmadığın sürece sorun olmaz benzinli araçta fazla devirden korkma benzinli araç yüksek devirde güç gösterir kesiciye girene kadar devam ama dizel araçta fazla devir zararlı ve Torku 2000 devire kadar üretir fazla devirde tork üretmeyi bırakır kendini güvene almaya bakar