54 C bakım ve Sorunlarım yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar herkese sağlıklı günler dilerim. Dedem den kalan 98 model 54C traktörümüz var en son ne zaman bakim yapıldı bilmiyorum, frenlerinde zayıflık söz konusu ve koltuk altında, hidrolik kol baglanti yerlerinde bol miktarda yağ sizintisi var hidrolik kaldırmasında da güç kaybı bulunmakta. Traktör bakım işlerinden hiç anlamıyorum ve daha önce yaptirmadigim icin de bilgim yok maalesef. Bu sorunlara bakarak problemleri ve kaça TL masraf olduğu konusunda fikir belirtebilecek arkadaşım var mi acaba ? Yardımlarımız icin şimdiden teşekkür ederim

Usta görmeden emin olmazsınız fakat teorik olarak bişeyler yazalım. Arka yağ kaçakları genelde damper çıkışlarından olur değiştirmek pahalı sayılmaz çifti ustalık dahil 150-200.Kaldırma zayıflığı hidrostatik pompadan olur daha önce hiç yaptırmadım ama 200 ile 1000 arası olabilir(Duruma göre işte açmadan bilemeyiz) Frenlere gelecek olursak işçilik hariç yağlı balata adedi 500 ile 700 arası olur satıcıya ve konuma göre değişir balata topukları yenmişse tane 150 200 arası bir şeydir. Kabaca, işçilik ücreti ile topukların da değişeceğini varsayarsak 1600 ile 1800 arası tutar. Ama bu işler forumla değil iyi bir usta ile olur. Tanıdıklar aracılığıyla iyi bir usta bulmaya bakın. Eğer isterseniz periyodik bakım tablosunu atarım. 🚜

• Beğen
Tepkiler: thislavigne