23.04

Buğday LG avenue
IMG_20200423_173317068.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 47723Ekli dosyayı görüntüle 47725
IMG_20200423_173245582.jpg
IMG_20200423_173043798.jpg
IMG_20200423_172603166.jpg
IMG_20200423_172550473.jpg
IMG_20200423_172955025.jpg

Teşekkürler sağolasın pas ve yaprak gübresi ve böcek ilacı aticam kısmetse kontrol e gittim kimse atmıyor daha bölgede hastalık belirtisi yok Mayıs ayını mi beklesem acaba
Hocam bence koruma amaçlı atsan güzel olur diye düşünüyorum , neden dersen şimdi Mayıs ayını beklesen o zamana kadar yağışlı v.s geçerse pas yapabilir o zamana kadar nasıl korunacaklar onu da düşünmek gerekir bence..Biz mesela hastalık belirtisi v.s yokken ortalama bir ilaç attık , sonrasında asıl pas ilacını atacağız böylelikle hasada kadar pas sorunu yaşanmayacak..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Hocam bence koruma amaçlı atsan güzel olur diye düşünüyorum , neden dersen şimdi Mayıs ayını beklesen o zamana kadar yağışlı v.s geçerse pas yapabilir o zamana kadar nasıl korunacaklar onu da düşünmek gerekir bence..Biz mesela hastalık belirtisi v.s yokken ortalama bir ilaç attık , sonrasında asıl pas ilacını atacağız böylelikle hasada kadar pas sorunu yaşanmayacak..
Ben bir defa atmayı düşünüyorum o yüzden mayıs başı atarım Haziran a kadar idare eder sanırım ondan sonra yapar mı bilmem artık nasip kısmet ne desek boş

Ben bir defa atmayı düşünüyorum o yüzden mayıs başı atarım Haziran a kadar idare eder sanırım ondan sonra yapar mı bilmem artık nasip kısmet ne desek boş
Hocam aslında en iyisi bir defa atmak ama işte 2 defa atanlar da var.Ondan demiştim aslında..Tam bu zamanlarda atılan ilaç şartlara bağlı olarak hasadı bir şekilde görür..Zaten sen Mayıs başı atıcam diyorsun 30 gün korusa yeşil aksamı sap aksamını uzatsa yeterli olur herhalde.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Hocam aslında en iyisi bir defa atmak ama işte 2 defa atanlar da var.Ondan demiştim aslında..Tam bu zamanlarda atılan ilaç şartlara bağlı olarak hasadı bir şekilde görür..Zaten sen Mayıs başı atıcam diyorsun 30 gün korusa yeşil aksamı sap aksamını uzatsa yeterli olur herhalde.
Sadece para veriyoruz ot ilacı süne ilacı pas ilaci dar yaprak bugün hesap yaptım yine tansiyon yükseldi

Maşallah güzel görünüyorlar. Allah tane bereketi versin. Dekara ne kadar geliyor orada toplam maliyet. Burda ki maliyetle kıyaslamak için soruyorum. Bizde bicimle birlikte 500tl yi gorucek gibi duruyor.
Teşekkürler insallah bu tarla 540 dönüm biçim pas nakliye kaldı onlarla beraber 24 bin Euro gibi bir rakam olacak sanırım 3 aşağı 5 yukarı öyle duruyor hayırlısı artık