2017 MODEL NEW HOLLAND TD110D 75 SAATİ DEVİRDİK YORUMLARIM

Hayatinda td kullanmiyan gelip yorum yapiyor 2005 ten beri td65d kullaniyorum 2006 2008 arasi 2 sene td85 kullandim 2015 de td90 la arkadasa yardim ettim daha kotu bi yanini gormedim td serisi kendini ispatlamis traktor kim ne derse desin 5 defa fabrikaya gitttim uretilen 100 traktordan 60 i td serisi

Evet arkadaşlar Massey 285S den sonra Td110 a geçiş yaptık şuan traktörümüz 75 saati geçti birkaç birşeyler yazmak istedim almak isteyenler için bilgi amaçlı.

Td110 dan açıkçası memnunuz tabiki bu memnuniyet fiyatı düşünüldüğünde geçerli vede piyasası olan bir traktör olduğu için içimiz rahat herhangi bir maddi kayıp olmadan satabiliriz. Onun dışında traktörün yakıtından çok ama çok memnunuz. 11 li kazayağında 0.7 litre yaktı dönüme ve iç anadolu Ankara toprağında. Herkte ünlü kırmızı 4/14 tam otomatik pulluk ile 17 18 gazda sürerek 1.6 Litre yaktı ki daha traktörümüz çok yeni saat arttıkça daha da düşecektir. Klima performansı fena değil ama biraz sesli kliması var genede soğutması iyi sayılır. Koltuk rahatlığını hiç hoşumuza gitmedi bizim hem minderi kısa hemde tıkırtılar ve garip sesler geliyor rahatsız bir koltuk malesef.

İç mekana motor sesini çok az alıyor bu konuda gayet iyi diyebilirim hatta ithal traktörlere yakın veya aynıdır. Çekiş olarak iyi ama bayılma sorunu var 1500 dd da hemen bayılıyor ve istop etme noktasına geliyor bu baya can sıkıcı. Özellikle traktörle yavaş ve yumuşak kalkış yapılmıyor bu konuda kat etmesi gereken çok yol var bir anda kavrıyor ve konforu düşürüyor keza şatıl da öyle biranda kavrama yapıyor siz koltukta bir ileri bir geri yapıyorsunuz. Vites geçişleri ideal kıvama geldi ilk aldığımızda çok sertti şuan iyi gene biraz daha. Debriyajı sert ve konforsuz geldi bana 2017 Maxima 9115 e göre baya sert ve rahatsız kavrama noktası üstte ve dengesiz biraz. Hız olarak son hızı 33 km. Buda biraz düşük ama kabul edilebilir gene de.

Son olarak beni traktörden oldukça soğutan konu ise frenleri. Ben böyle rezil bir fren görmedim inanın ne kadar yersem bu frenleri az gelir. Yokuş aşağı frene basıyorsunuz öyle bir balata sesi geliyorki anlatamam bildiğiniz traktör titreyerek duruyor. Hasat zamanı yokuşlu bir tarlamız vardı ve 4 tonluk 2 teker römorku indirirken bile zorlanıyor sanki frenlere yokuş aşağı bastığınızda sürekli ses var gacırrrrr diye ve tam yokuşta durmak için 90 kilo olan ben tüm kuvvetimle frenlere basmaktan bacaklarımı ağrıttı. Kısacası frenleri yok saysak fena olmaz. Yokuşlarda Mccormick Cx85 4300kg olmasına rağmen bizim Td110 dan daha rahat indiriyor karasoru. Td110 motora çok fazla basınç uyguluyor viteste iken ve arkada römork varsa.

Yaşadığımız sorunlarda ise servisi 2 defa çağırmak durumunda kaldık. Birinde Sol arka teker merkezi yağ kaçırıyordu onun keçesi değişti. Diğerinde ise debriyajdan garip ses geliyordu çat çat diye onun yayı değişti.

Kısacası çok memnun olmamakla birlikte fena değil diyebilirim. Ama milletin bu kadar bu traktörü övmesine de karşıyım mal ortada ve oldukça kötü yanları var ve en önemlisi de fren bu traktörü durduramıyor.
tüm fikirlerini tarafsız şeffaf net olarak söylemişsin. teşekkür ederim. almayı düşünenlere çok iyi bir referans olmuş.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Evet arkadaşlar Massey 285S den sonra Td110 a geçiş yaptık şuan traktörümüz 75 saati geçti birkaç birşeyler yazmak istedim almak isteyenler için bilgi amaçlı.

Td110 dan açıkçası memnunuz tabiki bu memnuniyet fiyatı düşünüldüğünde geçerli vede piyasası olan bir traktör olduğu için içimiz rahat herhangi bir maddi kayıp olmadan satabiliriz. Onun dışında traktörün yakıtından çok ama çok memnunuz. 11 li kazayağında 0.7 litre yaktı dönüme ve iç anadolu Ankara toprağında. Herkte ünlü kırmızı 4/14 tam otomatik pulluk ile 17 18 gazda sürerek 1.6 Litre yaktı ki daha traktörümüz çok yeni saat arttıkça daha da düşecektir. Klima performansı fena değil ama biraz sesli kliması var genede soğutması iyi sayılır. Koltuk rahatlığını hiç hoşumuza gitmedi bizim hem minderi kısa hemde tıkırtılar ve garip sesler geliyor rahatsız bir koltuk malesef.

İç mekana motor sesini çok az alıyor bu konuda gayet iyi diyebilirim hatta ithal traktörlere yakın veya aynıdır. Çekiş olarak iyi ama bayılma sorunu var 1500 dd da hemen bayılıyor ve istop etme noktasına geliyor bu baya can sıkıcı. Özellikle traktörle yavaş ve yumuşak kalkış yapılmıyor bu konuda kat etmesi gereken çok yol var bir anda kavrıyor ve konforu düşürüyor keza şatıl da öyle biranda kavrama yapıyor siz koltukta bir ileri bir geri yapıyorsunuz. Vites geçişleri ideal kıvama geldi ilk aldığımızda çok sertti şuan iyi gene biraz daha. Debriyajı sert ve konforsuz geldi bana 2017 Maxima 9115 e göre baya sert ve rahatsız kavrama noktası üstte ve dengesiz biraz. Hız olarak son hızı 33 km. Buda biraz düşük ama kabul edilebilir gene de.

Son olarak beni traktörden oldukça soğutan konu ise frenleri. Ben böyle rezil bir fren görmedim inanın ne kadar yersem bu frenleri az gelir. Yokuş aşağı frene basıyorsunuz öyle bir balata sesi geliyorki anlatamam bildiğiniz traktör titreyerek duruyor. Hasat zamanı yokuşlu bir tarlamız vardı ve 4 tonluk 2 teker römorku indirirken bile zorlanıyor sanki frenlere yokuş aşağı bastığınızda sürekli ses var gacırrrrr diye ve tam yokuşta durmak için 90 kilo olan ben tüm kuvvetimle frenlere basmaktan bacaklarımı ağrıttı. Kısacası frenleri yok saysak fena olmaz. Yokuşlarda Mccormick Cx85 4300kg olmasına rağmen bizim Td110 dan daha rahat indiriyor karasoru. Td110 motora çok fazla basınç uyguluyor viteste iken ve arkada römork varsa.

Yaşadığımız sorunlarda ise servisi 2 defa çağırmak durumunda kaldık. Birinde Sol arka teker merkezi yağ kaçırıyordu onun keçesi değişti. Diğerinde ise debriyajdan garip ses geliyordu çat çat diye onun yayı değişti.

Kısacası çok memnun olmamakla birlikte fena değil diyebilirim. Ama milletin bu kadar bu traktörü övmesine de karşıyım mal ortada ve oldukça kötü yanları var ve en önemlisi de fren bu traktörü durduramıyor.

Tebrik ediyorum kardesim seni cok guzel degerlendirmissin. Egrisi ile dogrusuyla gercekler ne ise yazmissin malesefki hepimiz yogurdum. Ak diyoruz kendi kullandigimiz markanin eksiklerini hep gormezden geliyoruz. Sen kulladigin sure zarfinda guzel yanlarinida eksik yanlarinida belirtmissin.bu cizginden sasma ki trakkulube giripte traktor hakkinda bilgi almak isteyen temiz bilgiler okusun

ayıptır sorması ne kadara almıştınız traktörü?

bizde td95d var 2010 model 2015te 1830 saatte aşırı temiz bir şekilde aldık şuan 2500 saatte yorum yapmaya gelirsek...
öncelikle bizde birde john deere 5715 var 2003 model biz 2009da aldık birde mf 285 var 1993 model 97den beri bizde.
nh hakkında konuyu açan arkadaşın fren hakkındaki yorumlarına aynen katılıyorum td serisinin frenleri kötü. neye göre genelleme yapıyorsun derseniz köydeki başka td serisi traktörlerdede aynı durum var hatta fuarda denediklerimde aynıydı. frenin iyi tutmasını istiyorsanız var gücünüzle yüklenmek gerekiyor yoksa sağlıklı bir frenleme olmuyor. frene basınca otomatik önleri bağlaması güzel onun büyük bir katkısı oluyor. fren konusunda bir çözümü olan varsa tavsiyelere açığım çünkü frenler gerçekten kötü. yokuşta sabit durucam derseniz mutlaka el frenini çekmeniz gerekiyor ayak freniyle ancak iki ayağınızlada basarak sabit durursunuz. fren tutmuyor demiyorum yanlış anlaşılmasın tutuyor ama tutması için pedala çok fazla yüklenmek gerekiyor buda insanı yoruyor. diğer traktörümüz jd 5715ten sonra bunun frenlerini yadırgamamız gayet normal çünkü pamuk gibi freni var önleride bağlayarak basınca olduğu yere çiviliyor resmen. fren konusu dışında hidrolik ayar kollarının sertliği başka bir olay yenileri biraz daha yumuşak sanırım ama bizimki aşırı sert traktör arkası kepçe ile yükleme yaparken içeride terliyorum. kolların sertliği insanı yoruyor. sert olmasının dışında tepkisinide jd den sonra beğenmiyorum çünkü gecikme var. kolu çekiyorum hidrolik 1 saniye sonra kalkıyor ve bu ince iş yaparken büyük sorun oluyor indirirken bu gecikme yok. liftomatik tuşuda çok sert ince işi ordan yaparken parmağım ağrıyor. jd bu konudada daha rahat. diğer bir konu kollar yavaş kalkıyor gaz ver diyebilirsiniz ancak bide şöyle bir sorun var gaz verip hızlı kalkmasını sağlarsamda bu sefer kalkıyor birden duruyor o duruş çok sert oluyor jd bu konuda oldukça pratik kolu çektiğiniz anda kalkar hızı oldukça iyidir ve durma konumuna yaklaşırken yavaşlar. pratik ve ince işler jd ile çok daha kolay oluyor. jd tarla işindeki hassasiyette daha iyi işçilik yapıyor yine hidrolik sistemin seri olmasından dolayı. bunların dışında arkada şanzıman tahliye hortumu var hızlı gittiğimizde buradan sürekli yağ atıyor ve buna yapılacak birşey yok. damper çıkışları kalitesiz ekipmanı takılı bırakırsak traktör çalıştığı sürece oralardan yağ sızıyor. bir olumsuz yönü daha var hararet. sıcak günlerde ağır işte hararet neredeyse kırmızıya dayanıyor yağı suyu herşeyi tam filtresi radyatörü temiz ama önüne geçemiyoruz akünün yerini değiştirirsek belki verim alırız. zaten bir sonraki seride akünün yeri değiştirilmiş. yenilerde hararet sorununu hiç duymadım. jd ile yapmadığım şey kalmadı 40 derece havada iş yaptım sırf o da kırmızıya dayanacak mı diye resmen işkence ettim zorladıkça zorladım ama kırmızıya yinede getiremedim.
şimdiye kadar hep olumsuz kısımlardı olumlu yönü yokmu derseniz ağır işteki yakıtından oldukça memnunuz 9lu çizelde 1000mkarede 1-1.5 litre civarı yakıyor. sürmede 4*12 ile 2 litre civarı yakıyor. çekişide oldukça iyi ağır olmasının avantajı var jd ile giremediğimiz yerlere bununla girebiliyoruz
ama yakıtı ve çekişi dışında jd den sonra bize çokta iyi gelmedi

• Beğen
Tepkiler: aydn19

2014 te sıfır TD90 aldık traktör şu an 700 saatte, traktörün artıları:
Kabin içi ses yalıtımı iyi
Kumanda kollarının dizaynı iyi
Hostes koltuğu ve kompresörü güzel
Traktörün ikinci el piyasası iyi
Yedek parça problemi yok
Rampalar hariç düz yerlerde çekişi güzel

Traktörün eksileri ve problemler:
Düz yolda giderken bile sürekli zıplıyo,tarladaki halini varın siz düşünün
Yolda seri 3 ve 4 üncü vitesle giderken 20 gazı geçince vites kutusundan cızır cızır ses geliyo
Hidrolik çıkışlardan yağ kaçırıyo
Engebeli arazide traktöru durdurmak veya yavaşlatmak insanın bacaklarını ağrıtıyo vallahi
Traktörün marş dinamosu bozuldu geşen ay 500 tl giydirdiler bize
Yetkili servisten memnun değiliz,bişey söylesek o problem bütün Td sersinde var deyip başlarından savıyolar
Tarladayken rampada sap gibi kalınca insan elektronik debriyajın eksikliğini hissediyo ister istemez

Velhasıl 93 bin tl verdik ama bu traktör o parayıda hak etmiyo bence.

Tek bildigim birsey var fabrika verileri yada servisin dedigine gore motoru acmak icin 500 saat boyunca 1800d/dk toprak islemek yerine bir depo boyunca el gazini cekerek tam gaz nadas yapmak geterli oluyormus oda depo bosalana kadar takribi 10 dekar yapiyor

500 saat boyunca bosa mazot yakmaktansa bir depoyu harcamak daha mantikli geliyor motorun acilmasi icin

Buradan tum turbolu traktorlere sesleniyorum 1500 d/dk nin altinda eger traktorunuz boguluyorsa traktorunuzu kotulemeyin turbonuzu kotuleyin

Sakinda traktorunuzu satisa cikartmeyin!!!
bir turbolu pompali motor alt devirde cekis saglayamiyorsa bunu sebebi motor degildir turbodur
Hibrit turboya donun bu sizin sorunuzu kesicektir ben tecrube ettim referans olurum

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Tek bildigim birsey var fabrika verileri yada servisin dedigine gore motoru acmak icin 500 saat boyunca 1800d/dk toprak islemek yerine bir depo boyunca el gazini cekerek tam gaz nadas yapmak geterli oluyormus oda depo bosalana kadar takribi 10 dekar yapiyor

500 saat boyunca bosa mazot yakmaktansa bir depoyu harcamak daha mantikli geliyor motorun acilmasi icin
Traktörü askıya alıp olduğu yerde tam gaz çalıştırsak 😊

İki kere sıfır motor rodajı yaptım,Motor yağına çapak karışır, düşük ve yüksek devir önerilmez.Düşük devirde mazot pompasına yük biner, yüksek devirde çapak piston içini çizer,yataklar ve rulmanlar alışmamıştır.Atmosferik motorda 1800 devir toprak işlerinde kullandım.300 saatte yakıt azalmaya başladı,500 saatte normalleşti, çekiş %100 fark etti.2 yakıp 1 çekerken, 1 yakıp 2 çekmeye başladı.Rampada 2 vites değişti.
Turbolu motorda anca 700 saatten sonra rampada 1 vites fark oluştu.Yakıt değerlerim başlangıçla aynı gibi oldu.

İki kere sıfır motor rodajı yaptım,Motor yağına çapak karışır, düşük ve yüksek devir önerilmez.Düşük devirde mazot pompasına yük biner, yüksek devirde çapak piston içini çizer,yataklar ve rulmanlar alışmamıştır.Atmosferik motorda 1800 devir toprak işlerinde kullandım.300 saatte yakıt azalmaya başladı,500 saatte normalleşti, çekiş %100 fark etti.2 yakıp 1 çekerken, 1 yakıp 2 çekmeye başladı.Rampada 2 vites değişti.
Turbolu motorda anca 700 saatten sonra rampada 1 vites fark oluştu.Yakıt değerlerim başlangıçla aynı gibi oldu.

Paylasimin icin tesekkurler

Ben bir marifetmis gibi anlatmiyorum yada onermiyorum ben sadece bu sekilde de bir cozum yolu bulanlar olmus diyerek paylasiyorum kisacasi
d783ff12f9b6869929205008b5f13ff7.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Traktorun yuke binmesi lazim
Bostakiyle yukteki kompresyon olranlari değişir dusuncesindeyim

o bahsettigi zaten fabrika vitesi bosa alip elgazini motor hava yapana kadar asilirdi

[emoji601]Zeki arkadasim benim [emoji5] saygilar
bir kere tam gaz nadas yapmakla olacak is mı bu ? Traktörü kullandikca yakıt çekiş değişiyor kim ne derse desin traktör saat yapmadıkça bisy değişmez

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

Dürüst oliyim ki, rengi haricinde pek sevdiğim bir marka. Belki kullanıcıları çok beğeniyor olabilir ama ben hiç kullanmasam da hakkında pek çok kullanıcıdan, o kadar çok dez avantaj duydum ki almak istemediğim bir marka. Yinede kötülememek gerektiğini düşünerek, bunlar benim şahsi fikirlerim diyorum. Kullanıcılarına bol bereketli olsun demek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Dürüst oliyim ki, rengi haricinde pek sevdiğim bir marka. Belki kullanıcıları çok beğeniyor olabilir ama ben hiç kullanmasam da hakkında pek çok kullanıcıdan, o kadar çok dez avantaj duydum ki almak istemediğim bir marka. Yinede kötülememek gerektiğini düşünerek, bunlar benim şahsi fikirlerim diyorum. Kullanıcılarına bol bereketli olsun demek istiyorum.
Kardeşim isteyen alır istemeyen almaz. Şimdi başka markaların da kullanıcıları iyi yada kötü diyor kullandığı traktöre. Herkes her markaya kötü diyor ne kullanalım biz:) nh sevmeyen olabilir ama saygı duyulması lazım kullananlarada

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca