6 adet besilik dana

ii klalite kuru korunga çok üstün besiye katkısı olur
yulaf veya fiğ otu alternatif olarak ot yoksa ancak 5cm den az olmamak kaydı ile buğday sapı tampon için kullanılır
Samani 1 kg olsa bile tavsiye etmiyormusunuz? ben genelde hayvanlar 450 kg a gelene kadar 1.5 yonca ve 1 kg saman giriyorum 450 kg dan sonra samanı 2kg da sabitliyorum. Onerinizi dikkate elıcam tesekkurler

Samani 1 kg olsa bile tavsiye etmiyormusunuz?

Saman kullanıp yemdeki performansı düşürmesini istemiyoruz en kötü ihtimal sap daha uygun olur arpayı 1 kg düşerip 5 kg pancar posasına 1.5kg kuru ot ekle 8 + 3 kg da kesif yemi ekle daha uygun olur ağırlık artışı 2 kg çıkar
Yonca kullanma ot olarak şişme yapar Rumen de hazımsızlık olur bunun haricinde çok daha iştahlı yer hazmı kolay olur

• Beğen
Tepkiler: Guney46
Erken dönemde yonca sorun olmaz Onuda ekleyeyim son dönemde kullanma

Son donemde kullanmıyorum da eger yonca kullanılmıyorsa korunga nasıl kullanılıyor? İkiside baklagil ve yuksek proteinli. Yogun besi doneminde eger rasyona az da olsa saman girilmezse dışkılarda cıvıma oluyor. Korunga yerine karamba veya diger adıyla ryegrass gibi buğdaygiller girilse daha iyi olmaz mı?

Son donemde kullanmıyorum da eger yonca kullanılmıyorsa korunga nasıl kullanılıyor? İkiside baklagil ve yuksek proteinli. Yogun besi doneminde eger rasyona az da olsa saman girilmezse dışkılarda cıvıma oluyor. Korunga yerine karamba veya diger adıyla ryegrass gibi buğdaygiller girilse daha iyi olmaz mı?

Korunganın şişme özelliği yoktur sindirime yardımcı olur rgrass da çok ii olur saman 0.5 kg kat kuru madde açısından ama fazlası proteine dokunuyor

• Beğen
Tepkiler: Guney46