2022 AYÇİÇEK TOHUM TERCİHİ

Merhaba, Pioneer 146 dan iki ayrı tarlada 308 kg ve 334 kg net verim alındı. İkiside taban arazi. İki sefer sağlam yağmur tuttu. Yer Vize Kırklareli
Merhaba arkadaşım. Bende bu yıl 146 ekmeyi düşünüyorum bizim buralarda pek eken olmadı geçen yıl. 141 ekenler oldu onda da domuz zararı ile karşılaştılar bildiğin ayırıyor domuzlar 130 ekilen yerleri es geçip 141 ekili arazilere zarar veriyorlar ektiklerine pişman etti anlayacağın. 146 da böyle bir şeyle karşılaşıldı mı, kuş zararı ile karşılaştınız mı, taban araziye ektim demişsiniz bizde öyle yapmayı düşünüyoruz boyu çok uzadı mı şimdiden cevabın için teşekkürler.

Merhaba arkadaşım. Bende bu yıl 146 ekmeyi düşünüyorum bizim buralarda pek eken olmadı geçen yıl. 141 ekenler oldu onda da domuz zararı ile karşılaştılar bildiğin ayırıyor domuzlar 130 ekilen yerleri es geçip 141 ekili arazilere zarar veriyorlar ektiklerine pişman etti anlayacağın. 146 da böyle bir şeyle karşılaşıldı mı, kuş zararı ile karşılaştınız mı, taban araziye ektim demişsiniz bizde öyle yapmayı düşünüyoruz boyu çok uzadı mı şimdiden cevabın için teşekkürler.
Merhaba, çiftçilik yaptığım köy ova tarafta olduğundan domuz zararı olmuyor. Kuş zararı olmadı. Boy olarak 130 ile aynı diyebilirim. Yağ oranı 43-44 geldi. Bu yıl tamamini 146 ekmeyi düşünüyorum umarım üzmez.

3 yıldır denemelerim sonucu hem kurakta hem sulakta hem kepirde hem kumda pioneer 113-130-140 ve loris ektim kurakta loris 10-30 kg arası yine sulakta loris 40-70 kg arası fark attı ben de bu yıl artık denemekle uğraşmayıp direk ekeceğim tüm tarlalara loris aldım sadece 2 çuval elimde açılmamış 130 var bakalım takas edebilirim onlarıda loris ile