2017 De KİNOA EKMEYE NİYETI OLAN VARMI?

Pazarlama sıkıntısı var galiba bu ürünün. Yoksa baya ekmeye niyetli insan vardı. Çiftçi gereksiz maceralara girmemeli diye düşünüyorum.

Aslında öyle ama bu sene patatesi 50 krş satınca insan arayış içine giriyor.

4 dekar yere tohum kendimden olmasına rağmen 1600 tl masrafım var kazancımsa 2500 tl civarı

2015 model agria tohumu kg fiyatı 1 tl. 1600 tl gider yine tohuma hani sulaması hani işçiliği daha bunun

Abi siteye hiç kinoanin alıcısı gelmiyor hep ördek arayan tohumcular geliyor siz ilk defa ekmistiniz sanırım memnun kaldınız mı ? :)
Şöyle diyim. Ramazan ayı boyunca yağış aldığı için midir bilmem kinoa otu bastırdı. Sıcaklık 37 40 gibi olınca da ot bastırdı. Biçerci de 30 cm yukarıdan biçti sağolsun. Birazda gitti yere döktü. Aldıysam 4 dekardan 500 kg yada 750 kg almışımdır. Temiz hali olarak.

Şimdi şöyle birşey var. Ziraat odası burda tukşyed derneği ile beraber çiftçiye dağıttı. Onlar 3 ile 7 tl civarı bi paradan alıyor. Ama konya ve hatay gibi yerlerde 10 tl ye giden de varmış. Ama temiz olacak ürün.

Şimdi şöyle birşey var. Ziraat odası burda tukşyed derneği ile beraber çiftçiye dağıttı. Onlar 3 ile 7 tl civarı bi paradan alıyor. Ama konya ve hatay gibi yerlerde 10 tl ye giden de varmış. Ama temiz olacak ürün.

10 TL ye satabilmeniz için ürününüzü lazerli eleme tesisinde eletmeniz lazım 500 kg gelen ürün o elekten geçtikten sonra 200 kg ancak gelir 500 kg ürünü de kaça elerler bilmiyorum ben yıllar önce yedim kinoa dan birdaha ekmedim .

Tukiyed derneği ile anlaşmalı ekmeyi denedin mi

Abi dernek buraya üye olmuştu nereye kaça nasıl sayacağız diye sorduğumda somut bilgiler alamadım küçük bı araştırma sonucu derneğin arkasında Trakyalı bir tohum şirketinin olduğunu öğrendim forumda da paylasilmisti yani adamların derdi tohum satmak siz hasat ettiğinizde size alım garantisi veriyor evet ama 1 e alırım 5 e alirım demiyor .Ekimde fiyat vermiş olsa denenebilir .

Abi dernek buraya üye olmuştu nereye kaça nasıl sayacağız diye sorduğumda somut bilgiler alamadım küçük bı araştırma sonucu derneğin arkasında Trakyalı bir tohum şirketinin olduğunu öğrendim forumda da paylasilmisti yani adamların derdi tohum satmak siz hasat ettiğinizde size alım garantisi veriyor evet ama 1 e alırım 5 e alirım demiyor .Ekimde fiyat vermiş olsa denenebilir .
Burda eken çifticinin beraberinde yetkili olan kişi 6 7 gider dedi. Artık ne kadar doğru bilmem.

Abi siteye hiç kinoanin alıcısı gelmiyor hep ördek arayan tohumcular geliyor siz ilk defa ekmistiniz sanırım memnun kaldınız mı ? :)
Ben ördek arayan Tohumcu değilim kardeşim ben Tohumcuda değilim baştan onu soyliyim satarım tohumluk ayırır onuda satarım satamazsam hayvanlara veririm bu site çiftçilik sitesi ise eğer herkes hasatlarla alakalı bilgilerini paylasiyorsa bende Kinoa tarımını paylaşıyorum ördek arama gibi bı durumumda yok

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben ördek arayan Tohumcu değilim kardeşim ben Tohumcuda değilim baştan onu soyliyim satarım tohumluk ayırır onuda satarım satamazsam hayvanlara veririm bu site çiftçilik sitesi ise eğer herkes hasatlarla alakalı bilgilerini paylasiyorsa bende Kinoa tarımını paylaşıyorum ördek arama gibi bı durumumda yok

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Satışta yardımcı olabilir misiniz?