2017 yılı çeltik fiyatları ve verimler hakkında

20 gün önce Osmancık 2.250 tlye verdim yarısı peşin yarısı 1 ay vade 60 ton kadar camio ayırmıştım keşke onuda verseydim durumun ne olacağı belli değil,tohumluk çeltik ,ilaçlar ,mazot vs.almış başını gidiyor

Hayırlı olsun güzel fiyat bu zamanda, bizde de biraz var napalım diye düşünüyordum

Eyvallah Müdürüm,teşekkür ederim.

Eğer imkan olsaydı ben biraz daha bekletmeyi isterdim ancak satmamiz gerekiyordu.

Bana göre fiyatlar daha da aşağı inmez gibi hem artmasını bekledigim dolar fiyati hem de yurtdışında ki piyasalardaki yukselis nedeniyle.

Kismet olur bu yil hayirlisi ile ekersek asıl önemli olan 2018 harmandaki celtik fiyatları.

Yaptigimiz 2018 bütçesinde Luna celtik için 2 tl fiyat ongorduk, umarım bu fiyatın altına düşmez.

Gununuzde neyin, nasıl ve ne zaman olacağını ongorebilmek oldukça zor maalesef

• Beğen
Tepkiler: samsunbafra
Eyvallah Müdürüm,teşekkür ederim.

Eğer imkan olsaydı ben biraz daha bekletmeyi isterdim ancak satmamiz gerekiyordu.

Bana göre fiyatlar daha da aşağı inmez gibi hem artmasını bekledigim dolar fiyati hem de yurtdışında ki piyasalardaki yukselis nedeniyle.

Kismet olur bu yil hayirlisi ile ekersek asıl önemli olan 2018 harmandaki celtik fiyatları.

Yaptigimiz 2018 bütçesinde Luna celtik için 2 tl fiyat ongorduk, umarım bu fiyatın altına düşmez.

Gununuzde neyin, nasıl ve ne zaman olacağını ongorebilmek oldukça zor maalesef

Düşüncelerine katılıyorum fiyat bana da düşmez gibi geliyor harmanda ne olacağına küresel üretim ve oluşan dünya fiyatları çok etkili olacak yine çünkü tükettiğimiz kadarı üretemiyoruz çeltik üreticileri olarak hakkımızda hayırlısı olsun çok zor ve istikrarsız bir piyasamız var çok para yatırıyoruz ve karşılığında çok risk alıyoruz malesef. bizim depoda az çeltik 15 ton civarı kaldı harçlık için ilerleyen günlerde değerlendiririz artık

etkisi olmaz çünkü bizm ithalatcılar zaten amerikadan pirinc almıyor en cok ithalat mısır hindistan ve cinden yapılıyor ordada tirinç fiyatları 45o dolar civarında